moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Lekarz donosi do Prokuratury! Sytuacja robi się coraz bardziej napięta

Czwartek, 28 listopada 2019
  • Lekarz donosi do Prokuratury! Sytuacja robi się coraz bardziej napięta

Jeden z gnieźnieńskich ginekologów powiadomił Prokuraturę o możliwym popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję szpitala. Chodzi o odmowę przyjęć pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy.

Jak udało nam się ustalić, ginekolog Jarosław N. złożył do Prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję szpitala w postaci narażenia na utratę zdrowia lub życia pacjentek, którym odmawiane jest przyjęcie na oddział ginekologiczno-położniczy. Sytuacja jest absurdalna, ponieważ to lekarze nie przystali na propozycję władz powiatu i szpitala dotyczącą podwyżek wynagrodzenia. Jak zaznacza dyrekcja, nie można przyjmować pacjentek jeżeli nie ma kto ich leczyć i odbierać porodów. Właśnie przyjmowanie kolejnych pacjentek naraziłoby je na utratę zdrowia lub życia jeżeli już 1 grudnia w szpitalu nie pojawią się lekarze.

O godz. 12.00 rozpoczyna się Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Prawdopodobnie będzie w jej trakcie omawiana sytuacja na ginekologii.
 
Wojewoda i NFZ zostali poinformowani wczoraj o czasowyn zawieszeniu działalności oddziału. Dyrekcja poinformowała o tym także na komisji zdrowia. Formalnosci zostały więc spełnione.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(29)

  • 06.12.2019 11:48  Odpowiedz na komentarz

    Skoro dyrekcja zakazała przyjęć, lekarz miał odesłać pacjentką w stanie ZAGRAŻAJĄCYM życia DO domu?!
    Dobrze, że uratował jej życie!!!

  • 06.12.2019 11:45  Odpowiedz na komentarz

    Artykuł jest stronniczy, można powiedzieć również, że władze powiatu i szpitala nie przystąpili na propozycje lekarzy, więc to oni są odpowiedzialni za narażenie życia pacjentek

  • 30.11.2019 10:54  Odpowiedz na komentarz

    A Pan Jarosław N. to też jest niezłe ziółko,pacjentki w domu a niby w szpitalu????????kasa kasa kasa!! O prywatną pacjentkę zadba na oddziele????

  • 29.11.2019 19:05  Odpowiedz na komentarz

    starosta taki wirażka, tak się odgrażał, miał nie dać złotówki a jednak zapłacił tak jak chcieli
    - jest żałosny !

  • W dzisiejszych czasach programista z doświadczeniem 10-15 letnim potrafi zarobić do 20 tys. M-c i to na umowie o pracę. Gdzie odpowiedzialność programisty w.porownanou do lekarza. O ile się nie mylę lekarze pracują na kontraktach typu B2B bez płatnych urlopów chorobowych itp. wiem że dla wielu te stawki wydają się ogromne ale takie są i ktoś takie zapłaci. Jak nie ten szpital to inny publiczny lub prywatny. Tak jak pracownik budowlany chce zarabiać 30 zł na godzinę ( nie koniecznie opodatkowane) tak lekarz chce 100. Nie ma tu nic dziwnego.

  • 29.11.2019 06:26  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie obudźcie się!!!- żaden z nas mając takie wykształcenie i tyle lat nauki, szkoleń, NIE chciałby pracować za taka niska STAWKE. Każdy się szanuje i zna swoją wartosc. MYŚLICIE że inni lekarze z innych szpitali będą pracować za 60zl/h? Co nagle znajdą się dla dojeżdżających wieksze pieniądze?! TO jest śmieszne, że starostwo przedkłada dobro pacjentek i ich malutkich dzieci które mają przyjsc na świat ZA jakieś 30zl. Trzeba wyrównać stawki, bo lekarze na oddziale wiedzą co robia, maja swojE lata pracy, doświadczenie. A redaktor niech się ogarnie, bo trzyma strone władzy, a nie dobro LUDZ

  • 29.11.2019 05:53  Odpowiedz na komentarz

    Liczy sie tylko KASA z recept i wycieczki. Ten szpital o tak hucznej NAZWie to raczej rzeznia i ubojnia a nie miejsce gdzie le zy sie ludzi. Ale prywatnie za grubą kasę to a jakże.

  • 28.11.2019 21:54  Odpowiedz na komentarz

    Wszyscy piszą o biednych lekarzach a nikt nawet nie Zainteresuje się tym, że przez 9 pazernych ludzi kilkadziesiąt osób może stracić pracę. Do tej pory nikt z dyrekcji nawet nie raczył udzielić tym ludziom żadnych informacji jak będzie wyglądać ich przyszłość

  • 28.11.2019 21:32  Odpowiedz na komentarz

    Jacy lekarze i jakie porody? Trzy razy rodziłam w gniezninskim szpitalu i ani razu nie bylo tam lekarza. To pania poloznym naleza sie podwyzki .

    06.12.2019 11:54

    Bzdury, bzdury, bzdury
    Mogła Pani w domu rodzić!!!

  • 28.11.2019 20:31  Odpowiedz na komentarz

    Lekarze, tak samo jak inni pracownicy mają prawo wnioskować o podwyżkę pensji. Pracodawca może lub musi SIĘ zgodzić, bądź odmówić.
    Ale tu jak zawsze jest zastosowany szantaż "bo jak nie, To my też nie" i tym razem o jeden szantaż za daleko...
    O pacjentki tak na prawdę nikt się nie martwi, a teraz będzie wyłącznie obrzucanie błotem...

  • 28.11.2019 19:06  Odpowiedz na komentarz

    Doktor o którym mowa to najgorszy przypadek jaki w życiu spotkałam !!! Pół lata w szpitalu po to żeby na końcu usłyszeć że wymyśliłam sobie chorobę by nie mieć operacji! A poza tym statysta , który potrafił zabiegi w przechodni robić a pacjentka ledwo na nogach stała jak wyszła z gabinetu .

  • Zakazac parktyk prywatnych a najlepiej to wsadziC do obozu pracy i tam dowozic im pacjentow . Dac miske ryzu i Szklanke wody i niech zasuwaja przebrzydle dadmozjady

  • 28.11.2019 17:17  Odpowiedz na komentarz

    Śmiechu Warte. Lekarze chcieliby zarabiać miliony ale pacjentów mają gdzieś. I niech nie mówią, że zależy i na ludziach. To nieprawda, im CHODZI tylko i wyłącznie o kasę. Wiem także jak traktują personel. Większości przypadków po Chamsku. Uważają się za bogów. Rzenada!!!!!

  • 28.11.2019 15:45  Odpowiedz na komentarz

    A kto teraz NIE bierze

  • 28.11.2019 15:22  Odpowiedz na komentarz

    Tym co nie podpisali umowy to zakazać prywatnych praktyk bo gdzie ich przysięga lekarska

  • 28.11.2019 14:30  Odpowiedz na komentarz

    Pan Jarosław okropny ginekolog nie z powołania za wszystko żąda pieniędzy chodź na NFZ kobiety się leczą niech prokuratura się weźmie za niego i to że żeruje na kobietach. Łapówki nie są zgodne z prawem.

    06.12.2019 23:21

    Jeśli to co pani pisze BYŁOBY zgodne z prawdą, to doniosłaby Pani do prokuratury, a nie ukrywa się Pani pod pseudonimem

  • 28.11.2019 14:12  Odpowiedz na komentarz

    Dali wypowiedzenie i kto zmusi lekarzy do pracy. Wina dyrekcji jest to, że nie pozyskali zastępstwa lub nie wyrównali stawek.dzialanie redaktora jest odwrotnie proporcjonalne im bardziej broni dyrekcji to bardziej dyrekcję pogrąża. Każdy wie że to dyrekcja jednemu lekarzowi dała wysoką stawkę licząc się że pozostali też się upomną. Dlaczego na stole nie położono propozycji zrownujemy jednehlgo lekarza z pozostałymi i dajemy 60zl. Ale Pistorius regionie zrobi

  • 28.11.2019 13:52  Odpowiedz na komentarz

    Poprostu najlepszym wyjściem jest poszukać lekarzy, którzy nie prowadzą w Gnieźnie prywatnych gabinetów i którzy beda mieć odpowiednie podejście do pacjenta nie to co Jarosław N.

    06.12.2019 23:16

    Wszyscy prowadzą prywatne praktyki!!!
    Brakuje lekarzy!!!!

  • 28.11.2019 12:31  Odpowiedz na komentarz

    Panu Jarkowi już dziękujemy. Najbardziej ochydny lekarz na oddziale

    28.11.2019 16:54

    a ty dla wyglądu lekażą tak chodzisz?

  • 28.11.2019 12:20  Odpowiedz na komentarz

    To zasmarkany obowiazek dyrekcji i szpitala zapewnic opieke . Lekarze zlozyli wypowiedzenie miesiac temu i to obowiazek starosty i dyrekcji poszUkanie Tuch, ktorzy tu beda pracowac w warunkCh oferOWNych przez staroste , bo o dyrekcji juz nie pisze . Za to starosta bierze Pieniadze

  • Zdaje sie ze starosta i dYrekcja nie zapewnili pacjentkom pomocy i nie pinformowali gdzie maja sie udac .
    Panie bukowski wstyd pisac takie gnomy .
    Dorabia pan u starosty ?

  • 28.11.2019 12:14  Odpowiedz na komentarz

    Panie bukowski sytuacja jest Absurdalna. Lekarze to nie nieWolnicy ,ktorzy musza pracowac za miske ryzu . A w gestii starostwa i dyrekcji jest zapewnic opieke pacjentom . Za to biora pieniadze

    28.11.2019 16:52

    a widziałeś policjantów jak dostali podwyżki, państwo dobrobytu wszyscy chca więcej. Nauczycile, fizioterapeuci wszyscy strajkują. Każdy ma do tego prawo a skoro nie ma porozumienia to lekarze pujdą w swoją stronę i sobie poradzą. A czy powiat sobie poradzi to się okaże.

    28.11.2019 13:59

    Za miskę ryżu bo padne jakoś nie widziałem lekarza w gnieźnie na mieszkaniu socjalnym i w komunikacji miejskiej. Niech pokażąswoje pity 11 z szpitala za poprzedni rok to zobaczymy tą biedę.

  • A pan redaktor jak zwykle krystalicznie ?bezstronny?!!! Niestety jak wiekszosc ?redaktorow? gnieźnieńskich ! Brak zupelny niezaleznych mediow w gnieznie odbije sie wszystkim czkawka !!!

PODOBNE TEMATY
Grzegorz Sieńczewski o wizji rozwoju szpitala Nowy dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u nie ma przed sobą łatwego zadania. Został powołany na stanowisko... Środa, 5 sierpnia 2020
Policjanci odzyskali skradzione radio Dzięki dociekliwości policjantów z Komisariatu Policji w Czerniejewie oraz Posterunku Policji w Fałkowie... Środa, 5 sierpnia 2020
Wypadek między Pyszczynem a Krzyszczewem We wtorek o godz. 17.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w Krzyszczewie. Na miejsce wysłano... Środa, 5 sierpnia 2020
Zwiększony nacisk i za duże gabaryty Międzynarodowy transport drogowy betonowych słupów z Torunia do Berlina zatrzymali dynamicznie na drodze... Środa, 5 sierpnia 2020