Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Referendum w Gminie Niechanowo już pewne! Zebrano wymaganą liczbę podpisów!

Środa, 27 listopada 2019
  • Referendum w Gminie Niechanowo już pewne! Zebrano wymaganą liczbę podpisów!

Jak udało nam się ustalić, w Gminie Niechanowo zebrano już wymaganą liczbę podpisów za referendum w sprawie odwołania Rady Gminy.

Za odwołaniem Rady Gminy Niechanowo jest znaczna część mieszkańców popierających jednocześnie obecnego wójta. Włodarz nie ma lekkiego startu swojej pierwszej kadencji. Szymon Robaszkiewicz zmienił na tym stanowisku Eugeniusza Zamiara, który rządził przez 4 kadencje. Jednocześnie nowy wójt spotkał się z brakiem aprobaty ze strony radnych, którzy między innymi obniżyli jego pensję. To jednak najmniejszy problem Szymona Robaszkiewicza. Do różnych organów wpłynęły donosy skutkujące kontrolami urzędu, co w znacznym stopniu paraliżowało działanie samorządu.

Teraz mieszkańcy zagłosują za lub przeciw odwołaniu obecnej Rady Gminy. Termin referendum przewidywany jest w okolicach ferii zimowych, prawdopodobnie jeszcze przed 27 stycznia.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Gminy Niechanowo przepodniczacy całkowicie pominął punkt "Wolne głosy i wnioski". Nikt nie został dopuszczony do mównicy. To obrazuje jak działa obecna rada.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(73)

  • uczciwy i inteligentny wójt prowadzil firmę niezarejestrowaną usługi muzyczne , nie płacac podatków kogo oszukiwał ? mieszkańców gminy , bo odpisy z podatków wracają do gminy ! To się nazywa uczciwość, inteligentne oszustwo!

    04.12.2019 00:23

    A popatrz na swoją uczciwą radę gdzie co drugi napisał w oświadczeniach majątkowych nieprawdę i celowo zaniżone majątki a potem pisz. Usiebie gnoju nie widzisz a u drugiego słomkę zauważysz

  • 03.12.2019 13:19  Odpowiedz na komentarz

    Janie a co jest niefajne ,że ludzie wybrali uczciwego inteligentnego wójta??? Może niefaajne jest to ,że zrobił audyt i ujawnił co się dzieje w gminie ???

  • 03.12.2019 13:07  Odpowiedz na komentarz

    Jeszcze zbierają podpisy chętnie podpisałem zeby nie zatrzymywać zbierającego . Będziecie zdziwieni jak będzie 2000 tyś podpisów i referendum przesądzone hahahah

    03.12.2019 16:59

    Podpisy nie przesadzajA referendum...... hahahah

  • 03.12.2019 01:10  Odpowiedz na komentarz

    Dokładnie tak poprostu pokazali na sesji jak chcą rozmawiać z ludźmi i tak samo jest z wójtem. Tłumaczenie przewodniczącego jest konfudujące,kto go wybrał na przewodniczącego to jest krewa totalna...Dziś już ludzie nie dadzą się nabrać na taką rade .

    03.12.2019 09:06

    A ja już się nie NABIORę na takiego "wójta". Nie wiem, kto go wybrał :< ale to bardzo niefajne

  • 02.12.2019 16:51  Odpowiedz na komentarz

    zGADZAM SIĘ !!! zERO OBIEKTYWIZMU!!

    02.12.2019 22:30

    Zero biektwizmu to pokazał leśniczy idź do niego będzie dobra para z was hahaha

  • To nie obrazuje jak działa rada tylko jak się boją prawdy .Ludzie przecież to widać jak radny O. ewidentnie boi sie odpowiedzi ,być może nie ma napisane na kartce co ma mówić....Po drugie każdy kto porozmawiał z nowym wójtem wie ,że to inteligentny facet i chce dobrze dla gminy. Radni zamiast rozmawiać z ludźmi i słuchać ich robią na przekór im i obnażają sie do końca ale może to i nawet dobrze.

  • 01.12.2019 12:44  Odpowiedz na komentarz

    skrajnie tendencyjny portal . Pan redaktor nawet nie pofatyguje się wysłuchac drugiej strony

    02.12.2019 20:39

    O, poplecznicy pana Wójta się odzywają.
    A Ty ucz się ortografii od pana redaktora. Bo obiektywizmu na pewno się nie nauczysz

    02.12.2019 13:24

    Tendencyjny to jest portal Niechanowskie Forum Smorządowe a ten portal jest jednym z bardziej obiektywnych jak i równiesz Gniezno nasze miasto więc czytaj go ucz się od redaktora obiektywizmu...

    02.12.2019 08:32

    Od redaktora się odwal ,facet pisze tak jak jest a to was boli jak przekaz na internecie i ludzie na sesji .Gdybyście mogli to byście się zamkneli na 4 spusty aby nikt nie wszedł na sesję i nikt nic wiedział ...

    01.12.2019 22:33

    GOŚCIU-tępaku nie rozumiesz,że druga strona nie chce rozmawiać,bo Pan Redaktor zadałby im konkretne pytania obnażające sitwę. Cała ta nasza postsoviecka Polska zapaskudzona jest sitwami kolesiów a gdy uda się wybrać właściwego-porządnego człowieka,to mu nogi podstawiają i niszczą go. Po Niechanowie czas na zapaskudzone Gniezno.

  • 30.11.2019 22:07  Odpowiedz na komentarz

    Askąd wiesz ,że wójt nie przychodzi na komisje??? Skąd wiadomo kiedy jest komisja czy to jest gdzieś ogłaszane,gdzieś relacjonowane,w dzisiejszych czasach wystarczy średniej klasy kamerka i można nagrywać na żywo dlaczego komisje są tak tajne to jest pytanie????

    02.12.2019 17:43

    do ciekawego... jak nie wiesz kiedy komisja to idź do wójta....to on jest włodarzem

    02.12.2019 12:40

    oglądaj sesje pod każdą uchwałą ,przewodniczący czyta " wykonanie uchwały powierza się wójtowi" to może jeszcze jej nie wykonał zresztą rada ma obowiązek sprawdzić ile uchwał zostało wykonanych, skoro w składzie komisji jest komisja rewizyjna

  • Pan Jarosław o. złamał prawo, przecież zatwierdzili na początku sesji plan sesji.
    nie dopuszczenie wyborców do głosu świadczy o inteligenci aroganci i chamstwa w stosunku do mieszkańców.
    gdyby rada miała honor to by sama zrezygnowała a nie czekała na wynik referendum.
    czas zrozumieć ze ich i zamiera już społeczeństwo różanej gminy nie chce.
    na początku roku był ustalony plan pracy sposzczególnych komisji i jest to notorycznie łamane.
    tak pracuje rada gminy niechanowo.
    na stronie gminy kilka dni przed sesją pojawiła sie informacja że przewodniczący rady zaprasza mieszkańców na sesję. i po co?

    02.12.2019 08:34

    Ale nie ma i nie zrezygnuje.

  • Czy RADNI w gminie Niechanowo mają jakieś wyroki? Czytam komentarze i piszecie Pan O. Pani K. Pan sołtys z Ż. No na litość Boską co to jest? Szanowna Rado nie widzicie jak po Was jeżdżą! Odejdzcie sami z honorem dajecie młodym rządzić! Kasa to nie wszystko Trzeba mieć jeszcze w głowach Są rzeczy ważne i ważniejsze!!!
    K

    01.12.2019 12:24

    Przecież w większości cywilizowanych krajach tak jest np. Niemcy jak ktoś sie skompromituje to odchodzi ale tu jest Polska i u nas jest odwrotnie jakby przyspawani byli do koryta ,zobacz choćby przykład Mariana B . sam prezes mówi odejdź a on jeszcze bardziej się trzyma to samo u nas . Przykład idzie z góry.....

    30.11.2019 22:08

    Dlatego piszę pan O . aby nie zablokowali komentarzy wszyscy wiemy o kogo chodzi...

  • Pytam się dlaczego nie ma informacji kiedy i o której fodzinie zbierają sie komisjie ,przecież było głosowane na sesji ,że komisje miały być jawne???Kazde nagranie z komisji powinnO być jawne i udostępnione w internecie na stronie gminy,żeby ludzie mogli widzieć jak pracują radni . Może pan przewodniczący O. poruszy tan temat...

    30.11.2019 17:13

    na posiedzenie wspólnych komisji na których omawiany jest budżet wójt nie przychodzi ,dlaczego??? podobno ani na jednej nie był,tak postępuje dobry gospodarz??? ale wójtowe projekty uchwał wszystkie przeszły w tym roku dzięki tym 11 bo 4 była przeciw .Więc może warto iść na te wspólne komisje i zobaczyc kto nie chce tej współpracy. coś mi się wydaje ,ze jesteśmy wpuszczani w maliny

    30.11.2019 09:47

    Dokładnie ludzie powinli zacząć chodzić na komisję bo tam jest wszystko ustalane ,tam radni decydują a na sesji tylko zatwierdzają.A może ktoś wie kiedy są spotkania poszczególnych komisji i gdzie można zobaczyć sprawozdanie z owych komisji???

  • 29.11.2019 22:18  Odpowiedz na komentarz

    Prawda jest taka,że radny prowadzący wczoraj złamał prawo świadomie lub nie .Jeśli świadomie to powinien zrezygnować z zajmowanego stanowiska.Jak pan O. może odebrać głos wszystkim na sali [sołtysom, radnym, obserwatorom] . Moim zdaniem sprawa powinna być wyjaśniona u dobrego prawnika,a na następnej sesji ten pan powinien wyczerpująco wyjaśnić swoje zachowanie i przeprosić wszystkich obecnych na sali.

  • 29.11.2019 21:53  Odpowiedz na komentarz

    Tomuś hamuj wrotki. Przecież od zawsze na naszą gminę mówiono: firma rodzinna. Twe zaLe więc nie na miejscu. A siostrę wójta zatrudnił poprzedni włodarz. Pewnie żal że nie możesz ty się dopchac na stanowisko...

    30.11.2019 13:15

    Firma rodzinna to dopiero teraz jest...

  • SIostra pana wójta została zatrudniona przez e zamiara . myśl co piszesz

  • 29.11.2019 21:16  Odpowiedz na komentarz

    Do Niechanowo . Sesja R G z naruszeniem prawa puknij się w główkę . Najwyźej uchwała z naruszeniem prawa ! Widać jak rozumiesz sprawy samorządowe . W kaźdej gminie takie uchwały się zdarzają , często z błachych powodów np.niprawidłowe uzasadnienie , przyczyny mogą być róźne ale taki ktoś jak ty i tak tego nie zrozumie . Wojewoda w takich sytuacjach wzywa do podjęcia nowej uchwały i wyeliminowania błędu . Jak nie wiesz to zapytaj gdzie trzeba i nie rób z siebie durnia

  • 29.11.2019 16:07  Odpowiedz na komentarz

    dlaczego w poprzednich kadencjach mieszkańcy nie przychodzili na sesje , czy dlatego źe było źle sesje zawsze były otwarte i jawne , teraz wójt napuścił grupę pieniaczy bo wtedy jest mu łatwiej rządzić , no i wszędzie obwieszcza źe stara rada podcina mu skrzydła , ten wójt nie ma nic do zaoferowania , chyba źe grę do kotleta

    30.11.2019 22:53

    edek obudź się kiedy mieszkańcy wiedzieli o sesjach.
    a jak przyznał w wolnej rozmowie poprzedniej rady 1 radny wszystko dostawali na papierze co mają mówić. a poza tym ten sam radny powiedział że 700 zł za miesiąc bycia radnym do budżetu domowego się przyda.
    tacy to są radni do dziś sterowani przez gienka z tylnego fotela.

    30.11.2019 01:06

    Haha, dorośli do demokracji. Beka.

    29.11.2019 22:04

    Poprostu ludzie dorośli do demokracji i zaczeli się interesowć gminą ,widzą co się dzieje jakie są nieprawidłowości dlatego chodzą na sesje a co w tym złego radni przecież są osobami publicznymi.Poza tym przecież większość płaci podatki więc mają prawo wiedzieć co sie wyrwbia w gminie.

    29.11.2019 21:46

    Edek sprzedawca kredek, co ty odpowiadasz za farmazony?

  • 29.11.2019 00:56  Odpowiedz na komentarz

    Sumienie gryzie pana Jarka powoli i nieustająco kruszy nawet najbardziej złych ludzi dlatego ta panika przed ludźmi i prawda pożarła go...

  • 28.11.2019 23:46  Odpowiedz na komentarz

    Warto byłoby odwołać również Pana wójta. Widać, że sobie nie radzi i nie współpracuje.
    Osoby zbierające podpisy to ludzie którzy wybory przegrali, proszę poczekać 3lata i będziecie mieli państwo możliwość wystartowania ponownie. Proszę nie pomawiać i nie zakłócać porządku. I proszę nie nachodzic ludzi w prywatnych mieszkaniach, co wy państwo robicie.

    29.11.2019 21:55

    Obrońca uciśnionych???

    29.11.2019 01:51

    Z 3 lata to już gminy nie będzie jak nic się nie zmieni..

  • 28.11.2019 23:10  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś może wie jaka jest dieta [pensja] radneogo przewodniczącego i jego zastępcy tak z ciekawości pytam ????Są to osoby publiczne więc więc ich diety są jawne...

    29.11.2019 17:18

    Nie wiem ale wiem ile ma wojt ( niemało)

  • Proszę nie pisać, że mieszkańcy chcą odwołania Rady, bo to nie prawda. Jest bardzo dużo osób, którzy nie dadzą się kilku osobom wmanewrować w ich chęć usadowienia własnego tyłka na stołek. ta czwórka się ośmiesza. i niech nie opowiadają, że chodzą od domu do domu, do mnie nikt nie przyszedł, wiedzą, ze bym ich pogonił.

  • 28.11.2019 22:39  Odpowiedz na komentarz

    Pamiętacie jak kłamali świadomie ,że woda będzie o 300% droższa a teraz się boją sesji i żeby się nie tłumaczyć i ludzie nie pytali szybko kończą sesję .HAŃBA

  • 28.11.2019 22:28  Odpowiedz na komentarz

    czyli jeśli zebrano już wymaganą liczbe podpisów oznacza ,że coś jest nie tak,że ludzie już nie chcą obecnych radnych...Aco jeśli zbiorą np. 2000 tyś głosów wiadomo,że referendum przejdzie może nie warto go robić tylko niech radni sami odejdą>>>

    30.11.2019 22:57

    nie mają honoru by sami zrezygnować.
    jesli sa pewni że ponownie wejdą do rady to czego się obawiają?

  • 28.11.2019 21:37  Odpowiedz na komentarz

    Taki mądry jesteś to przypomnij sobie jak było dawniej za poprzednich wójtów rodzina po rodzinie i tyle w temacie ,nie ważne czy kompetencje ważne ,że rodzinka i kolesie a teraz się to kończy i o to kwiczą przeciwnicy wójta ...

    29.11.2019 17:17

    Serio się kończy? Siostra pana wójta pracuje w gminie, a ostatnio została zatrudniona żona kolegi. Myślenie nie jest trudne prosze pana

  • Po pierwsze wojewoda nie ma nic do referendum A Po drugie komisarz j8c nie musi... audyt nie wykazał n8c szczególnego..zamiast czytać Internet radziłbym poczytać przepisy np. Ustawe o referendum....Ale to pewnie zbyt trudne...

    29.11.2019 05:57

    Jedna uchwała na sto podjętych...Jedna uchwała z NARUSZENIEM.prawa.. no naprawdę to powód do referendum.... ludzie ogarnijcie się....A O możliwości zabran8a głosu.mow8 STATUT tak? Więc co jest nie zgodne z prawem... wojewoda na pewno chętnie wypowie się na temat Pana wójta...Pan O.. zachował się bardzo słusznie ..odebrał głos awanturnikom I ludziom siejacym ferment.

    28.11.2019 22:07

    pISZESZ JAK POTŁUCZONY WOJEWODAA JUŻ SIĘ WYPOWIEDZIAŁ ,ŻE SESJA NA KTÓREJ OBNIŻÓNO ZAROBKI WÓJTA BYŁA Z NARUSZENIEM PRAWA TAK SAMO JAK OSTATNIA SESJA GDZIE NIE WYKONANO WSZYSTKICH PUNKTÓW ZAPISANYCH W PROGRAMIE WEDŁUG WIDZIMISIĘ PANA o. Jeśli facet świadomie łamie prawo nie dając możliwości zadania pytania to widocznie się czegoś boi lub ma coś do ukrycia.

    28.11.2019 21:47

    Jak nic nie wykazał audyt człowieku jesteś stępiony . Jak w tym audycie nie widzisz nieprwidłowości to sam nie wiesz co piszesz,gdyby było tak jak twierdzisz to człowiek z lasu wczoraj by sie tak nie bał wyborców na sesji a ,że widzi już jak mu sie grunt pali pod papciami wieć nie wie jak wybrnąć z tej sytuacji.

  • 28.11.2019 09:27  Odpowiedz na komentarz

    Leśnik robi bład zadzierając z ludźmi i poniżając ich. Tłumacząc ,że kończy sesje i nie daje prawa głosu wyborcom sam się pogrąża i radę również . Według jego inteligencji należy pytania zadawać pisemnie i czekać na odpowiedzi miesiącami lub wcale.Ja się pytam na na co ja płacę podatki radni mają być dla ludzi a nie dla swoich kolesi...

    28.11.2019 18:35

    Dla kolesi to jest wójt. Przecież zatrudnił do pracy żonę jednego ze zbierającego podpisy do referendum.pewnie to jakiś układ

  • 28.11.2019 09:21  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie przejrzyjcie na oczy radnym i przewdniczącemu nie zależy na mieszkońcch i gminie ,my mamy siedzieć cicho w domu nic nie mówić tylko płacić podatki na ich dietę I DO ROBOTY .A JAK PO GŁOSY TO PO KOLANACH ŻEBY TYLKO NA NICH GŁOSOWAĆ.a I JESZCZE JEDNO NIE INTERESUJCIE SIĘ ZA DUŻO BO TO IM PRZESZKADZA

  • 28.11.2019 09:15  Odpowiedz na komentarz

    Od redaktora sie odwalcie facet jako beztronne medium pisze prawdę nie to co wy na niechanowskim forum tam jest dopiero propaganda,a wy byście chcieli tu zrobić swoją tubę propagandową.

    28.11.2019 13:55

    bezstronne medium hahahaha- dobry żart!!!

  • 28.11.2019 08:32  Odpowiedz na komentarz

    Pan redaktor chyba zapomniał, czym jest obiektywizm :) brawo!
    Sesja była bardzo dobra, w końcu spokojna, bez krzyków, przepychanek słownych.

    28.11.2019 18:49

    Sesja Spokojna bez krzykow bo radni mają pełne galoty Pan przewodniczący bierze przykład z rządzących w Sejmie cicho bądźcie a resztę załatwimy w nocy na schadzce Litości Szanowna Rado

  • 27.11.2019 23:12  Odpowiedz na komentarz

    Ja również!!

  • 27.11.2019 22:50  Odpowiedz na komentarz

    już wiem dlaczego radni nie zabierają głosu i są tak smutni od dwóch sesji wcale nie potrzeba lekarza tu chodzi o referendum......

  • 27.11.2019 22:37  Odpowiedz na komentarz

    Nie udzielenie głosu mieszkańcom to było najlepsze co można było zrobić w tej sytuacji.

  • 27.11.2019 22:35  Odpowiedz na komentarz

    To że zebrano podpisy nie decyduje o tym czy referendum się odbędzie.... O tym decyduje komisarz.... zorientujcie się trochę Zanim coś napiszcie.. podpisy są tylko po to żeby wogole moc ZLOZYc wniosek o referendum...

    28.11.2019 09:29

    Ocknij się podpisy wyrażają niezadowolenie ludzi i wojewoda razem z komisarzem musi wydać zgodę tym bardziej co pokazał audyt nie ma podstaw aby odwołać referendum poczytaj na internecie i się dowiesz

  • 27.11.2019 22:22  Odpowiedz na komentarz

    Pan sołtys r już się szykuje do startu w nowych wyborach :) ah, ale to będą piękne nazwiska w tej radzie! Na zawsze zapiszą się w historii tej gminy

  • 27.11.2019 22:20  Odpowiedz na komentarz

    "Brawo" dla Pana REDAKTORA. AŻ ciśnie się na usta: mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
    Cytując klasyka: kończ waść, wstydu oszczędź.

  • 27.11.2019 22:15  Odpowiedz na komentarz

    Panie redaktorze, chyba pan nie wie jak pisać obiektywne artykuły. Wie pan czemu nikt nie został dopuszczony do mównicy? Bo byście mieli cyrk a nie sesje. Przyszło bydło jakby do chlewa, gotowe by rozpętać burze.
    Ale dla was marnych dziennikarzy to dobra pożywka na pisanie dennych artykułow

    28.11.2019 23:22

    Czyli bydło przyszło do świń??? Poziom autora komentarza jest z jak z chlewa . Przyszli wyborcy którzy pracują i płacą podatki na radnych i ich dietę ,nawet dziecko wie ,że bydło jest w oborze a świnie w chlewie. zanim coś napiszesz pomyśl lub wytrzeźwiej...

  • 27.11.2019 22:01  Odpowiedz na komentarz

    Oglądam każdą radę i wg mnie lepiej wyglądała dzisiejsza arda bez tych krzykow i pretensji. A pan Kubasik to najmondrzejszy na świcie Wszystko Wie najlepiej. Gdyby mówił to normalne a nie wrzeszczał to na pewno prowadzący sesje wysluchal by wniosków mieszkańców.

    29.11.2019 07:33

    nie wie pani jak ten pan się nazywa , to pan kubasiak a nie / kubasik/ odwal się pani od tego gościa

  • Nareszcie! Pierwsza pójdę głosować!

    28.11.2019 17:05

    Oczywiście z chęcią i nawet zapłacę:)) pozdrawiam