X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Bałtowie odwołano Radę Gminy! Czy Niechanowo będzie kolejne?

Poniedziałek, 25 listopada 2019
  • W Bałtowie odwołano Radę Gminy! Czy Niechanowo będzie kolejne?

W Bałtowie (województwo świętokrzyskie, powiat ostrowiecki) odwołano Radę Gminy. Wszystko za sprawą referendum. Teraz mieszkańcy ponownie wybiorą się do urn wyborczych.

Przypadek Bałtowa jest pierwszym w Polsce, gdzie mieszkańcy decydowali o odwołaniu całej Rady Gminy. Chociaż wiele osób nie wierzyło w to, że referendum w ogóle dojdzie do skutku, okazało się, że nie tylko doszło, ale i zakończyło się zupełnie niespodziewanym wynikiem. O ważności referendum zaważyły 44 głosy, natomiast za odwołaniem rady głosowała zdecydowana większość z tych mieszkańców.

Jak to się ma do naszego regionu? Mieszkańcy Gminy Niechanowo chcą przez referendum odwołać radę. Wojna na linii radni - wójt trwa na całego, co zdecydowanie szkodzi tej części powiatu. Nastroje w gminie wskazują jednoznacznie, że jeżeli dojdzie do referendum, są duże szanse na to, że rada zostanie odwołana. Przypadek Bałtowa dodatkowo mobilizuje osoby popierające referendum. Najbliższe tygodnie zapowiadają się więc jako bardzo nerwowy okres w niechanowskim samorządzie.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(65)

  • mam pytanie , czy pan wójt kiedykolwiek zaproponował tzw. starej RG jakąkolwiek rozmowę w sprawie rozwoju czy współpracy, gdyby tak było a stara rada odmówiła to uznałbym źe jest to powód do referendum , z tego co słyszałem to radni byli u wójta i proponowali współpracę ale wójt nie był zainteresowany

    28.11.2019 22:06

    Też tak słyszałem. Pan WOJT woli spotkać sie z tymi ludzmi od referendum, koedys cała ekipa wychodzila z gminy,pewnie byli na audiencji

  • 28.11.2019 05:47  Odpowiedz na komentarz

    grupa radnych nowego wójta głosuje przeciw uchwale podatkowej którą przygotował wójt.Brawo to jest klasa

    28.11.2019 18:29

    Oni sami nie wiedzą co robią, pewnie wójt zapomniał im powiedzieć że mają zagłosować za

    28.11.2019 09:29

    Tak, to jest bardzo zabawne. A podobno to "stara rada" blokuje wójta lol

  • I po co ta wojna konfidenci kapowali na wójta a sami mają za uszami ot poziom inteigencji donosicieli

  • 27.11.2019 22:02  Odpowiedz na komentarz

    Powiedzmy sobie szczerze -ludzie szukają prawdy zadając pytanie przewodniczącemu ,radnemu ,wójtowi a ten pierwszy pan boi się głosu suwerena czyżby miał coś do ukrycia.

  • 27.11.2019 21:45  Odpowiedz na komentarz

    Samanta nie denerwuj się bo ci żyłka pęknie przedstaw sie jako samanta a nie podszywasz sie pod Darię...

    27.11.2019 22:08

    Ale jesteś człowieku żenujący, idź się lecz bo masz omamy i rozdwojenie jaźni

  • 27.11.2019 21:03  Odpowiedz na komentarz

    Art 18a usg 1Rada Gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych , moźe komuś się wydawać źe to wójt kontroluje radę , ale tak nie jest . Pan pełnomocnik d/s referendum powinien się zająć swoim gospodarstwem , jak tam wygląda powinni wszyscy zobaczyc

    27.11.2019 22:27

    Od pełnomocnika się odczep normalny gość działa na rzecz rolników i słabszych ludzi oraz wykluczonych i pewnie ci to przeszkadza a napewno ,że organizuje referendum. Rafał pozdro z Niechanowa

  • 27.11.2019 20:16  Odpowiedz na komentarz

    obejrzyjcie sobie sesję na yt i zobaczycie co wyrabia przeewodniczący z mieszkańcami którzy mają do niego pytanie

    03.12.2019 20:56

    Pytania na sesji to zadaje się gospodarzowi Gminy Wójtowi tak jest w innych gminach to on ma odpowiadać nam co robi z naszymi pieniędzmi i jak stara się o pozyskanie funduszy a jedyne co wójt teraz robi z tą garstką ludzi to zament sieje

  • 27.11.2019 17:15  Odpowiedz na komentarz

    cały komitet do spraw referendum dzisiaj przyszedł na sesję RG miała być rozróba , i mocno się zawiedli , to oni wzniecają konflikt który nikomu nie słuźy wstyd !

    28.11.2019 00:58

    JAKA ROZRÓBA GŁOWA CIĘ NIE BOLI. NIE BYLI DOPUSZCZENI DO GŁOSU I NIE ROZRABIALI TO NORMALNI LUDZIE NIE JAK OLEJNICZAK CZY SIKORA

    27.11.2019 22:12

    A skąd wiesz ,że przyszedł cały komitet może szpiclem jesteś???

    27.11.2019 21:51

    To co zrobił leśnik jest hańbą .Jego dieta jest z naszych ciężko zarobionych podatków ,więc powinien szanować prawo i uczciwość a także wyborców. A jego wypowiedzi o wyciszeniu nastrojów społecznych tj. tekst roku oj przyjdziesz jeszcze po podpisy ,żebyśmy na ciebie głowosali a my pokażemy wyjście do bramy.

  • A Borysa nie było , osobisty asystent i doradca wójta za nic nie robienie bierze taką pensje i to nikomu nie przeszkadza?

    27.11.2019 22:12

    Ten pan przecież Faceboka prowadzi, ot całe jego zajęcie

  • Odwołajmy tą radę. Ludzie to jest poskomuna Genia. Mierny, bierny ale wierny Geniowi. Te czasy się skończyły i pani Jaskowa i Sikora ze spółką musząto zrozumieć a jak nie to trzeba wziąć torebkę i odejść z honorem. No właśnie ale co to jest honor, mali zawistni ludzie, szkodniki. Odwołajmy szkodników. Pozdrawiam normalnych a komuchom i Kolesiom kres.

  • 27.11.2019 13:40  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Panie O ... pełen szacunek!! W końcu konkretne zachowanie! Co niektórzy zbierali szczęki z podłogi! Sesja to nie miejsce na krzyki o wyzwiska!

  • hahahah ale Was zalatwili krzykacze jedni! wylewajcie sobie brudy u siebie w domu a nie na sesji.

    27.11.2019 22:15

    Jakie brudy co ty piszesz ,wiekszość spraw które ludzie zgłaszaja na sesji jest z winy radnych a prawda boli jak ci ktoś powie tym bardziej na sesji.

  • Ciekawe czy pan O w domu też nie daje głosu żonie? ???

  • 27.11.2019 11:43  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego pan z gurowa dziś nie prowadził sesji ktoś może wie ?????Ostatnimi czasy bardzo smutny jest może coś mu dolega może lekarza trzeba????? W ogóle radni coś smutni są od czasu odczytania audytu ,jakby nie byli sobą ....

    27.11.2019 13:49

    Takie komentarze jak ten pokazują jakimi prostymi ludźmi jesteście. Prostymi, pałającymi nienawiścią do każdego, bez szacunku do kogokolwiek. Najchętniej byście nóż w plecy wsadzili człowiekowi i życzyli co najgorsze. Wstyd. Wstyd mi za takich mieszkańców. Gmina Niechanowo zeszła na psy i to już się się zmieni za rządów tego wójta.
    A ty bezczelny człowieku pójdziesz do kościoła w niedziele i ręce złożysz do pana boga. Żal mi ciebie

  • 27.11.2019 11:35  Odpowiedz na komentarz

    Dziś na sesji przewodniczący dał popis prostactwa ''w celu wyciszenia napięć społecznych'' zabieram mieszkańcom głos .Tak mieszkańcy wybrali oj chciałnym go spotkać i zadać mu publicznie kilka pytań...

  • Ludzie przestańcie mącić rada została wybrana i będzie rządzić do końca kadencji jak się wam nie podoba to idzcie na wybory za 4 lata a teraz dajcie rządzić radnym i zajmnijcie sie sobą...

  • 27.11.2019 11:06  Odpowiedz na komentarz

    Już widać jak się boją prawdy i wyborców ,na następną sesję nie wpuszczą ludzi -poprostu ta rada to jest żenada ....

  • 27.11.2019 11:01  Odpowiedz na komentarz

    Oj grzebią sobie ci radni bezradni ciekaw jestem jak teraz spojrzą wyborcom w oczy?

  • 27.11.2019 10:59  Odpowiedz na komentarz

    To co robią sobie radni z ludzi to jest hańba nie dopuszczą ludzi do głosu aby prawdy nie powiedzieli ,teraz widzicie kim jesteśmy dla nich jesteśmy ich parobkami pracować płacić podatki i siedzieć cicho bo władza tak chce.Brzydzę się tymi ludżmi i w referednum ich wywalimy

    27.11.2019 14:03

    Hańbę robicie wy, którzy zachowujecie się jak bydło a nie ludzie. Sory już nawet zwierzęta się lepiej zachowują niż mieszkańcy gminy Niechanowo.brakuje wam klasy i obycia w świecie. Jak buraki

    27.11.2019 12:11

    Takich jak pan niestety do głosu czasem nie można dopuścić, bo inaczej mielibyśmy ring a nie sesję

  • 26.11.2019 18:29  Odpowiedz na komentarz

    pan Borys robi najlepszą kawę w urzędzie , w końcu za takie pieniądze, herbatę teź robi dobrą....?

  • 26.11.2019 15:13  Odpowiedz na komentarz

    Jutro sesja o 10 wstęp wolny będzie gorąco

  • A skąd wiesz ,że wójt przyjmuje w biurze inicjatorów referendum czyżbyś był pracownikiem gminy????

  • A ja chcę referendum o odwołanie rządu! Bo tak! ZBIERAM podpisy!!!! Jacyś sołtysi chętni by mi pomóc? Hahaha

    26.11.2019 07:58

    To idż w polskę i zbieraj podpisy ,może na referendum zdążysz przyjść ,nikt za tobą nie będzie tęsknić.

  • 25.11.2019 20:50  Odpowiedz na komentarz

    A może te plakaty sołtysi pozrywali ???

  • 25.11.2019 19:27  Odpowiedz na komentarz

    A czy to prawda że kopernik była kobietą ? :D

  • 25.11.2019 17:51  Odpowiedz na komentarz

    a to prawda ,ze ci co podpisali będą sponsorować to referendum

    26.11.2019 07:05

    a czego boi się wojt ze spotyka sie CIAGLE w biurze z organizatorami referendum i milczy i nie chce sie wypowiedziec na temat grania na konsolecie

    25.11.2019 23:28

    A dlaczego sie tak boicie tego referendum i sesji popołudniowych dlaczego zrywacie plakaty??? Radni byli już tak pewni siebie ,że wcale nie liczyli sie z głosem mieszkańców a teraz już widzę jakiego mają stracha a tu jeszcze trochę czasu do referendum ile jeszcze stoperanu zjedzą szkoda gadać...

    25.11.2019 19:38

    No mam nadzieję, przecież gmina nie ma pieniędzy

  • 25.11.2019 17:05  Odpowiedz na komentarz

    cały komitet referendalny będzie w przyszłej radzie , ale bedzie pięknie , co za nazwiska

    29.11.2019 08:26

    Startuj ADAMIE. Masz doświadczenie w ..

    25.11.2019 17:54

    A na czele sołtys pewnej wsi na Ż

  • 25.11.2019 15:24  Odpowiedz na komentarz

    I po co taka agresja... ludzie czy wy już nie umiecie inaczej... chyba mamy inne pojęcie obiektywizmu...

  • 25.11.2019 14:09  Odpowiedz na komentarz

    BYle nie Sikora!!

  • 25.11.2019 12:37  Odpowiedz na komentarz

    Jeeeezzzuuuu w Słupsku wojewoda odwołał kiedys wójta... może w Niechanowie też odwoła.... No co za Sensacją.. . moje gniezno schodzicie na psy...

    25.11.2019 14:20

    Od redakcji Moje Gniezno proszę się odwalić jest to jedna z lepszych i obiektywniejszych stron , jak chcesz to popisz sobie na forum niechanowskim z zwolennikami byłego wójta.

  • Rada do odwołania.
    teraz kiedy zapaliła się kontrolka to pan przewodniczący zaprasza mieszkańców na sesję, ale niestety nadal do południa chyba niczego nie zrozumiał.
    dlaczego w sołectwach gdzie rządzą sołtysi popierający starego wójta znikły obwieszczenia o referendum? - pewnie wiatr je pozrywał.

    25.11.2019 17:16

    Daty sesji nigdy nie były tajne. Tylko tacy ludzi jak ty nie wiedzą gdzie szukać informacji o sesji hehehe

    25.11.2019 15:01

    Jest takie konto na fb REFERENDUM GMINA NIECHANOWO I TAM JEST NAPISANE W JAKICH WIOSKACH ZNIKNĘŁY OBWIESZCZENIA:
    W dniach 10 i 11 listopada 2019 r. zostały wywieszone plakaty na tablicach informacyjnych w 22 Sołectwach odnośnie Referendum Lokalnego w sprawie Odwołania Rady Gminy Niechanowo przed upływem kadencji. Informujemy , że w miejscowościach:- Nowa Wieś Niechanowska
    - Arcugowo
    - Jarząbkowo
    - Malczewo
    - Jelitowo
    - Grotkowo
    - Drachowo
    - Gurówko
    - ŻelazkowoPrawdopodobnie z powodu złych warunków atmosferycznych niektóre z plakatów zostały zerwane.Przypominamy:- Niszczenie lub jakakol

    25.11.2019 14:24

    rzecież obrze wiesz ,że sesje są robione dlatego rano ,żeby jak najmniej ludzi przyszło ,zagranie celowe tak samo jak informacja o dacie i godz. sesji praktycznie tajna oni poprostu nie chcą tam i nie liczą się z głosem suwerena.

    25.11.2019 14:18

    Napisz o jakie sołectwa chodzi . Obowiązkiem sołtysa jest wywieszenie ogłoszenia jeśłi je pozrywał to powinien za to ponieść jakieś konsekwencje za itrudnianie ludziom dostępu do informacji publicznej. Niech ludzie wiedzą jakich mają sołtysów niech ich osłuchają a potem ocenią czy mówią prawdę mieszkańcom swoich wsi i komu zależy aby oczerniać wójta...

  • 25.11.2019 12:25  Odpowiedz na komentarz

    to ja już wiem kto będzie przewodniczącym rady po referendumu ....bo juz dziela stołki

    26.11.2019 22:22

    KTO NIC O TYM NIE WIESZ

  • 25.11.2019 11:33  Odpowiedz na komentarz

    JOLka Fasolka czyżbyś była członkiem rady CZY TAJNYM INFORMATOREM Pana Eugeniusza Z? Daj szansę nowym!!!

  • Ha ha dobra rada POZOSTANIE?? Koniec telenoweli LOVE-wójt i to boli? Bo sielanka i wyjazdy za gminne pieniądze się skończyły?! Wszyscy to wiedzą i nie pograzajcie się że rada jest dobra i taka pozostanie! To co robicie przechodzi ludzkie pojęcia!!! Mam nadzieję że koniec nastąpi szybko! A nowy wojt jest o niebo lepszy! Pozdrawiam

    25.11.2019 14:14

    a CO WY CHCECIE OD RADY JAKIE WYJAZDY????sZUKCIE TANIEJ SENSACJI I TYLE.

  • 25.11.2019 11:02  Odpowiedz na komentarz

    Ha ha rada pozostanie.?? Nikt was nie chce pani RADNA, A to co robicie przechodzi NAJŚMIELSZE oczekiwania! Boli was że poprzedni wojt już nie jest na stanowisku WoJta i sielanka sie skonczyla???

  • 25.11.2019 09:33  Odpowiedz na komentarz

    Teraz radni maja strach co to bedzie -czyżby zapowiadało to zgodę w gminie???

  • Rada jest bardzo dobra i ma pozostać tak wybraliście i tak pozostanie KONIEC I KROPKA.

    29.11.2019 08:19

    Sesje to gotowy scenariusz na polską komedię jak z filmu barei .jak ktoś tego nie widzi to niekumaty .wynik referendum to wynik poziomu swiadomości mieszkańcow gminy

PODOBNE TEMATY
Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową,... Środa, 26 lutego 2020
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020
Próba samobójcza w centrum Gniezna! Mężczyzna chciał skoczyć z 3 piętra Dzisiaj ok. godz. 20.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o próbie samobójczej w kamienicy przy... Sobota, 22 lutego 2020