X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy radni powiatowi obniżą swoje diety?

Czwartek, 21 listopada 2019
  • Czy radni powiatowi obniżą swoje diety?

Sytuacja finansowa powiatu gnieźnieńskiego jest fatalna. Włodarze podjęli decyzję o niewypłacaniu nagród pracownikom starostwa. Czy za ich inicjatywą pójdą także radni?

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie podjęło decyzję o niewypłacaniu nagród pracownikom. Dodatkowego wynagrodzenie nie otrzyma żadna osoba zatrudniona w urzędzie. Pozwoli to zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, których w kasie powiatu brakuje. Dodatkowym zastrzykiem gotówki mogłoby być również obniżenie diet radnych. Roczne wynagrodzenie radnych powiatowych to w sumie sporo ponad pół miliona złotych. Gdyby samorządowcy obniżyli swoje pensje o 20% w budżecie powiatu znalazłoby się dodatkowo ponad 100 tys. zł. Czy wykażą taką inicjatywę? Jako „wybrańcy ludu” powinni działać przede wszystkim na rzecz powiatu. Czy dobro lokalnego samorządu okaże się ważniejsze od pieniędzy?
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 22.11.2019 18:31  Odpowiedz na komentarz

    Dobry żart. Już to widzę !!!! same złotówy !!! Raczej mają oczekiwania w drugą stronę !!!

  • 22.11.2019 17:23  Odpowiedz na komentarz

    Na pewno pisowcy nie powinni brać bo jak kaczor powiedział. - do władzy nie poszliśmy dla pieniędzy cha cha

  • 22.11.2019 07:21  Odpowiedz na komentarz

    LORENIUSZ. Pytasz po co im diety? To ci odpowiem . Bywają radni, którzy są w swoich zakładach pracy zwykłymi, szarymi robolami. I jak się zwalniają u przełożonego by iść na sesje ten przełożony ich oczywiście zwolni , bo musi. Ale za te godziny nieobecności w pracy już temu robolowi nie .. zapłaci godzinówki. I diety są właśnie po to, by ci robole mogli przynieść taką samą pensję do domu, jaka mieli, jak jeszcze nie byli radnymi. KPW? Ale fakt, że takich przypadków radnych - roboli jest niewiele. Większość radnych to dyrektorzy, prezesi, emeryci, biskupi itp

    22.11.2019 17:21

    Radnemu za udział w obradach nie potrąca się uposażenia. To jest ZAGwarantoważne ustawą. Wiec kitow nie wciskaj

  • 22.11.2019 07:11  Odpowiedz na komentarz

    A to by był ewenement na skalę kraju. I zapewne dzięki temu o Gnieźnie zaczęłoby się w końcu mówić ....... POZYTYWNIE !!

  • 21.11.2019 16:34  Odpowiedz na komentarz

    przeciez ci radni na początku kadencji podwyższyli sobie diety. jednogłośnie pis, sld i po oraz psl.

  • 21.11.2019 10:08  Odpowiedz na komentarz

    Po co im diety? Niech pracują w tej radzie społecznie. Przecież ci ludzie mają swoją pracę zarobkową, więc bez tych diet krzywda im się nie stanie.

  • Nie wezmą teraz to potem się upomina o swoje. Osoba obejmująca państwową stanowisko nie powinna zarabiać więcej niż 2500 zł brutto w końcu pracuje tylko 40 godz w tygodniu

    21.11.2019 20:00

    Tak a moze za miskę ryżu co , ty mieszkaniec sie przepracuj ????????????

PODOBNE TEMATY
Mikołajki ze słodkiej bajki - spektakl dla dzieci w Mnichowie W sobotę 7 grudnia w świetlicy w Mnichowie, wystąpiła Filharmonia pomysłów ze spektaklem "Mikołajki... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Czy Powiat Gnieźnieński zostanie uratowany? Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego przy wsparciu Rady podjął decyzję o przyjęciu programu postępowania ostrożnościowego.... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Nowy rok i nowe oblicze Świetlicy "Dzieci z chmur" Prawdopodobnie już od 1 stycznia przyszłego roku Świetlica Środowiskowa "Dzieci z chmur" funkcjonować... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
MotoMikołaje po raz kolejny odwiedziły Dom Dziecka w Trzemesznie W sobotę, 7 grudnia, MotoMikołaje Ekonomika i Przyjaciele odwiedzili z prezentami dzieci z Domu Dziecka... Niedziela, 8 grudnia 2019