moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostatnie pożegnanie młodego żużlowca

Piątek, 26 sierpnia 2011
  • Ostatnie pożegnanie młodego żużlowca

Wczoraj na cmentarzu św. Piotra pochowano tragicznie zmarłego Arkadiusza Malingera (17 lat), adepta żużla, który zginął podczas treningu 17 sierpnia na gnieźnieńskim torze przy ul. Wrzesińskiej. W pożegnaniu młodego żużlowca poza rodziną uczestniczyli samorządowcy, osoby z Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno oraz bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych.

Msza św. rozpoczęła się o godz. 13.00 na cmentarzu św. Piotra. Młodego żużlowca żegnało w sumie kilkaset osób. Koledzy z klubu przywieźli swoje motory żużlowe. Nieraz rozmawiałem z rodziną, która straciła kogoś bliskiego - usłyszeli zebrani na cmentarzu. Wówczas zawsze brakowało mi słów. Kilkakrotie padało pytanie: Czy Bóg istnieje, że dopuścił się czegoś takiego? Po ludzku nie ma na to pytanie odpowiedzi. Ale tylko po ludzku. My chcemy odpowiedzieć na nie w świetle wiary. Pan Jezus, podczas wskrzeszania Łazarza, pokazał nam jak mamy się odnościć do śmierci. Śmierci bardzo bolesnej dla tych, którzy zostają. Przypomina nam, że On jest Panem nie tylko życia, ale i śmierci. Ewangelista Jan odnotował wzruszenie Jezusa przy grobie Łazarza. Jeżeli ktokolwiek dzisiaj zapłacze nad śmiercią Arka, nie musi się tego wstydzić. Jezus płakał nad śmiercią Łazarza nawet wtedy, kiedy już wiediał, że za chwiule przywróci go do życia. Myślę, że Pan Jezus bardzo dobre rozumie nasz ból.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pogrzeb ks. Waldemara Radeckiego Wczoraj odbył się pogrzeb ks. Waldemara Radeckiego, proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w... Sobota, 1 sierpnia 2015