X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W okolicy ul. Orzeszkowej pies zagryzł jelonka!

Niedziela, 10 listopada 2019
  • W okolicy ul. Orzeszkowej pies zagryzł jelonka!

Dzisiaj na ul. Leśmiana w Gnieźnie pies zagryzł jelonka. Sytuację uwieczniła na filmie mieszkanka Gniezna. Straż Miejska poszukuje zarówno niebezpiecznego zwierzęcia, jak i jego właściciela.

Jak pisze mieszkanka Gniezna na swój facebook’u:
„Bardzo groźny pies na ulicy Leśmiana (przy Orzeszkowej) zagryzł jelonka. Niestety nie można było pomóc, gdyż był groźny dla ludzi. Nie reagował, był w szale. Pies już kilkakrotnie był widziany na tej ulicy. Jest agresywny! Proszę o informacje jeśli ktoś zna psa! Zanim wydarzy się kolejna tragedia!”

O zdarzeniu została poinformowana Straż Miejska. Niestety zanim funkcjonariusze pojawili się na miejscu, pies zdążył uciec.

Wszystkie osoby, które rozpoznają agresywnego psa i wiedzą kto może być jego właścicielem proszone są o kontakt ze Strażą Miejską lub Policją. Nie należy próbować złapać psa samodzielnie! Może on być niebezpieczny dla ludzi.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelniczka

Napisz komentarz

Komentarze(26)

  • 05.12.2019 14:54  Odpowiedz na komentarz

    A co to jest jelonek ? Nowy gatunek ?

  • 13.11.2019 13:53  Odpowiedz na komentarz

    Dokładnie zdrowego by nie upolowal... selekcja naturalna.

  • 12.11.2019 21:07  Odpowiedz na komentarz

    Pies zachował się właściwie. Taka jego natura. A sarna chora albo ranna. Zdrowej nie złapie pies. Naturalna eliminacja. Lepiej jak ją pies złapał jakby miała komuś na maskę z małym dzieckiem w środku wskoczyć. Mogło być RÓŻnie

  • 11.11.2019 21:16  Odpowiedz na komentarz

    A co JĘSLI BYŁOBY TAM DZIECKO MAŁE PIES BY ZAGRYZŁ BO WŁAŚCICIEL NIE UPILNOWAŁ??? pOWINLI FACETOWI TAK DOWALIĆ ,ŻEBY ZMĄDRZAŁ DO PRZYKŁADU....

  • 11.11.2019 20:26  Odpowiedz na komentarz

    Tonz do widzenia, panstwu już dziekujemy. Swoja droga ciekawe ile osob z tornz ma wyksztalcenie z dziedziny zwierzat, sadzac po komentarzach chyba nikt.

  • Czytam te bzdety,ludziska zatem należy jak najszybciej wyłapać wszystkie koty co polują na myszy,a jak kot upoluje szczura,to wojsko trzeba powiadomić aby zarządzili izolację i kwarantannę. Dlaczego koty polują na ptaki,też ich właścicieli trzeba wsadzić do więzienia??? Paranoja jakaś,kto tą spiralę paniki i psychozy nakręca,nasz ToNZ,czy hejterzy???

    11.11.2019 20:28

    Źle myślisz. Tu mowa o psie, a do nich są odpowiednie przepisy. Jest też różnica między myszą, a sarną. Wszystko to wynika z przepisów, z którymi nie musisz się zgadzać. Możesz zawsze dążyć do ich zmiany poprzez inicjatywę obywatelską. Potrzeba tylko 100 tysięcy podpisów pod projektem odpowiedniej ustawy. Co do tego psa to wina właściciela i tyle. Psa trzeba pilnować, aby nie był agresywny i zabezpieczyć posesję żeby nie uciekł. Tu stało się to co się stało, no trudno, nauczka dla właściciela.

  • Co z tego, że te psy mają instynkt łowiecki. Wielu ludzi źle postrzega tę sytuację i bronią psa. Wyjaśniam więc jak należy myśleć o tej zaistniałej sytuacji: To, że pies zagryzł sarenkę jest winą właściciela, który go nie upilnował. Za psa odpowiada właściciel i powinien on nie pozwolić, aby taka sytuacja miała miejsce. Właściciel musi więc ponieść karę za swą lekkomyślność. - Tak należy do tej sprawy podejść i inne myślenie jest błędne. Zachowanie psa jest wynikiem lekkomyślnych działań jego właściciela.

  • 11.11.2019 08:37  Odpowiedz na komentarz

    Witam. Nie znając tej rasy proszę nie pisać że ten pies jest agresywny. Husky mają silny instynkt łowiecki. Psy tej rasy są bardzo łagodne.

    13.11.2019 19:18

    Proszę cię nie pisz takich pierdół jak stara dewota wychodząc z kościoła! Instynkt? Gdzie smycz kaganiec i właściciel a jakby naprawdę dziecko tam było i okazało by się że to bydle je atakuje to co też instynkt czy wtedy lament tragedia itd oj bo pies Agresywny??? piszecie bzdury... Naprawdę otwieracie oczy jak stanie się tragedia a tak to trzeszczycie że żal tego Pierdo..... Sluchac (*)

  • 11.11.2019 07:48  Odpowiedz na komentarz

    PO pierwsze nie ma takiego zwierzęcia jak "jelonek" i mysle , ze warto by bylo takie informacje weryfikować bo jednak troche ludzi was czyta a później powstaja historię typu ,ze sarna to żona jelenia.

  • 11.11.2019 01:08  Odpowiedz na komentarz

    Nawet ORGANIZACja zwierzęce nakrecaja temat bezsensu, bitwa obroncow husky z tymi co krowy od byka nie odróżniają. W gnieznie nagonka na husky sie zrobi bez sensu.

  • 10.11.2019 22:38  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli bym zobaczył chociażby groźne spojrzenie tego psa w moją stronę Lub w stronę mojej rodziny, odstrzelolbym go. A najgorsze jest to, Że pewnie bym został ukarany bardziej niż właściciel tego psa, który nie potrafił go upilnowac.... Czesto zwierzęta maja większe prawa niż Ludzie... Pies do uśpienia, właściciel do ukarania.

    11.11.2019 14:05

    jest Pan bardzo agresywnym czlowiekiem w zwiazku z tym i niebezpiecznym dla otoczenia, co dalej z takimi ludzmi

    11.11.2019 14:01

    jest Pan bardzo agresywny, powiedzialabym niebezpieczny dla otoczenia po tym co Pan tu wypisuje. i co z takim czlowiekem jak Pan nalezaloby zrobic...

  • 10.11.2019 21:27  Odpowiedz na komentarz

    a kuerujący gaśnicy w samochodzie nie miał aby użyć?

  • 10.11.2019 20:55  Odpowiedz na komentarz

    Ulka materiał jest o niepilnowaniu psa,który zagryzł zwierze na ulicy. Takie służby jak policja i straż miasta muszą poszukać właściciela. W tej sytuacji jak czytamy obie służby zareagowały. Policjanci i strażnicy też płacą podatki i to zapewne większe niż ty lub tacy co kręcą wałki na boku by ich nie płacić. Zatem nie ziej jadem,bo jeśli dzwonisz i słyszysz,że tych kilkunastu strażników nie podjedzie do pijusów i proszą o zgłoszenie do liczącej prawie 300u policji,to co w tym dziwnego i niezrozumiałego. Amen

  • 10.11.2019 20:05  Odpowiedz na komentarz

    Straz miejska to masakra!!!!! Tez Dwa czy trzy razy dzwonilam informujac o sytuacjach pijanych meneli siedzacych czy lezących w roznych miejscach...myslicie ze przyjechali? Uslyszalam ze mam sobie na policje dzwonic. ..nalezaloby rozgonic to towarzystwo. ZEby w dzisiEjszych czasach placac coraz wieksze podatki do kasy miejskiej czlowiek bal sie wyjsc na ulice ? To na co ta kasa idzie ? Na ciastka kawe i zagraniczne wojaze państwa b. ,G. ,G. I innych?

  • Właścicielowi dojebać mandat zeby z podziwu nie wyszedł to będzie pamiętał że ma PSu kaganiec założyć

    13.11.2019 21:35

    Sam sobie kaganiec załóż. Od razu w łeb JEB*ij może coś do głowy mądrego Ci wleci...

  • 10.11.2019 19:51  Odpowiedz na komentarz

    Husky jestlowczykiem musi byc zawsze na smyczy , wlasciciel powinien otrzymac solida kare

  • Jak wydarzy się tragedia... to straż miejska też przyjedzie po dwóch dniach... i JAKBy co to przyjechali... !!!!

  • W sumie chyba bardziej bym się zdziwił, zbulwersował, a nawet zatrwożył gdyby napisali, że człowiek pogryzł psa.

  • Ciekawe jakby to było małe dziecko właściciel powinien z butów wyskoczyc!!! biedne zwierze.

  • Kierujący pojazdem też niezły tuk. Zamiast narobić hałasu psa przestraszyć to sobie filmuje I teraz wielka sensacja - pies zagryzł jelonka..

  • To jest sarna A nie jelonek... Winszuje autorowi WIEDZY, Co nie oznacza ze sprawa jest poważna.

PODOBNE TEMATY
Kolejny pijany kierowca zatrzymany pod Trzemesznem! Porzucił auto i próbował uciekać! Dzisiaj nad ranem, ok. godz. 5.00 policjanci zostali poinformowani o pijanym kierowcy, który miał znajdować... Czwartek, 12 grudnia 2019
W Mnichowie spłonął dom Dzisiaj o godz. 5.20 strażacy zostali powiadomieni o pożarze domu jednorodzinnego w Mnichowie. Do akcji... Czwartek, 12 grudnia 2019
Seryjny złodziej samochodów wpadł na gorącym uczynku Policjanci gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 19-latka podejrzanego o usiłowania i kradzieże samochodów... Czwartek, 12 grudnia 2019
"Mąż sołtyski i PiS-ior" wydmuchał 3,6 promila! Kierował autem 3,6 promila alkoholu wydmuchał mężczyzna kierujący osobowym Peugeotem, którego ok. godz. 17.00 w Trzemesznie... Środa, 11 grudnia 2019