Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy szlak rowerowy w Powiecie Gnieźnieńskim

Piątek, 8 listopada 2019
  • Nowy szlak rowerowy w Powiecie Gnieźnieńskim

Z końcem października został oznakowany nowy powiatowy szlak rowerowy. Szlak czarny, bo o nim mowa, jest szóstym szlakiem uzupełniającym system szlaków rowerowych Powiatu Gnieźnieńskiego.

Szlak czarny rozpoczyna swój bieg w Gnieźnie na Rynku i dalej biegnie przez Cielimowo - Potrzymowo - Drachowo - Arcugowo - Małachowo Złych Miejsc - Witkowo - Kołaczkowo - Wierzchowiska - Trzuskołoń - Nową Wieś Niechanowską - Niechanowo - Goczałkowo i kończy swój bieg w Gnieźnie. 

Szlak czarny jest łatwy pod względem ukształtowania terenu i bardzo atrakcyjny. Jego długość wynosi 53 km. Większość szlaku biegnie po mało uczęszczanych drogach asfaltowych i przecina powiatowe szlaki Mitów i Legend, Pałaców i Dworów, a nawet  drogę św. Jakuba. Na jego terasie możemy spotkać trójgłowego smoka z Drachowa, mityczną Izydę z synem Horusem czy pałace w Kołaczkowie i Niechanowie.  

Trasa jest nie tylko ciekawa, ale również dobrze wyposażona w turystyczną infrastrukturę. Funkcjonuje na niej dużo punktów postojowych, wiat przy których można przystanąć, odpocząć, nabrać sił i ruszyć dalej. Tych miejsc należy szukać w Drachowie, Małachowie Złych Miejsc, Nowej Wsi Niechanowskiej i Goczałkowie. Na dłużej można również zatrzymać się w Witkowie, aby zwiedzić m.in.  czworoboczny rynek z kościołem św. Mikołaja.

Cały system szlaków Powiatu Gnieźnieńskiego oparty jest aktualnie na sześciu pętlach rozpoczynających się i kończących na rynku w Gnieźnie. Cztery duże pętle podzielone zostały szlakiem łącznikowym w taki sposób, aby umożliwić rowerzystom wybranie dwóch wariantów - dłuższego i krótszego na wycieczki popołudniowe, rodzinne z mniejszymi dziećmi.

Nowy, szósty szlak rowerowy uzupełnia już istniejące szlaki rowerowe oraz spina infrastrukturę turystyczną na południowy wschód od Gniezna. Na szlaku jest kilka zadaszonych miejsc postojowych. Trasa szlaku idealnie nadaje się na to, aby wybrać się na nią również jesienną porą.

Szlaki rowerowe powiatu gnieźnieńskiego są przedstawione na mapach, które aktualnie - w wersji cyfrowej, jak również za pomocą śladów GPS - można pobierać ze strony www.tupowstalapolska.pl (w dziale: Co robić / na rowerze oraz w dziale: Do pobrania)
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zostań ambasadorem rowerowym Powiatu Gniezno Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem szlaków rowerowych Powiatu Gnieźnieńskiego i zależy Tobie na odpowiednim... Piątek, 8 listopada 2019
Rajd rowerowy przez Puszczę Zielonka 19 października odbędzie się zakończenie sezonu turystycznego w Puszczy Zielonka. Z tej okazji przygotowano... Poniedziałek, 14 października 2019
Speedrowerzysci jednak pojadą! Początek tygodnia dla naszego klubu speedrowerowego nie był udany. Polska Federacja Klubów Speedrowerowych... Piątek, 4 października 2019
Zawody sportowe Lubochnia Adventure Race - triathlon 28 września w Lubochni odbędą się zawody Adventure Race - triathlon (kajak +rower +bieg). Poniedziałek, 23 września 2019