Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR URBIS Gniezno zdobył Gliwice!

Niedziela, 27 października 2019
  • MKS PR URBIS Gniezno zdobył Gliwice!

Gliwice zdobyte! W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno rozprawiły się z tamtejszym SPR-em 30:24. Na pewno nie był to łatwy mecz, ale podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokazały charakter, co zaowocowało triumfem.

Spotkanie od początku było wyrównane. Przyjezdne nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż dwie bramki. Rywalizacja toczyła się praktycznie łeb w łeb. Po pierwszej połowie obie ekipy schodziły do szatni w podobnych nastrojach, bo na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 12:12.

Druga połowa przebiegała pomyślnie dla MKS PR URBIS Gniezno. Ponownie zaczęło się od wymiany ciosów. W 41. minucie serię trzech trafień MKS-u rozpoczęła Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Po chwili do protokołu wpisały się Natalia Niedzielska oraz Joanna Sawicka. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:21.

Gospodynie przerwały dobrą passę gnieźnianek, ale za chwilę znów dwukrotnie trafiła Martyna Bigoszewska-Jackowiak, co poskutkowało czterobramkową przewagą podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. W 52. minucie zespół z Pierwszej Stolicy Polski prowadził różnicą pięciu trafień i był na dobrej drodze do zainkasowania zwycięstwa.

W końcówce MKS PR URBIS Gniezno zachował koncentrację. Gnieźnianki dołożyły jeszcze kilka trafień, dzięki czemu ostatecznie pokonały SPR Gliwice 30:24. Najwięcej bramek dla żółto-czarnych rzuciły Karolina Kasprowiak, Joanna Sawicka i Monika Łęgowska (po 6). Jak zatem widać, nie było zdecydowanej liderki. 

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak (6), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (6), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszwska-Jackowiak (5), Rachela, Walkowska, Ślęzak, Łęgowska (6)
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 29.10.2019 12:26  Odpowiedz na komentarz

    ,, ŁAWKA,, na boisku i gra jest zespołowa. SAWICKA GRA 60min.trzeba dać jej trochę odpocząć. MŁODSZE niech czasem wejdą, a nie jeżdżą na,, WYCIECZKI,,. To i ona będzie skuteczniejsza. Brawo pani KAPITAN. Kieruje dobrze obroną i robi przewagę w ataku.

PODOBNE TEMATY
Rozpoczęło się odliczanie do trzeciej edycji wydarzenia "Gwiazdy na gwiazdkę"! 15 grudnia czeka nas szczególne wydarzenie. Za miesiąc będziemy świadkami trzeciej edycji meczu charytatywnego... Sobota, 16 listopada 2019
Pozytywne wieści od Kamili Olejniczak Kamila Olejniczak wciąż walczy o powrót do pełni sił po kontuzji odniesionej w zeszłym sezonie. Na szczęście... Wtorek, 12 listopada 2019
Triumf Tuzinka Gniezno w Karczewie! W dniach 8 - 11 listopada w Karczewie odbywał się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt Karczew... Wtorek, 12 listopada 2019
Komunikat MKS PR Gniezno ws. rezygnacji Piotra Rosołka W minionych dniach doszło do zmiany w składzie zarządu MKS PR Gniezno. Z dalszego pełnienia obowiązków... Środa, 6 listopada 2019