moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jubileuszowe grzybobranie w Gołąbkach

Wtorek, 15 października 2019
  • Jubileuszowe grzybobranie w Gołąbkach

W sobotę Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XV Jesienne Grzybobranie w Nadleśnictwie Gołąbki. W spotkaniu udział wzięła udział 50-osobowa grupa miłośników zbierania grzybów z terenu Gniezna i okolic; w tym 4 uczestników ze Śląska.

Jak co roku uczestnicy w ciągu 3 godzin zbierali grzyby, by następnie w towarzystwie Łukasza Binarsch, klasyfikatora grzybów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dokonać ich przydatności do spożycia oraz warzenia.

I miejsce i puchar Tadeusza Tomaszewskiego Radnego Województwa Wielkopolskiego za największą ilość zebranych grzybów tj. 10,35 kg zdobył Radosław Kubisz z Pszczyny k/Bielsko Białej, II miejsce - puchar Stanisława Dolacińskiego Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zdobył Mariusz Pomorski z Gorzowa Wlkp (9,05kg) i III miejsce puchar Anny Stanowskiej Wiceprezesa SMW wywalczył Mariusz Eichstedt (6,30kg) z Gniezna. Statuetkę „największego grzyba” ufundowaną przez radnego miasta Gniezna Marcina Jagodzińskiego zdobył Mariusz Pomorski z Gorzowa Wielkopolskiego.

W czasie przeglądu grzybów i ich ważenia rozegrano konkurencje rekreacyjne rzut ringo, rzut woreczkami do punktowanej tarczy oraz wyrzucanie kości.

Finaliści konkurencji otrzymali pamiątkowe medale. Upominki rzeczowe otrzymali także od Tadeusza Tomaszewskiego najmłodszy uczestnik Sebastian Nowak (6 lat) i senior pan Szczepan Owczarzak (83 lata). Na zakończenie imprezy panie Ewa Cybułka i Ewa Krzyżańska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie przeprowadziły pogadankę wraz z prezentacją multimedialną na temat kleszczy.

Całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda oraz miłe rozmowy o leśnych grzybowych zdobyczach przy kawie, herbacie, ciastkach i przepysznej grochówce.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • jAK ZAWSZE CAŁA IMPREZA DLA TEGO JEDNEGO ZDJĘCIA. BY SIĘ POKAZAĆ LUDZIOM W PRASIE I W INTERNECIE ! Inni jeżdżą na grzybobranie jak normalni ludzie , a tu wszystko dla zdjęcia !

PODOBNE TEMATY
Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową,... Środa, 26 lutego 2020
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Jakub Gewert przedłużył kontrakt w lidze niemieckiej! Prezent prosto na nowy rok sprawił sobie i swoim sympatykom gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert... Piątek, 10 stycznia 2020