Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Akademia Nauki zaprasza na Dni Otwartych Drzwi

Czwartek, 8 września 2011
 • Akademia Nauki zaprasza na Dni Otwartych Drzwi

Wszystkie dzieci mają świetną pamięć, ale te, które nie potrafią z niej skorzystać męczą się w szkole. Każde dziecko może świetnie czytać. Dziecko, które potrafi się skoncentrować lepiej pamięta. Akademia Nauki zaprasza na Dni Otwartych Drzwi, cykl bezpłatnych warsztatów i lekcji pokazowych 9 i 10 września od godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego.

Program Dni Otwartych Drzwi

Stoisko Akademii Nauki na Rynku. Przy pomocy urządzenia do biofeedbacku chłopiec podnosi kulkę...samą myślą. Zabawkę wykorzystujemy od czasu do czasu na zajęciach ze starszymi dziećmi do treningu relaksu i koncentracji.

Piątek, 9 września

16.30 - 17.15 - MAGIC ENGLISH - program nauki języka dla dzieci w wieku 3-4 oraz 5-6 lat; lekcja pokazowa dla dzieci i rodziców.
17.15 - 18.00 - program MAŁY ODKRYWCA - jak wykorzystać niezwykły intelekt przedszkolaka; warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 3-4 lat.
18.05 - 19.00 - program MAŁY ODKRYWCA - jak wykorzystać niezwykły intelekt przedszkolaka; warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 5 i 6 lat.
19.15 - 20.45 - GIMNAZJALISTA Z KLASĄ - techniki szybkiego czytania i autoprezentacji dla rodziców i młodzieży gimnazjalnej.

Sobota, 10 września

15.15 - 16.00 - MAGIC ENGLISH - program nauki języka dla dzieci w wieku 3-4 oraz 5-6 lat; lekcja pokazowa dla dzieci i rodziców.
16.15 - 17.00 - Program MĄDRE DZIECKO - Techniki szybkiego czytania oraz rozwoju inteligencji; warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 7-8 lat.
17.15 - 18.00 - program MĄDRE DZIECKO - Techniki szybkiego czytania oraz rozwoju inteligencji; warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 9-10 lat.
18.15 - 19.00 - Program UCZEŃ Z CHARAKTEREM - Techniki szybkiego czytania oraz rozwoju inteligencji; warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 10-12 lat.
19.15 - 20.45 - KWANTOWY UMYSŁ - Techniki szybkiego czytania i docierania do zasobów oraz rozwoju osobistego dla młodzieży i dorosłych.

Prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc!
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00.
Tel: 691 029 287
www.akademianauki.pl
Jesienią Akademia Nauki zaprasza nauczycieli na cykl warsztatów Akademii Nauczyciela w ramach akcji społecznej „Szkoła 2020: dobre życie - dobre emocje”. Powiadomienie o terminach i tematyce spotkań zostanie rozesłane listem do dyrektora placówki.

Propagujemy naturalne uczenie się!

Nasze kursy polecają rodzicom pedagodzy, psychologowie i nauczyciele. Zapraszamy przedszkola i szkoły do współpracy! Programy Akademii Nauki świetnie sprawdzają się w placówkach szkolnych. Dzieci uwielbiają nasze zajęcia, a nauczycielie są zszokowani pozytywnymi zmianami w dzieciach!

Co mówią rodzice o naszych kursach:

 • Moja córka się otworzyła, ma większą pewność siebie, lepszy kontakt z dziećmi - mama 5 - letniej Zuzi.
 • Lepiej się koncentruje, łatwiej zapamiętuje, pani chwali go w klasie za aktywność na lekcji - tata Konrada (10 lat).
 • Nie spodziewaliśmy się takich efektów w czytaniu! Teraz sam chętnie sięga po książki. Wcześniej musieliśmy go do tego gonić - rodzice 9-letniego Pawła.
 • Nasze dziecko jest zachwycone eksperymentami, które robicie na zajęciach. Chce je robić w domu. Zaczął się interesować światem i opowiadać o nauce w domu. Czasami zna fakty naukowe, których ja nie potrafię wyjaśnić - tata Karola (12 lat).
 • Byłem sceptycznie nastawiony, gdy zaczynaliśmy zajęcia w Akademii na Małym Odkrywcy z naszą Julką. Czytanie dla 5 latki? Byliśmy zszokowani, jak szybko uczyła się rozpoznawać wyrazy i całe zdania! To świetna inwestycja w dziecko. Nie będzie miała żadnych problemów z czytaniem - mama Julii.
 • Bardzo dużo dały mi warsztaty dla rodziców. Już wiem, jak pomóc mojemu dziecku, żeby szybciej i łatwiej się uczyło. Dawniej denerwowałam się, gdy nie mógł usiedzieć, gdy miał odrabiać lekcje. Teraz pozwalam mu na ruch - syn jest spokojniejszy i te lekcje jakoś szybciej idą..." - mama Tomka (8 lat).
 

Trening czytelniczy jest podstawą na zajęciach dla wszystkich grup wiekowych w Akademii Nauki. Sprawne czytanie to najskuteczniejsze narzędzie do utrzymania sprawności intelektualnej, rozwinięcia pamięci, zdolności koncentracji, wyobraźni, łatwego przyswajania wiedzy.
Naszymi zajęciami budzimy świadomość rodziców i nauczycieli, dlaczego tak ważna jest wczesna zabawa w czytanie i jakie ma to przełożenie na późniejsze radzenie sobie dziecka w szkole i dorosłego w życiu. Kursanci w wieku szkolnym i młodzież oraz dorośli podnoszą tempo czytania, pamiętanie, rozumienie oraz - przyjemność !! czytania tekstu. Otrzymują narzędzie zintegrowanego uczenia się. Uczenie oraz przetwarzanie opracowywanie informacji - staje się łatwiejsze, trwa krócej.

Dramy, gry społeczne oraz zabawa uczą współpracy, empatii, pozwalają dzieciom na odkrywanie i poznawanie siebie. Czynią je pewniejszymi siebie i świadomymi własnych zasobów oraz możliwości. Wcielanie się w role - bohatera, odkrywcy, wojowniczki, dzielnego pilota, młodego naukowca - wyzwala w kursancie odwagę, pomysłowość, daje poczucie sprawczości.Eksperymenty fizyczne i chemiczne czynią zajęcia w każdej grupie wiekowej bardzo atrakcyjnymi, ale przede wszystkim rozbudzają zaciekawienie światem. Są powiązane z tematyką spotkań.

Zdjęcia pochodzą z realizacji programu Mały Odkrywca dla 5-6 latków realizowanego w przedszkolu w Opalenicy w roku szkolnym 2009/2011.
W ciągu najbliższych tygodni znajdziecie Państwo nasze stoisko m.in. na następujących imprezach w Gnieźnie i okolicach:
 • 26.08 Festiwal Folkloru, Rynek Gniezno
 • 27.08 Piknik Konny, Jankówko
 • 28.08 Dożynki w Witkowie
 • 3.09 Galeria Gniezno
Przyjdź, porozmawiaj o potrzebach Twojego dziecka i Twoich jako rodzica! Zapraszamy!
Akademia Nauki

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Dziecko pewne siebie i umiejące się uczyć Jest Pani trenerem efektywnej nauki, sprawnego czytania. Ma Pani kilkanaście lat doświadczenia w pracy... Niedziela, 4 września 2016
Bezpłatne warsztaty psychologiczne dla rodziców Akademia Nauki wraz ze Szkołą Podstawową nr 12 w Gnieźnie zaprasza Państwa na bezpłatne warsztaty psychologiczne... Środa, 1 czerwca 2016
5 filarów sukcesów dziecka Pewność siebie, sztuka uczenia się, ciekawość świata, biegłe czytanie, matematyczne myślenie - chcesz... Wtorek, 1 września 2015
Wakacje ciekawskich dzieciaków Akademia Nauki zaprasza na wakacje ciekawskich dzieciaków dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jeśli Twoje... Środa, 17 czerwca 2015