Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

3 słoiki "petów" w godzinę! Kolejna akcja Lewicy na ulicach Gniezna

Środa, 9 października 2019
  • 3 słoiki

Członkowie Lewicy zorganizowali na ulicach Gniezna kolejną akcję. Tym razem zwrócili uwagę na problem "petów", czyli niedopałków. Jak się okazało, na zapełnienie całkiem dużego słoika pozostałościami po papierosach potrzeba ok. 20 minut.

Chciałbym zwrócić uwagę na trzy słoiki pełne „petów” - mówi Marek Siekierski, członek Przedwiośnia (młodzieżówki Lewicy). Proszę wyjść na dwór, wziąć krótki spacer i policzyć ilość „petów”. W ciągu trzech ulic, nachylając się co najmniej kilkaset razy, zebrałem cały słoik. Zajęło mi to 20 minut. Proszę się zastanowić ile ludzi musiało wypalić te papierosy, by zapełnić taki słoik. Ile razy człowiek musiał się nie zastanowić nad tym, że taki jeden „pet” zaszkodził nie tylko mnie, nie tylko mieszkańcom Gniezna, ale również wszystkim ziemianom.

Na problemy związane z ekologią i zmianami klimatycznymi uwagę zwraca również Kacper Parol, kandydat Lewicy do Sejmu. Chcemy ingerencji w walkę ze zmianami klimatycznymi nie tylko polityków, nie tylko przez ustawy, ale także na co dzień, chociażby wyrzucając „pety” tam, gdzie ich miejsce - nie na ulice miast - mówi Kacper Parol. Promujemy także picie wody filtrowanej, nie tylko kupowanej w plastykowych butelkach, a także używanie toreb wielorazowego użytku. To wszystko możemy zrobić dla klimatu i ekologii po to, żebyśmy nie tonęli w śmieciach. Oczywiście musimy ponad podziałami politycznymi porozmawiać na temat spraw klimatu.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 11.10.2019 23:46  Odpowiedz na komentarz

    Na prawdę super akcja. Wreszcie ktoś się zajął sprzątaniem tego syfu którego w mieście pełno. powinno się karać tych debili którzy rzucają pety na chodniki i ziemię, bo pETY to też śmieci. Nie znoszę palaczy ale najbardziej nie cierpię tych co śmiecą. Ja nie palę i NIBY nie powinienem się palaczami zbytnio przejmować, to ich sprawa że CHCĄ się truć, krócej żyć, smrodzić i ten smród wdychać, jak dla mnie to totalna głupota i bezsens no ale to ich wybór. Ale niech ci palacze nie trują w miejscach publicznych innych ale przede wszystkim niech nie Śmiecą.

  • 10.10.2019 15:20  Odpowiedz na komentarz

    Z tymi petami to masakra jakaś. Jadąc samochodem, co chwilę ktoś wyrzuca z innych pojazdów pety na asfalt, stojęna balkonie to sąsiad otrząsa popiół na głowę i petę wyrzuca za balkon, ponadto przed blokiem niezgaszone pety wrzucają do kanałów a później jak ciepło capi albo deszczówki kanał nie przyjmuje. Ogólnie się przyjęło że peta to nie śmieć i RZUCAJĄ JAK popadnie. A jak śmietnika nie ma to niestety trzeba włożyć w kieszeń i po dłuższym czasie spaceru wyrzucić do ODPOWIEDNIEGO pojemnika. Powinni płacić wysokie MANDATY jak za normalne śmiecenie.

  • w CENTRUM MIASTA TO JESZCZE KOSZE POMARAŃCZOWE -ULICZNE MOŻNA ZOBACZYĆ. ALE NA PERYFERYJNYCH DZIELNICACH MIASTA NIE MA ICH WCALE !! TAK JAKBY DALKI, PUSTACHOWA, SKIERESZEWO, TYSIĄCLECIE, WIERZBICZANY CZY WINIARY NIE NALEŻAŁY JUŻ DO MIASTA GNIEZNA. CO PAN NA TO POWIE PANIE PREZYDENCIE BUDASZ? NALEŻĄ TE DZIELNICE DO MIASTA GNIEZNA CZY NIE? POWINNY W TYCH DZIELNICACH TEZ BYĆ KOSZE ULICZNE CZY TE DZIELNICE NA NIE NIE ZASŁUGUJĄ? A JEŻELI NIE ZASŁUGUJĄ TO DLACZEGO? a CO NA TO POWIE CAŁA DRUŻYNA PANA BUDASZA ?

  • 09.10.2019 15:16  Odpowiedz na komentarz

    Nsjwiększy problem jest z pamiętaniem aby te kosze OPRÓŻNIAĆ REGULARNIE!!!TRAGEDIA!

  • 09.10.2019 14:06  Odpowiedz na komentarz

    Szczerze to mam w d....e czy to akcja prawicy czy lewicy, większość palaczy to syfiarze: rzucają pety gdzie popadnie i piętnowanie tego typu zachowań uważam za godne naśladowania. Natomiast jaśnie PANOWIE PRawacy wyzywający ich od lewaków i wysyłający do zbierania butelek i puszek, to widocznie kochający ojczyznę obywatele, którzy papierka nie podniosą przez uszanowanie...

  • 09.10.2019 09:34  Odpowiedz na komentarz

    narzekamy ze politycy zawsze ci sami i nic nie robia, wiec dajmy szanse temu mlodemu czlowiekowi aby wniosl powiew swiezosci!! a za 4 lata go rozliczymy

  • 09.10.2019 08:21  Odpowiedz na komentarz

    Palę i palić będę. Pety wyrzucam do kosza na śmieci, po ich zagaszeniu rzecz jasna. Problem jest wtedy kiedy brakuje koszy na śmieci. Na ulicach powiatowych jak 3 Maja kosze są tylko na placach zabaw należących do Miasta. Co za problem, żeby powiat podpisał umowę z Urbisem i zainstalował te kosze? Ta młodzieżówka niech się zajmie tym tematem. Jest wiele miejsc gdzie tych koszy brakuje.

    09.10.2019 15:58

    Panie Kacprze, osobiście znam sytuację, gdzie Miasto na swoim terenie, na ulicy Niskiej zlikwidowało dwa pojemniki na śmieci ponieważ ludzie tam wyrzucali śmieci, konkretnie worki ze śmieciami. Dla mnie to kuriozalne, bo chyba kosz na śmieci jak sama nazwa mówi, jest na śmieci. Lepiej więc, że ludzie tam wynosili te śmieci niż tworzyli dzikie wysypiska. Teraz tam leżą puszki, jakieś worki, butelki, które wcześniej trafiały właśnie do kosza na śmieci, czy to jednego czy drugiego, ale nie na pod krzaki. Teraz jest inaczej. Gdzie w tym dbałość o środowisko?

    09.10.2019 11:39

    Witam! To dobra propozycja, po wyborach, niezależnie czy przegranych bądź wygranych, przeanalizuję problem i postaram zadziałać w tym temacie dla społeczności.

  • Ten słoik petów to obraz brudu w naszym Gnieźnie, w którym przewodniczącym Rady Miasta jest działacz SLD pan Zdzisław K. Młodzieży kochana CZY UZGODNILIŚCIE TĄ AKCJĘ Z PANAM Zdzisławem ? On będzie się musiał teraz przez Was tłumaczyć społeczeństwu Gniezna dlaczego to nasze miasto jest tak brudne ! A jest brudne bo nie jest ..... zamiatane ? Czy Firmie Alkom brakuje ludzi z miotełkami lub zamiatarek chodnikowych ? a może po prostu czas rozliczyć tą firmę i ją zmienić na inną, dokładniejszą ? Panie Przewodniczący zajmie się pan tym ?

  • 09.10.2019 06:27  Odpowiedz na komentarz

    Udowodniono ostatnio naukowo, że człowiek nie ma dużego wpływu na klimat. A jeśli chcecie rozmawiać o emisji co2 do atmosfery to w całej Europie najwięcej produkują wasze Niemcy później takie kraje jak Chiny, usa, rosja itp. Widać, że lewica nie ma żadnego planu dla Polski tylko starają się wygrać walka o klimat.

PODOBNE TEMATY
Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Niechanowo! Czy samorządowcy działają na niekorzyść mieszkańców? Od dłuższego czasu słychać głosy, z których wynika, że radni Gminy Niechanowo działają na niekorzyść... Wtorek, 12 listopada 2019
PKW nie widzi podstaw do ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr 92 Jak informuje Wasze Radio FM, nie będzie ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr... Poniedziałek, 28 października 2019
Kacper Parol podsumował kampanię wyborczą Najmłodszy kandydat na posła w Polsce, Kacper Parol, podsumował kampanię wyborczą. Młody działacz Lewicy... Wtorek, 22 października 2019
Protestowali pod biurem odchodzącego senatora przeciwko ustawie zakazującej seksedukacji W piątek pod biurem odchodzącego z parlamentu senatora Roberta Gawła odbył się protest przeciwko wprowadzeniu... Poniedziałek, 21 października 2019