Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Weekend z promilami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011
  • Weekend z promilami

Policjanci z Gniezna w miniony weekend zatrzymali na drogach siedmiu nietrzeźwych kierujących. Wśród zatrzymanych był jeden rowerzysta, inny odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji drogowej.

Od piątku do niedzieli policjanci z Gniezna zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,5 do 2,5 promila alkoholu.
Już w piątek policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali na ul. Witkowskiej w Gnieźnie 62-letniego mieszkańca Niechanowa, który kierował Seatem Cordoba mając w organizmie 2,2 promile alkoholu.
Kolejny nietrzeźwy kierujący Fiatem Seicento został zatrzymany na ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie. 27-latek został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu.
25-letni gnieźnianin kierujący Volkswagenem Golfem został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego do kontroli drogowej na ul. Leśnej w Gnieźnie. Mężczyzna miał organizmie 1,3 promila alkoholu.
Następny kierowca z promilami został zauważony w Czerniejewie przez policjantów z miejscowego komisariatu. 24-latek miał w organizmie 1 promil alkoholu.
W niedzielę rano na ul. Dalkoskiej w Gnieźnie 18-letni gnieźnianin spowodował kolizję drogową. Kierując Renault Clio podczas włączania się do ruchu uderzył w prawidłowo zaparkowanego Volkswagena Passata. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że ma w organizmie 2 promile alkoholu.
W godzinach popołudniowych policjanci prewencji zatrzymali w Woli Skorzęckiej 38-letniego kierowcę Opla Astry, który kierował pojazdem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Wśród nietrzeźwych znalazł się również 28-latek zatrzymany przez gnieźnieńską drogówkę, który jechał rowerem w Woli Skorzęckiej mając w organizmie 1,3 promila.
Wszyscy nietrzeźwi odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Rowerzystom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności labo pozbawienia wolności do roku, natomiast kierowcom do lat 2.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Truchło na drzewie w Wymysłowie! Czy służyło do szkolenia psów? Jak informuje portal Trzemeszno24.info, w ubiegłym tygodniu jeden z Czytelników poinformował redakcję... Sobota, 19 października 2019
Tymczasowy areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową... Sobota, 19 października 2019
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej kom. Józefa Wróblewskiego Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie odsłonięto tablicę upamiętniającą komisarza Józefa Wróblewskiego.... Sobota, 19 października 2019
Zaginął Krzysztof Sekulski Zaginął Krzysztof Sekulski, lat 53, około 180 cm wzrostu. Może być ubrany w jeansy i ciemny polar. Może... Sobota, 19 października 2019