moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Weekend z promilami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011
  • Weekend z promilami

Policjanci z Gniezna w miniony weekend zatrzymali na drogach siedmiu nietrzeźwych kierujących. Wśród zatrzymanych był jeden rowerzysta, inny odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji drogowej.

Od piątku do niedzieli policjanci z Gniezna zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,5 do 2,5 promila alkoholu.
Już w piątek policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali na ul. Witkowskiej w Gnieźnie 62-letniego mieszkańca Niechanowa, który kierował Seatem Cordoba mając w organizmie 2,2 promile alkoholu.
Kolejny nietrzeźwy kierujący Fiatem Seicento został zatrzymany na ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie. 27-latek został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu.
25-letni gnieźnianin kierujący Volkswagenem Golfem został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego do kontroli drogowej na ul. Leśnej w Gnieźnie. Mężczyzna miał organizmie 1,3 promila alkoholu.
Następny kierowca z promilami został zauważony w Czerniejewie przez policjantów z miejscowego komisariatu. 24-latek miał w organizmie 1 promil alkoholu.
W niedzielę rano na ul. Dalkoskiej w Gnieźnie 18-letni gnieźnianin spowodował kolizję drogową. Kierując Renault Clio podczas włączania się do ruchu uderzył w prawidłowo zaparkowanego Volkswagena Passata. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że ma w organizmie 2 promile alkoholu.
W godzinach popołudniowych policjanci prewencji zatrzymali w Woli Skorzęckiej 38-letniego kierowcę Opla Astry, który kierował pojazdem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Wśród nietrzeźwych znalazł się również 28-latek zatrzymany przez gnieźnieńską drogówkę, który jechał rowerem w Woli Skorzęckiej mając w organizmie 1,3 promila.
Wszyscy nietrzeźwi odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Rowerzystom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności labo pozbawienia wolności do roku, natomiast kierowcom do lat 2.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020