moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

50 lat razem! Piękny jubileusz Złotych Godów

Czwartek, 3 października 2019
  • 50 lat razem! Piękny jubileusz Złotych Godów

Konstanty Ildefons Gałczyński pisał "nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie." I już od 50 lat tę drogę przemierza 9 par z gminy Kiszkowo, które w tym roku obchodzą Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie dla samych Jubilatów, ale też ich rodzin - dzieci, wnuków i prawnuków, którzy wspólnie z nimi świętowali. Zgromadzonych gości powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kiszkowie Angelika Wiśniewska. Następnie głos zabrał Zastępca Wójta Radosław Występski. Przedstawił wszystkie pary, które przybyły na Jubileusz.

Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski: Cieszę się niezmiernie, że przyjęliście Państwo to zaproszenie i dzisiaj możemy tutaj Was gościć i uhonorować. Za chwilę wspólnie wręczymy medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 50 lat to długi okres. Ale kiedy sięgacie pamięcią wstecz, to ten czas szybko minął. Cieszcie się, że w tym roku możecie świętować ten dostojny Jubileusz. Ten okres to radość, ale i chwile kiedy było trudno i szukało się wsparcia u małżonków. To radość, gdy pojawiały się dzieci i jeszcze większa, gdy pojawiały się wnuki i prawnuki. 1969 - od 8 lutego do 22 października. Tak zamykają się w przedziale czasowym daty Waszego ślubowania. My możemy te Jubileusze organizować, bazując na Księgach Stanu Cywilnego. W tym roku przypada Wasz Jubileusz 50-lecia. Czas był trudny. Miłość nie wybiera. Ludzie się kochają i ślubują sobie nawzajem i chcą być razem na zawsze.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Wójt udekorował Szanownych Jubilatów Medalami i wręczył im legitymacje. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów, kwiatów i prezentów od Gminy, która jest dumna, że ma takich mieszkańców jak wyróżnione małżeństwa.

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego uświetnił występ przedszkolaków z Kiszkowa, pod kierownictwem wychowawczyni Małgorzaty Zopf.

W 2019 roku Złote Gody obchodziło 10 par z gminy Kiszkowo. W uroczystości wzięło udział 8 par.

Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat, opowiadali m.in. o tym, w jakich okolicznościach się poznali oraz jaka jest recepta na długie pożycie małżeńskie.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, pomyślności i spokoju. Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu, ciągłych zmian zachodzących w otaczającym  nas świecie, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją, do której zawsze powinniśmy powracać.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020