PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Śląsk Wrocław-Zagłębie Lubin czyli wydarzenie IX kolejki PKO Ekstraklasy

Środa, 2 października 2019
  • Śląsk Wrocław-Zagłębie Lubin czyli wydarzenie IX kolejki PKO Ekstraklasy

Przed meczem we Wrocławiu nic nie zapowiadało specjalnych emocji, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa byli gospodarze, którzy od początku sezonu są wiodącą ekipą w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Szukasz emocji w zakładach sportowych sprawdź stronę Betclic kod promocyjny. Jednak mecze derbowe rządzą się własnymi prawami i piłkarze obu drużyn stworzyli niesamowite widowisko pełne emocji i wielu pięknych bramek. Był to mecz błędów ale i pięknych akcji  a kibice momentami czuli się jakby stadion piłkarski zamienili na kolejkę górską.

Bohaterem Śląska niespodziewanie okazał się Exposito, którego początki w drużynie nie były łatwe, krytykowany tak przez kibiców jak i trenera zawodnik do meczu z Zagłębiem przystępował pod dużą presją oczekiwań. Trzeba przyznać, że poradził sobie z nią znakomicie strzelając trzy gole.

Pierwszą bramkę zdobył w 22 minucie po błędach defensywy gości, otwierając wynik spotkania. Niestety po zagraniu ręką piłki w polu karnym przez Wojciecha Golla w 32 minucie sędzia spotkania Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Lubinian. Rzut karny na bramkę zamienił niezawodny przy takich okazjach Filip Starzyński. Po sześciu minutach na prowadzenie wyszli znowu piłkarze gospodarzy za sprawą niesamowitego tego dnia Exposito, który po błędzie  Jakuba Tosika zdobył gola na 2:1. Jednak pierwsza połowa zakończyła się remisem za sprawą Bartosza Kopacza który wykorzystał świetne podanie Lubomira Guldana i w 48 minucie zdobył bramkę uderzeniem głową. Tak więc ta szalona pierwsza część meczu zakończyła się remisem 2:2 a prawdziwe  emocje były dopiero przed nami.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli zawodnicy Śląska jednak bramkę w 63 minucie spotkania po kontrze zdobyli goście. Strzelcem gola został Sasa Źivec który wykorzystał przewagę pięciu na trzech w kontrataku. Jednak piłkarze Zagłębia cieszyli się z prowadzenia zaledwie minutę bramkę na 3:3 zdobył Dino Stiglec. Urodzony w Zagrzebiu Chorwat wykonał rzut wolny i bardzo ładnym uderzenie przy słupku pokonał bramkarza gości.

Jeżeli ktoś myślał, że to koniec emocji na stadionie był w głębokim błędzie, kolejka górska jaką stał się mecz we Wrocławiu nabierała rozpędu. W 69 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Bartosz Ślisz i wynik meczu zmienił się po raz kolejny na 3:4. Kibice na stadionie przecierali oczy ze zdumienia zastanawiając się w jaką ligę europejską zamieniła się w tym meczu PKO Ekstraklasa. A piłkarze nie zwalniali tempa raz za razem tworząc następne sytuacje podbramkowe.

Inicjatywa należała do zawodników Śląska Wrocław, którzy bardzo chcieli podtrzymać serię meczy bez porażki (do tej pory 13 spotkań) ale piłka nie mogła znaleźć drogi do  bramki gości. Dopiero w 90 minucie niesamowity Exposito po podaniu Michała Chrapka  uderzeniem na raty (pierwsze obronił bramkarz Zagłębia) wyrównał stan meczu na 4:4. Jeżeli ktoś pomyślał, że to koniec emocji był znowu w wielkim błędzie, Do ataku ruszył Śląsk ale pierwszą okazje mieli Lubinianie nie wykorzystali jednak kontry. W ostatniej minucie swoją szanse na zwycięstwo zmarnowali podopieczni Vitezslava Lavicka i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Po ostatnim gwizdku sędziego Marciniaka większość zawodników obu drużyn padła ze zmęczenia na murawę a kibice wstali z miejsc i na stojąco wielkim aplauzem dziękowali za to niesamowite spotkanie. Było to bowiem wielkie wydarzenie sportowe, o którym fani oby zespołów opowiadać będą przez lata. Była to świetna reklama piłki nożnej tej przez duże P i liczymy na więcej takich meczów w przyszłości mówili po spotkaniu trenerzy obu zespołów Martin Sevela (Zgłebie Lubin) i Vitezslava Lavicka (Śląsk Wrocław).