moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR URBIS Gniezno wygrał wojewódzki finał Pucharu Polski!

Poniedziałek, 30 września 2019
  • MKS PR URBIS Gniezno wygrał wojewódzki finał Pucharu Polski!

MKS PR URIBS Gniezno z pierwszym sukcesem w tym sezonie. W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały wojewódzki finał Pucharu Polski w Dopiewie. Dzięki temu sukcesowi nasze szczypiornistki zakwalifikowały się do 1/16 finału Pucharu Polski.

W pierwszym meczu niedzielnych zmagań MKS PR URBIS zmierzył się z JTC AZS-em Poznań. Pojedynki z tym zespołem każdorazowo dostarczają wielu emocji. Tym razem gnieźnianki zanotowały dość okazały triumf, choć pierwsza połowa na to nie wskazywała - po premierowych dwudziestu minutach MKS PR prowadził jedynie 6:4. W drugiej partii reprezentantki pierwszej stolicy Polski rozwiązały worek z bramkami, skupiając się przy tym na dobrej grze obronnej. Ostatecznie MKS PR URBIS pokonał JTC AZS 15:8.

MKS PR - I mecz: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak (3), Niedzielska, Siwka (1), Sawicka (3), Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska, Linkowska (1), Matysek (2), Łęgowska.

Drugie starcie to pojedynek gnieźnieńsko-dopiewski. Zaczęło się od zaciętej wymiany ciosów. Z biegiem czasu, zgodnie z przewidywaniami, inicjatywę przejął MKS PR URBIS Gniezno. Do przerwy zespół prowadzony przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka prowadził 12:6. W drugiej partii gnieźnianki były bliskie dobicia trzydziestki. Ostatecznie licznik bramek MKS-u zatrzymał się na 29. trafieniach Po stronie gospodyń zapisaliśmy natomiast 12 bramek.

MKS PR - II mecz: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak (10), Niedzielska (6), Siwka (4), Sawicka, Giszczyńska, Chojnacka (1), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska (7), Linkowska, Matysek, Łęgowska.

Turniej zakończył się triumfem MKS PR URBIS Gniezno, wobec czego można napisać, że plan ustalony przed wyjazdem do Dopiewa został zrealizowany w stu procentach. Niestety, podczas premierowego spotkania doszło do przykrego incydentu z udziałem Jagody Linkowskiej. Nasza zawodniczka upadła na parkiet, po czym nie była w stanie kontynuować gry. W poniedziałek Jagoda uda się do Norberta Synorackiego (ARCUM Gabinet Fizjoterapii), by sprawdzić, czy nie doszło do jakiegoś poważniejszego urazu.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tak się bawiła Akademia MKS PR Gniezno na pierwszym w historii działaności obozie To były niesamowite emocje! Niezapomniana przygoda na skuterach wodnych, która pozwoliła odetchnąć obozowiczkom... Niedziela, 2 sierpnia 2020
Na II-ligowej karuzeli coraz mniej niewiadomych. MKS PR II Gniezno poznał rywalki! W najbliższym sezonie MKS PR Gniezno będzie reprezentowany nie przez jeden a dwa zespoły na ligowym... Piątek, 17 lipca 2020
MKS PR Gniezno z dwiema drużynami w ligowych zmaganiach! Nie jedna a dwie drużyny gnieźnieńskiego MKS PR wezmą udział w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021! Piątek, 17 lipca 2020
Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski! Można śmiało stwierdzić, że sezon 2019/2020 należy do juniorskiej formacji UKH Start 1954. Podopieczni... Niedziela, 28 czerwca 2020