Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy ul. Konopnickiej nadal walczą o boisko Stelli! Pomaga im posłanka

Czwartek, 26 września 2019
 • Mieszkańcy ul. Konopnickiej nadal walczą o boisko Stelli! Pomaga im posłanka

Mieszkańcy ul. Konopnickiej oraz okolicznych budynków nie przestają walczyć o boisko Stelli. Miasto chce zmienić przeznaczenie terenu z rekreacyjno-sportowego pod budownictwo wielorodzinne.

W czwartek odbyło się kolejne spotkanie osób zainteresowanych wykorzystanie dawnego boiska Stelli jako terenu sportowo-rekreacyjnego. Warto zaznaczyć, że dawna hala została już wyłączona spod ochrony konserwatora zabytków. Na boisku deweloper mógłby postawić dwa lub trzy budynki wielorodzinne. To oznaczałoby zabranie ostatniej działki, na której można zrobić strefę rekreacji w tej części miasta.

Na czwartkowym spotkaniu pojawiła się m.in. posłanka Paulina Hennig-Kloska, która obiecała swoją pomoc i interwencję u prezydenta. Sama podkreśla, że ten teren nie może zostać przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne. Obecnie nikt o niego nie dba, ale nie oznacza to, że należy zamienić go w betonowe bloki i parkingi.

Mieszkańcy planują także zgłoszenie kilku dębów jako pomników przyrody. Ma to uchronić drzewa przed wycinką pod planowaną drogę.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • Na tym terenie mają swoje maliny złodzieje i inne tej maści twory

 • Tam SĄ piękne dęby. Przestańcie robić z tego miasta pustynię

 • 27.09.2019 22:37  Odpowiedz na komentarz

  Pani poseł niech idzie do prezydenta i zapyta gdzie są nowe nasadzenia drzew bo kumpel rządzi tak miastem ,że wycinają bez ograniczeń drzewa zaraz będzie tu pustynia

 • 27.09.2019 22:33  Odpowiedz na komentarz

  pani w okularach niech już zamilczy razem z pełowcami w jedną trąbę grają a teraz pójdzie do kolesia budasza i będzie przeciwko jemu ??? to jest żenujące tak samo jak reklamy tej pani na portalu moje gniezno czy redaktor naczelny nie może ich usunąć aż źle się czyta tą stronę.....

 • W dobrych latach gniezno slynelo Ze swych hokeistów i hokeistek, może czas by młodzież ponownie miała możliwość uprawiania tej dyscypliny w europejskich warunkach? Dobra inicjatywa i fajnie że posłanka tym się zainteresowała i chce pomóc. Nie wszyscy są fanami żużla, biegów i parków jak pan prezydent????

 • Tatek wyobraź sobie, że mieszkańcy pracują i mają swoje obowiązki I nie wszyscy mogą na każde zawołanie się zlatywać. A te "BURAKI" świadczy tylko i wyłącznie o twoim braku kultury. Żałosne.

 • 27.09.2019 14:21  Odpowiedz na komentarz

  Ta garstka ludzi to mieszkańcy konopnickiej? Jest ich znacznie więcej i nie mają tak absurdalnych pomysłów jak Ci wspaniałomyślni obrońcy dzikiego parkingu. Bo tylko o to im chodzi, nie o żadne tereny zielone i rekreacyjne. Buraki.

 • 27.09.2019 10:02  Odpowiedz na komentarz

  I znowu Kloska.

  27.09.2019 13:25

  Jeszcze trochę szafę otworzę i wyskoczy ta pani. Stela nie od dziś w takim stanie. Oczywiście pani przed wyborami musi się pokazać.

  27.09.2019 11:52

  Znowu ta zakłamana kobieta > po trupach a byle przy korycie tak jakby nie miała żadnego zawodu i groziło jej dożywotnie bezrobocie ??? NIE NIE > to politycy od zapachu grubszej kasy zrobią z siebie wariatów bez honoru !!! Z antypolskiej przystawki NOWOCZESNA gdy tonie z długami to szybko do platformuchów gdzie kasy w brud po mafijnych rządach !!! Dość kiwania mieszkańców Gniezna PRZEZ KLOCKOWYCH POSŁÓW z PO i PiS !!! Ja zagłosuję na KONFEDERACJĘ i p.Annę Bryłka > Prawdziwa Polka,od lat działaczka Ruchu Narodowego, w Koninie perfidnie blokowana przez sitwy PO i PiS !!!

 • 27.09.2019 08:41  Odpowiedz na komentarz

  Czyli wszystko już załatwione. Pani jeszcze poseł pójdzie, pogada i nagle prezydent zmieni zdanie i to na pewno do 13 października.

PODOBNE TEMATY
Solidny dach, czyli jaki? Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Daje schronienie, zabezpiecza mieszkańców... Wtorek, 5 listopada 2019
Słoneczne Ogrody, czyli kameralne osiedla w Gnieźnie. Co je wyróżnia? W Gnieźnie powstaje już trzecie osiedle Słoneczne Ogrody. O zamyśle całego projektu rozmawialiśmy z... Czwartek, 24 października 2019
Kamienica przy ul. 3 Maja w Gnieźnie na sprzedaż Na sprzedaż kamienica przy ul. 3 Maja 20 w Gnieźnie. Cena 3 mln zł. Budynek po remoncie. Środa, 23 października 2019
"To bardzo duże wyzwanie". Rozmowa z Marcinem Tarnowskim - Prezesem Spółki Nowe Winiary Przy ul. Północnej w Gnieźnie powstaje osiedle Nowe Winiary. Ten nowoczesny projekt wyróżnia się na... Czwartek, 17 października 2019