moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

Środa, 25 września 2019
  • Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

W ubiegły czwartek Miasto Gniezno podpisało umowę z deweloperem budującym osiedle Nowe Winiary, w którym inwestor zobowiązał się do wykonania nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami w ciągu ul. Północnej. Było to jednocześnie "motorem napędowym" dla magistratu. W środę ruszyły prace na ul. Bolesława Śmiałego.

Na odcinku ul. Bolesława Śmiałego (od ul. Królowej Jadwigi do ul. Wacława II) trwa budowa nawierzchni asfaltowej. Poprosiliśmy Miasto Gniezno o kilka informacji na temat inwestycji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Inwestycja przy ulicy Bolesława Śmiałego jest realizowana w ramach zadania „Profilowanie wraz z umocnieniem tłuczniem betonowym lub o podobnej twardości, z nakładką z betonu asfaltowego wraz z regulacją studni kolektorowych nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie Miasta Gniezna w roku 2019”.
Koszt wykonania jezdni ul. Bolesława Śmiałego wynosi 86 600,00 zł brutto.
W ramach zadania wykonane zostanie profilowanie istniejącej nawierzchni tłuczniowej z uzupełnieniem tłucznia oraz ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego grubości 5 cm na szerokości jezdni 5,00 m.
Jeżeli wystąpią sprzyjające warunki atmosferyczne - brak opadów deszczu, zadanie zostanie zakończone do 30 września tego roku.
Urząd Miasta Gniezna

Jak widać podpisanie umowy ze Spółką Nowe Winiary stało się motorem napędowym do zadbania o okoliczne drogi. Niestety wszystko wskazuje na to, że „ślepy” fragment ul. Bolesława Śmiałego nie zostanie utwardzony. To wywołało protest mieszkających tam gnieźnian, którzy czują się potraktowani niesprawiedliwie.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Apel Rady Miasta Gniezna w sprawie bezpieczeństwa na drogach My, Radni Rady Miasta Gniezna, zwracamy się z apelem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o podjęcie... Piątek, 29 maja 2020
Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej... Piątek, 29 maja 2020
Ponowne uruchomienie opłat w strefie płatnego parkowania Od 25 maja rusza ponownie pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to również miejskich parkingów,... Piątek, 22 maja 2020
Działka przy ul. Grunwaldzkiej ponownie na sprzedaż Miasto Gniezno ponownie wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Grunwaldzkiej 20. Do niedawna, na czas... Czwartek, 21 maja 2020