Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy bloków przy ul. Konopnickiej bronią dawnego boiska Stelli

Środa, 25 września 2019
  • Mieszkańcy bloków przy ul. Konopnickiej bronią dawnego boiska Stelli

Mieszkańcy ulicy Konopnickiej w Gnieźnie nie zgadzają się na sprzedaż dawnego boiska Stelli pod kolejne bloki. Uważają, że powinien tam powstać parking oraz kompleks sportowo-rekreacyjny.

W poniedziałek mieszkańcy zebrali się na nieformalnym spotkaniu, na które zaproszono także radnych miejskich, aby przedyskutować kwestie związane z pogłoskami o domniemanej sprzedaży danego boiska Stelli pod zabudowę mieszkaniową. Niestety szanse na zablokowanie tych planów są niewielkie, bowiem obszar ten znajduje się w strefie zabudowy mieszkaniowo-usługowej. Jest jednak kilka „furtek” umożliwiających przekształcenie terenu w sportowo-rekreacyjny.

Zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym do Miasta Gniezna odnośnie planów związanych z terenem dawnego boiska. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Informujemy, że dla wskazanego przez Pana terenu opracowywany jest obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Do sporządzenia tego planu przystąpiono na podstawie Uchwały Nr V/37/2015 Rady Miasta Gniezna z 25 lutego 2015 roku. W toku prowadzonej procedury, zakończył się już etap pierwszego wyłożenia do publicznego wglądu projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Zebrano również uwagi do projektu. Kolejne procedury są w toku.
Do chwili uchwalenia planu dla tego terenu obowiązują zapisy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gniezna. W dokumencie tym interesujący Pana obszar zlokalizowany jest w strefie zabudowy mieszkaniowo-usługowej. Ostateczne przeznaczenie tego terenu po uchwaleniu planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego nie jest jeszcze znane.
Biorąc pod uwagę powyższe, trudno na tym etapie przesądzać o funkcji tego terenu. Tym samym trudno mówić o jakimkolwiek przetargu. W tej sprawie nie prowadzi się również żadnych rozmów czy ustaleń, co byłoby zresztą niezgodne z obowiązującą procedurą.
Urząd Miasta Gniezna
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • Przez lata żaden z mieszkańców Konopnickiej nie myślał o płotach, odgradzaniu się, mieszkało się super, wszyscy się znaliśmy, rozmawialiśmy, nikt się nie kłócił. A teraz-jedna wielka tragedia, co za ludzie tam zamieszkali? Wstyd dla naszej ulicy. Czytam i nie wierzę. Pozdrawiam "starą" ekipę z Konopnickiej i okolic.

  • 26.09.2019 22:12  Odpowiedz na komentarz

    Tu nie chodzi o spor nowe bloki,ale o miejsca parkingowe.-cwaniaki.

  • Drodzy sąsiedzi, gdyby tylko ktoś poinformował nas o zebraniu, to podejrzewam, ze większość z nas, mieszkających przy Wrzesińskiej , poparła by państwa inicjatywę. Bardzo mi przykro, że traktujecie nas jak wrogów, tylko dlatego, że nasz blok stoi na innej działce. Spróbujmy grać do jednej bramki- przecież w ilości siła ;)

  • 26.09.2019 12:52  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego pieszecie tylko o mieszkańcach ulicy konopnickiej i tym samym nakręcacie ludzi, że to tylko nam źle? Mieszkańcy ulicy wrzesinskiej, witkowskiej, czy innych ulic pobocznych również działają w tej sprawie. Sądząc po komentarzach na fB wielu mieszkańcom różnych rejonów szkoda tego miejsca na bloki. Teren jest na tyle duży, że mógł by służyć sportowcom, w postaci orliku, dzieciakom w postaci porządnego placu zabaw, jakiego po tej stronie wiaduku nie MA (pomijając ten na PUSTACHOWIE) i psiarzom w postaci WYBIEGU, a przy odpowiednim pomyśle nad terenem służyć też ul. Cymsa i okolicy.

  • 26.09.2019 11:54  Odpowiedz na komentarz

    Ale nie potrafiliscie zrobic nic aby nie powstały , my mamy siłe i walczyĆ będziemy a nie tylko gupie komentarze pisac

  • 26.09.2019 11:52  Odpowiedz na komentarz

    Oczywiscie ogrodzic sie chcemy ale osobno kazdy ma swoja wspolnote i placi podatek za swoj plac wiĘc co obchodzi nas druga wspÓlnota ,my walczymy o boisko dla Gniezna dLa wszystkich dzieci rowniez z okolic , a wspólnota to podobnie jak domy kazdy ma swój ogrodzony i nie Nie parkuje na ich posesji i nie chodzi na skróty

  • Odpowiadając na wszystkie państwa zarzuty - odgradzając się walczycie tylko dla siebie, nie dla wszystkich bloków. Co to jest za tłumaczenie "każdy chciałby mieć odgrodzoną posesję" - podejmijmy współpracę obu wspólnot i ogrodźmy się razem, bo przecież dobro naszych dzieci się liczy :)))

  • 26.09.2019 00:52  Odpowiedz na komentarz

    ludzie z Konopnickiej chcą parkingu -wybudowac i zrobić płatny,zobaczymy ilu chetnych będzie.

  • 25.09.2019 20:38  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie to nygusy sprawa rozchodzi sie o stelle aby walczyc dla dzieci o jakieś miejsca dla zabaw a ludzie szukaja skrótów przez bloku . Wescie sie w garść kazdy chciaŁby miec swoj teren ogrodzony dla swOjego uŻytkowania a nie obcych

  • 25.09.2019 20:35  Odpowiedz na komentarz

    Oczywiscie wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie Maja pojecia o co chodzi , teren blokow konopnickiej jest juz wspolnoty i maja prawo robic co chca i sie ogradzac kazdy raczej chcialby miec swoje domy ogrodzone A nie robione se z ich posesji skroty .Raczej zebranie dotyczy steli a nie blokow i ludzie z konopnickiej walcza aby byŁo to dla wszystkich a nie dla nich prywatnie Ten Kto by chciał skorzystac z tego to by przyszedł czy na skroty czy na okoŁo . Ludzie poprostu sami robia se problemy my prubôjemy walczyc o cos dla dzieci a ludziom dupe ściska ze se mieszkania kupili

    29.09.2019 15:16

    Kochana... tu nie o dzieci chodzi, tylko o miejsca do parkowania. przecież jak bloki tam powstaną to tak czy tak na miejsce do zabawy dla dzieci będzie sporo.

  • 25.09.2019 20:24  Odpowiedz na komentarz

    szanowni ,,nowi '' mieszkańcy ul Konopnickiej . dlaczego nie chcecie nowych bloków? przecież jak budowali ;;wasze" piękne bloki my też ich nie chcieliśmy

    29.09.2019 20:25

    Komentarz-strzał w 10!!!

  • MieszkańcU wrzesinskej. Podstawą wspólnych działań jest stosowanie się do zasad. Mieszkańcy konopnickiej wielokrotnie prosili mieszkańców sąsiadującej wspólnoty o np nie korzystanie z miejsc parkingowych. Oczywiście nie były one przez was respektowane. Natomiast w momencie gdy szanowni państwo nie mieli gdzie składać odpadów zglosiliscie się o pomoc na którą się zgodzilismy. Proszę o pewnych rzeczach pamiętać. I szukać przyczyny wśród swoich. Lub porozmawiać z zarządcą.

  • 25.09.2019 17:10  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe który prosta z 19 to napisał i dlaczego nie potrafi przyjść na zebranie i się wyoowiedziec

  • Padł kiedyś ten pomysł na jednym z ZEBRAŃ wspólnoty, związane to było z problemem parkowania. Miejsca należące do mieszkańców bloków 14 i 15 były notorycznie zajmowane. Mam nadzieje że skończy sie na dobrej wspólpracy i pomysł z ogrodzeniem nie przejdzie. Sam skracam sobie droge na wrzesińską przez działke sąsiadów?

  • 25.09.2019 13:54  Odpowiedz na komentarz

    Najlepiej wszystko zabetonować...Stella jest tam od lat. Komu przeszkadza że jest nie zabudowana? Czy wszystko trzeba zbudować? Za chwilę będzie jak w chinach, dom na domie...W okolicy nie mamy żadnego terenu rekreacyjnego. Dzieciaki grają tam w piłkę, czy jeżdżą na rowerach, gdzie mają się bawić? Na betonie?

  • 25.09.2019 13:03  Odpowiedz na komentarz

    kto im kazał tam kupić mieszkanie ? w całym gnieźnie mieszkania w prównywalnej cenie a kupili sobie w najgorszej możliwej okolicy i teraz narzekania ...

  • ciekawe czy mieszkańcy bloków dewelopera kos-bud przy ul. Konopnickiej 14-16 poinformowali państwa radnych, że chcą odgrodzić się płotem od mieszkańców bloków przy ul. Wrzesińskiej (tego samego dewelopera). Jednocześnie odcinając nas od przedmiotowej sprawy (jak i użytkowania Stelli), i zawłaszczając sobie teren... Drodzy mieszkańcy - wpierw współpraca między mieszkańcami, a później roszczenia do miasta... A na zdjęciu widzę najwięcej krzykaczy, oni w sumie kłócą się już tylko dla zasady. Dopóki nie będą mieli podłączenia do kanalizacji, doputy będą się kłócić, ze wszystkimi...

PODOBNE TEMATY
Słoneczne Ogrody II - funkcjonalne osiedle w spokojnej dzielnicy Gniezna Niedaleko centrum Gniezna stworzyliśmy dla Ciebie i Twojej rodziny kameralne osiedle Słoneczne Ogrody... Sobota, 5 października 2019
Mieszkańcy ul. Konopnickiej nadal walczą o boisko Stelli! Pomaga im posłanka Mieszkańcy ul. Konopnickiej oraz okolicznych budynków nie przestają walczyć o boisko Stelli. Miasto... Czwartek, 26 września 2019
Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych W ubiegły czwartek Miasto Gniezno podpisało umowę z deweloperem budującym osiedle Nowe Winiary, w którym... Środa, 25 września 2019
Ul. Północna zyska nowe oblicze końca 2020 roku! Miasto podpisało umowę z deweloperem Dzisiaj prezydent Tomasz Budasz podpisał umowę ze Spółką Nowe Winiary, która buduje osiedle przy ul.... Czwartek, 19 września 2019