Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Festyn Sportowo-Profilaktyczny z udziałem rad osiedlowych

Wtorek, 24 września 2019
  • Festyn Sportowo-Profilaktyczny z udziałem rad osiedlowych

Rada Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie zorganizowała w dniu 22 września 2019 roku na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie Festyn Sportowo-Profilaktyczny a w nim VII Pojedynek Sportowo-Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna.

W ramach festynu dzieci korzystały z dmuchanej zjeżdżalni, foto-budki, spotkania informacyjno-profilaktycznego z przedstawicielami gnieźnieńskiej Policji, przejażdżek na kucykach i konkurencji rekreacyjno-sportowych. Zwycięzcy tych zmagań otrzymali pamiątkowe medale i upominki rzeczowe. Dorośli uczestnicy korzystali ze strzelnicy sprawdzając swoje umiejętności i celność oka. Stałym i corocznym elementem festynu była rywalizacja między radami osiedlowymi naszego miasta w ramach pojedynku rekreacyjno-sportowego.

Do Pojedynku przystąpiło 6 rad osiedlowych tj. Rada Osiedla Winiary, Tysiąclecie, Dalki, Skiereszewo, Konikowo i Stare Miasto. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: strzelanie z wiatrówki, rzut woreczkami do celu, rzut ringo, wyrzucanie kości, rzuty woreczkami do okręgów, rzut beretem, rzut woreczkami do punktowanej tarczy.

Zwycięzcy w/w konkurencji otrzymali pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej nagrodzono pucharami 6 najlepszych rad osiedlowych. Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna wywalczyła reprezentacja Rady Osiedla Stare Miasto.

Przeprowadzono także turniej strzelecki w kategorii mężczyzn i kobiet. Zwycięzcy powyższych współzawodnictw otrzymali okolicznościowe puchary i medale.

W gronie organizatorów, uczestników i zaproszonych gości byli min. Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gniezna - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisław Dolaciński, Członek Zarządu Powiatu - Przewodniczący Rady Osiedla Tysiąclecie Mariusz Mądrowski, organizator imprezy Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto - Daria Danik oraz przewodniczący rad osiedlowych wraz ze swoimi reprezentacjami. Imprezie towarzyszyła discopolowa muzyka. Wszyscy uczestnicy mogli raczyć się kiełbaskami z grilla.

Organizowany corocznie festyn na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowo - rekreacyjnych odbywających się w ogródku jordanowskim przy ul. 3 Maja.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jubileuszowe grzybobranie w Gołąbkach W sobotę Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XV Jesienne Grzybobranie w Nadleśnictwie Gołąbki.... Wtorek, 15 października 2019
XXIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie za nami! W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXIII Regionalna... Wtorek, 8 października 2019
FUN BAZA zaprasza na laserowy paintball i wiele innych atrakcji! FUN BAZA LASER WARR to idealne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym lub paczką... Czwartek, 3 października 2019
XV Grzyboranie na Gołąbkach Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaprasza XV Grzybobranie, które odbędzie się w dniu 12 października... Czwartek, 3 października 2019