Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zacięty mecz Jakuba Gewerta na Słowacji

Czwartek, 18 sierpnia 2011
  • Zacięty mecz Jakuba Gewerta na Słowacji

Od 7 do 14 sierpnia w Popradzie na Słowacji, odbywał się turniej ITF Futures 10 tys. $, w którym wziął udział utalentowany gnieźnianin Jakub Gewert.

Niestety nasz zawodnik miał bardzo słabe losowanie. Już w 1 rundzie musiał zmierzyć się ze Szwajcarem, Timem Srkalą (obecnie 120 junior świata ITF, oraz 2 junior w Szwajcarii). Cały mecz był bardzo zaciętym widowiskiem, w którym oboje gracze popisywali się świetnymi zagraniami z głębi kortu.
Pierwszy set był niezwykle emocjonujący. Przy stanie 2-5 Jakub przy swoim serwisie obronił 5 piłek setowych i wyszedł na 5-5, lecz na końcu górą był Srkala, który ostatecznie zwyciężył 7-5. Drugiego seta lepiej rozpoczął Gewert, którym przełamał serwis przeciwnika i wyszedł na prowadzenie 2-0. Wtedy nadszedł decydujący gem, w którym gnieźnianin miał przewagę i atak z forhendu na 3-0. Niestety zepsuł to uderzenie, przegrał ważnego gema i do końca meczu już się nie pozbierał, przegrywając 3-6.

Jakub Gewert (POL) - Tim Srkala (SUI) 5-7 3-6

Już w najbliższych dniach Jakub Gewert wystąpi w międzynarodowych turniejach seniorskich w Republice Czeskiej. Zawody odbywać się będą w Novej Pace, Semilach i Frydlancie.
Jakub, za pośrednictwem naszego serwisu chciałby podziękować sponsorom, którzy wspierają go w jego sportowej karierze, a są to:
Wojciech Jerzakowski, firma DEKBUD (usługi budowlane), Zdzisław Kujawa, Radosław Gieburowski, firma RADO (sklep metalowy), obecni dzierżawcy kortów GKT.
foto: archiwum Jakuba Gewerta

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
19-latek wypadł z auta wraz z fotelem! Poniósł śmierć na miejscu! W nocy z soboty na niedzielę służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze krajowej nr 15... Niedziela, 15 września 2019
Kolejny jednoślad rozbity na Trasie Zjazdu Gnieźnienskiego Dzisiaj ok. godz. 16.30 na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego doszło do wypadku z udziałem jednośladu i samochodu... Piątek, 13 września 2019
Motocyklista uderzył w Seicento! Wyrzuciło go na wysokość kilku metrów! W środę ok. godz. 20.50 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego,... Środa, 11 września 2019
Uroczystość ślubowania nowych policjantów Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 56 funkcjonariuszy, z czego 5 będzie pełniło służbę w Komendzie... Środa, 11 września 2019