X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zacięty mecz Jakuba Gewerta na Słowacji

Czwartek, 18 sierpnia 2011
  • Zacięty mecz Jakuba Gewerta na Słowacji

Od 7 do 14 sierpnia w Popradzie na Słowacji, odbywał się turniej ITF Futures 10 tys. $, w którym wziął udział utalentowany gnieźnianin Jakub Gewert.

Niestety nasz zawodnik miał bardzo słabe losowanie. Już w 1 rundzie musiał zmierzyć się ze Szwajcarem, Timem Srkalą (obecnie 120 junior świata ITF, oraz 2 junior w Szwajcarii). Cały mecz był bardzo zaciętym widowiskiem, w którym oboje gracze popisywali się świetnymi zagraniami z głębi kortu.
Pierwszy set był niezwykle emocjonujący. Przy stanie 2-5 Jakub przy swoim serwisie obronił 5 piłek setowych i wyszedł na 5-5, lecz na końcu górą był Srkala, który ostatecznie zwyciężył 7-5. Drugiego seta lepiej rozpoczął Gewert, którym przełamał serwis przeciwnika i wyszedł na prowadzenie 2-0. Wtedy nadszedł decydujący gem, w którym gnieźnianin miał przewagę i atak z forhendu na 3-0. Niestety zepsuł to uderzenie, przegrał ważnego gema i do końca meczu już się nie pozbierał, przegrywając 3-6.

Jakub Gewert (POL) - Tim Srkala (SUI) 5-7 3-6

Już w najbliższych dniach Jakub Gewert wystąpi w międzynarodowych turniejach seniorskich w Republice Czeskiej. Zawody odbywać się będą w Novej Pace, Semilach i Frydlancie.
Jakub, za pośrednictwem naszego serwisu chciałby podziękować sponsorom, którzy wspierają go w jego sportowej karierze, a są to:
Wojciech Jerzakowski, firma DEKBUD (usługi budowlane), Zdzisław Kujawa, Radosław Gieburowski, firma RADO (sklep metalowy), obecni dzierżawcy kortów GKT.
foto: archiwum Jakuba Gewerta

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rywalizacja z wypadkiem w tle, czyli "gorący" etap Jeździeciego Pucharu Gniezna W niedzielę na parkurze Stada Ogierów w Gnieźnie po raz kolejny rywalizowali jeźdźcy na swoich wierzchowcach.... Wtorek, 18 czerwca 2019
Loty śmigłowcem, quady, motocykle i mnóstwo innych atrakcji już w weekend w Jankowie Dolnym! W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Jankowie Dolnym odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali... Czwartek, 13 czerwca 2019
X-lecie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych i otwarcie lądowiska za nami! 8 czerwca Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy obchodziło swój uroczysty... Środa, 12 czerwca 2019
Najlepsza przygoda to ta napędzana siłą koni mechanicznych! Wypożycz buggy już dziś! Niesamowita adrenalina, piękne okolice, doskonała zabawa. Wszystko to i znacznie więcej! Wypożycz nasze... Środa, 12 czerwca 2019