X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego tak trudno jest dziecku zrozumieć matematykę? Jak z tym pomoże korepetytor?

Środa, 11 września 2019
  • Dlaczego tak trudno jest dziecku zrozumieć matematykę? Jak z tym pomoże korepetytor?

Polska jest bardzo inteligentnym państwem, w którym znajduje się wiele kulturalnych i edukacyjnych ośrodków, szkół oraz znanych uniwersytetów. W dużych miastach, jak i w małych miasteczkach, ludzie dążą do nauki i pragną zdobywać wiedzę w różnych kierunkach. Opanowanie matematyki jest bardzo ważne w rozwoju zawodowym i takich specjalnościach jak IT, księgowość, marketing i sprzedaż.

Matematyka zwiększa szanse na zdobycie dobrej pracy. Przecież jest ona potrzebna nie tylko w technicznych specjalnościach, a jeszcze przydatna do różnych obliczeń finansowych, chociażby swojego wynagrodzenia, żeby nie być oszukanym przez pracodawcę. Liczby rządzą światem, - tak powiedział znany Pitagoras i miał rację. Z czego to wynika? Przygotowaliśmy cały artykuł o tym!

Algebra i geometria potrzebne czy nie?

Żeby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto uczyć się matematyki?, warto spojrzeć na sfery życia, gdzie jest ona niezbędna. Po pierwsze, przydaje się ta nauka w sklepach, nikt nie chce być oszukanym i stracić własnych pieniędzy. Po drugie, dobrze wiedzieć ile musi wynosić twoje wynagrodzenie miesięczne, jakie podatki płacisz do urzędu skarbowego i od czego zależą te kwoty. Po trzecie, wszystkie techniczne zawody wymagają opanowania matematyki na wyższym poziomie.
W dzieciństwie matematyka jest łatwa do ogarnięcia. Dzieci mogą szybko wszystkiego się nauczyć, ponieważ ich mózg nie jest jeszcze przesycony dużą objętością informacji. Warto zaproponować korepetycje z matematyki swojemu dziecku, bo w młodym wieku nikt chyba jeszcze nie wie w jakim kierunku będzie zmierzał i czy w ogóle warto tracić swój czas na korepetycje czy nie. Jasne jest tylko jedno: każda wiedza przyda się w życiu, tylko nie wiadomo kiedy.

W jaki sposób nauczyciel pomoże dziecku nauczyć się matematyki? Jakie są cechy profesjonalnego korepetytora?
Nauczyciel zrobi wszystko, żeby lekcja nie była zbyt skomplikowana dla dziecka. Korepetycje z matematyki mogą być prowadzone w formie gry. Żeby zaciekawić ucznia korepetytorzy wymyślają różne sposoby: dają słodkie wynagrodzenie za poprawne rozwiązanie zadania, dają dłuższe przerwy, przygotowują ciekawe gry z elementami matematyki. Forma zajęć korepetycji matematyka, która zaciekawi ucznia może być różna, głównym jest rezultat, wywołany tymi zajęciami.
W każdym zawodzie są jakieś najważniejsze cechy, które decydują o profesjonalizmie. Dobry nauczyciel powinien wyróżniać się takimi oznakami:
  • mieć nawyki współpracy z dziećmi;
  • rozumieć dziecięcą psychologię;
  • mieć wystarczającą wiedzę z przedmiotu, w łatwy sposób wytłumaczyć czym są równania w matematyce;
  • umieć w szybkim terminie przygotować ucznia do egzaminów;
  • matura musi być jednym z priorytetów podczas zajęć;
  • mieć wiedzę o różnych uniwersytetach, żeby pomóc z wyborem przyszłym studentom;
  • ujawniać słabe strony ucznia i pracować nad uzupełnieniem tych pustek.

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki

Matematyka nie jest trudną nauką. Najważniejsze: mieć motywację do tego! Na przykład, korepetycje z matematyki, przygotowawcze do matury, mogą być wspaniałą motywacją. Dziecko musi rozumieć, że matematyka jest miarą wszystkiego w naszym wszechświecie. Bez podstawowego rozumienia tej nauki ciężko będzie w każdej sferze życia, zaczynając od sklepu i kończąc na wizycie w banku. Strona internetowa buki.org.pl posiada ogromny wybór korepetytorów z matematyki w całej Polsce i proponuje wygodne warunki dla swoich użytkowników! Zobaczcie i przekonajcie się sami!
Warto też pracować nad rozwinięciem pamięci i koncentracją uwagi dziecka, ponieważ te nawyki są bardzo ważne podczas nauczania się matematyki. Wstęp do dorosłego życia oznacza, że dziecko musi opanować nawyki korzystania z finansów: umieć rozdzielić swój przychód racjonalnie i nie wydawać na nie potrzebne rzeczy.

Artykuł został napisany przez nauczyciela i korepetytora matematyki Karla V.
Korepetycje Warszawa i inne polskie miasta na stronie https://buki.org.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Uczniowie "Ósemki" sprzątali las 19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej... Czwartek, 19 września 2019
MKS PR URBIS rozpocznie rozgrywki dopiero w październiku Szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno muszą jeszcze trochę poczekać na inaugurację sezonu I ligi kobiet... Wtorek, 17 września 2019
Wybitni specjaliści przyjechali do GSW Milenium, aby poprowadzić ważną konferencję Neurodydaktyka, czyli nauczanie przyjazne mózgowi, to bardzo silny trend edukacyjny ostatnich lat.... Wtorek, 17 września 2019
Święto Kolorów po raz kolejny w Gnieźnie! W niedzielę przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie po raz kolejny odbyło się Święto Kolorów! Zobaczcie jak... Poniedziałek, 16 września 2019