X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prezydentowi puściły nerwy kiedy zobaczył kolejnego uszkodzonego królika

Piątek, 6 września 2019
  • Prezydentowi puściły nerwy kiedy zobaczył kolejnego uszkodzonego królika

Prezydent Tomasz Budasz ostrymi słowami zaczyna swój post na facebook'u. Dlaczego? Ponieważ kolejny królik został zdewastowany.

„Cholera człowieka bierze! Bo nie zacytuję, jakie jeszcze słowa cisną się na usta na widok zdjęcia, które dostałem właśnie od jednej z mieszkanek.
Ledwo zdążyliśmy pozałatwiać sprawy ubezpieczeniowe i umówić się z odlewnią na naprawy królika-degustatora i królika-medyka, a tymczasem całe ucho stracił królik-hokeista.
Tu już naprawdę musiał się ktoś postarać, żeby to urwać, potrzebna była siła grubo ponad 100 kilogramów...
Zachwyceni turyści odwiedzający nasz Trakt Królewski - Gniezno Royal Trail chwalą, zwiedzają, i robią sobie zdjęcia. A wśród nas ciągle są tacy, którym to przeszkadza.
Jeszcze raz apeluję - jeśli widzicie cokolwiek takiego, zgłaszajcie proszę sprawę na Straż Miejską lub Policję.
A jeśli widzieliście kogoś majstrującego przy tym konkretnym króliku, także proszę o kontakt ze strażą lub urzędem.”
Facebook Tomasza Budasza
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Tomasza Budasza

Napisz komentarz

Komentarze(23)

  • 12.09.2019 00:18  Odpowiedz na komentarz

    Krasnale ma Wrocław, a nie Kraków. I tak zmienia się fakty, a nawet historię .

  • 11.09.2019 09:38  Odpowiedz na komentarz

    KRAKÓW ma swoje krasnale, my mamy pięknie wykonane króliki. Zwiedzając dzieciaki mogą ich szukać i uczyć się jakie zawody wykonywano lata temu. Pracuję w zespole ludzi z czterech kontynentów i wszyscy uważają że to świetny pomysł żeby zapamiętać miasto.

  • Te króliki nie powinny stać na ziemi. One nie powinny być dostępne do kopania nogami !! ręką tego ucha by nikt nie urwał. A i zaden pies by na nie nie sikał !

  • 10.09.2019 10:07  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli ktoś uważa, że króliki mają coś wspólnego z królem i traktem królewskim, to włosy dęba stają ! Proszę zapytać się historyka, lub poczytać historii Gniezna i nie tylko.
    Brak wiedzy u gnieźnian , oj, historia się kłania .

  • Trakt królewski jest Świetną atrakcją turystyczną w Gnieźnie... Nie mam pojęcia jakim trzeba być półgłówkiem żeby dewastować to czym miasto może się szczycić. ŻAL I NIEDOWIERZANIE jACY LUDZIE potrafią być PODLI????

  • 08.09.2019 10:24  Odpowiedz na komentarz

    kTO ostatnio widział Strażnika Miejskiego na rowerze na ulicach ścisłego centrum ? Czy w ogóle oni jeszcze mają rowery ? Czy już je sprzedali ?

    10.09.2019 17:51

    Na rowerach WIDYWAŁam ich prawie codziennie na łazienkach,weneji,na arkuszewie,bo tam biegałam. A po co oni tobie w ŚCIsłym centrum. Trzeba zastanowić się zanim coś palniesz

  • 07.09.2019 20:23  Odpowiedz na komentarz

    Dać wysoką nagrodę za wskazanie winnego dewastacji .

  • 07.09.2019 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Na wsi mają monitoring ,a w Gnieźnie zero !!!

  • 07.09.2019 18:35  Odpowiedz na komentarz

    To nue brak policji straży miejskiej CZY monitoringu jest wina tylko zacofanego społeczeństwa w naszym mieście ktore nie potrafi uszanować pożądku... młodzież ktora w PARku miejskim SIEDZi chleje robia syf pelno butelek pobitego szkła i smieci... Ciekawe ze nie przeszkadza im WRACAC na to SAMO miejsce i siedziec na wysypisku !! Brak kultury !!!

    08.09.2019 20:45

    Nie tylko młodzież. Zwroccie uwage kto Siedzi na ławkach wokół rynku...

  • 07.09.2019 07:55  Odpowiedz na komentarz

    Przepraszam bardzo a gdzie jest monitoring .złapać i surowo ukarac.

  • 07.09.2019 07:49  Odpowiedz na komentarz

    Po co komu te króliki nie potrafię zrozumieć . Tyle wydanych BEz sensu pieniędzy. Ludzie opamiętajcie się. Zanim coś takiego postawicie na ulicach Gniezna, zastanówcie się po co komu te przeszkody na chodnikach . Wymyślcie INNą, ciekawą promocję Gniezna ! Cos macie z tym problem !!!!!!! Widać to , po piramidach egipskich przesd TEATREM ! Taka to pustynia myslowa. Racja.
    MASAKRA !!!! Brzydactwo !!!!

  • 07.09.2019 07:39  Odpowiedz na komentarz

    Nie dziwię się prezydentowi. Króliki może nie są zbyt urodziwe (kwestia gustu) ale to nie znaczy że można je bezkarnie niszczyć! Pytam gdzie jest policja i straż miejska?

  • 06.09.2019 19:31  Odpowiedz na komentarz

    Zaraz, przecież króliki miały być z brązu, a tu z uszka jakiś drut zbrojeniowy wyłazi. Odlewy z brązu przecież nie wymagają dodatkowego zbrojenia! Czyżby króliki były jak ta prezydentura, z wierzchu może i przypudrowana, ale wewnątrz.... Lepiej nie mówić!

    06.09.2019 23:27

    @EGON>dzięki za bystre spostrzeżenie. I to może dlatego"budzik"tak zdenerwował się,bo być może faktury na króliki i posągi królów Polski opiewają na wykonane z brązu??? Panie Kamiński z manekinami>zadanie bojowe>sprawdzić te faktury przed wyborami i nie czekać na NIK!!! Także trzeba sprawdzić czy"budzikowi"pękła sprężyna czy nie > jeśli pękła to może oznaczać,że faktycznie zapłacili setki tysięcy zł za drogie odlewy z brązu a my mamy w Gnieźnie badziewie wykonane ze zbrojonego mocnego gipsu??? Do tego wszystkiego zamienić blok TBS na Szkołę muzyczną i sitwa z rodzinami urządzona na 100 lat !!!

  • 06.09.2019 14:53  Odpowiedz na komentarz

    Do kogo dzwonić w urzędzie ? Na jaki numer bezpośredni ? W jakich godzinach można dzwonić ?

  • Panie Budasz do Pana nic nie dociera. To wyłącznie pana wina za brak nadzoru nad strażą miejską. Tam w ogóle nie pracują,brak pieszych patroli jazda w białych koszulkach zero reakcji na bałagan,niechlujstwo itp. z samochodu nie widać tak jak z pozycji patrolu PIESZego. PAtroli jak na lekarstwo,tolerowanie nieudacznika emeryta z policji w jego brak poczynań na rzecz poprawy porzadku. Dopóki nie zmieni się niechęć w chęć do pracy nic się nie zmieni w strżymiejskiej. Tyle się mówi o nieudolny zarządzaniu strażą MIEJSKĄ A Pan ma to w GŁĘbokim poważaniu. To niech Pan sam pilnuje i KONTROLUJE.

    06.09.2019 23:03

    @URZĘDNIK > wreszcie ktoś odważył się na kilka zdań prawdy o tym szambie-dzięki. Proszę sprawdzić co pisałem wtedy gdy już komendantem SM był ex-milicjant-uciekinier+spadochroniarz i do niego BUDZIK dodał mu sfałszowanym konkursem też milicjanta Wardę-uciekiniera z KPP przed dyscyplinarką-ex z-cę skorumpowanego sobola!!! Dla mnie wtedy nie trudne było do przewidzenia,że do Straży Miejskiej ci dwaj towarzysze PRZENIOSĄ TYLKO PATOLOGIĘ Z MILICJI dziś zwanej POLICJĄ !!!

  • Do roboty to taki nie ma siły, musimy go utrzymywać, ale aby coś zniszczyć to proszę.

  • Brak policji na ulicach robi swoje...

  • 06.09.2019 06:10  Odpowiedz na komentarz

    Nikt inny by tego nie zrobil, jak jakis nudzacy sie gowniarz. Tak samo gnojowi urwach ucho dla przykladu, moze na reszte by to podzialalo....