Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala

Środa, 28 sierpnia 2019
  • Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala

Prokuratura Rejonowa w Śremie umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargu na świadczenie usług na Oddziale Chirurgicznym w Poradni Chirurgicznej i w Pracowni Endoskopii w postaci nadużycia lub niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo szpitala co mogło skutkować wyrządzeniem szpitalowi znacznej szkody majątkowej. Na postanowienie organów ścigania wpłynęło zażalenie.

Zawiadomienie, które wpłynęło do Prokuratury dotyczyło nieprawidłowości przy przeprowadzeniu konkursu na świadczenie usług na Oddziale Chirurgicznym w Poradni Chirurgicznej i w Pracowni Endoskopii. Samorządowcy oraz media szeroko dywagowały nad tym tematem. Zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu z zapytaniem dotyczącym rezultatu śledztwa. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Odpowiadając na Pana pytanie uprzejmie informuję, iż śledztwo PR Ds. 1.2017 Prokuratury Rejonowej w Śremie zostało w dniu 24 czerwca 2019r. umorzone wobec braku znamion ustawowych przestępstwa. Z uwagi na charakter sprawy i obszerność postanowienia o umorzeniu śledztwa trudno jest dokonać zwięzłego opisu jego przedmiotu. Generalnie można powiedzieć, iż dotyczyło ono ogólnie pojętych nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargu na świadczenie usług na Oddziale Chirurgicznym w Poradni Chirurgicznej i w Pracowni Endoskopii w postaci nadużycia lub niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo szpitala co mogło skutkować wyrządzeniem szpitalowi znacznej szkody majątkowej. Postanowienie to nie jest prawomocne, gdyż wpłynęło na nie zażalenie.
Michał Smętkowski
Rzecznik Prasowy


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

  • Czyli teraz sąd się tym zajmie? Popieram, bo pisowskiej prokuraturze nie wierzę absolutnie. To, co się dzieje w kraju i w min. sprawiedliwości to kpina z wymiaru sprawiedliwości. Nie zdziwiłbym się, gdyby czynniki wyższe z pisu mieszały w tej sprawie.

    03.09.2019 13:05

    dobrze piszesz antypiss ale widzę że nie wiesz iż sąd rejonowy nie bada czy śledztwo było dobrze prowadzone a tylko sprawdza czy zachowano procedury prawne. w 99% sąd utrzymuje w mocy umorzenie śledztwa i potocznie nazywa się to koleżeńskim zaklepaniem. Od takiego zaklepania nie ma już apelacji więc można to nazwać potocznie - POZAMIATANE POD DYWAN. Taka sprawiedliwość była za PO i nadal jest za PiS więc prawdą jest że PiS i PO to jedno zło z tym że PiS podkarmił elektorat wielodzietny i leniwy aby mieć pewnych wyborców i to im się udało więc "dobra zmiana dla złodziei"będzie znów 4 lata.

  • Wiadomo kto deptal ścieżki do Sremu żeby było takie a nie inne postanowienie. Na szczęście nie jest prawomocne i wreszcie zajmie się tym sąd. Tak jak zresztą w całym kraju , będzie czas , przyjdzie rada.

  • Czy juz ktorys z autorow donosu przeprosił pana bestwinę i panią jachimczyk !

PODOBNE TEMATY
Ktoś zgubił pieniądze w markecie Lidl. Policja poszukuje właściciela Policjanci z Komendy Policji w Gnieźnie poszukują właścicielki pieniędzy, które zostały znalezione 21... Środa, 16 października 2019
Nowoczesna ocena rezerwy jajnikowej w gnieźnieńskim laboratorium Gnieźnieńskie Laboratorium Analityczne wykonuje nowoczesną ocenę rezerwy jajnikowej. Środa, 16 października 2019
Bezpłatna mammografia w Gnieźnie 4 listopada przy markecie Kaufland w Gnieźnie stanie mammobus. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać kobiety... Środa, 16 października 2019
Groźny pożar mieszkania w Trzemesznie! Dzisiaj ok. godz. 17.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze mieszkania w bloku przy ul.... Wtorek, 15 października 2019