moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Turniej piłkarski o spełnienie marzenia Borysa już w ten weekend w Mnichowie

Piątek, 23 sierpnia 2019
  • Turniej piłkarski o spełnienie marzenia Borysa już w ten weekend w Mnichowie

Już w najbliższy weekend, 24-25 sierpnia, na stadionie Orlik Mnichowo rozegrany zostanie wyjątkowy charytatywny turniej piłki nożnej. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na spełnienie marzenia 12 letniego Borysa, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, który najbardziej na świecie chciałby spotkać się ze swoim idolem - Cristiano Ronaldo.

Od pierwszych minut spotkania przedstawicieli Fundacji Mam Marzenie z Borysem było jasne, że marzenie chłopca będzie związane z piłką nożną. Małe boisko z bramkami przed domem, kilka par butów do grania w piłkę zawieszonych na ścianie, fototapeta Realu Madryt w pokoju Borysa, czy liczne zdjęcia z meczów - wszystko to wskazywało, że oto jest wyjątkowy fan piłki nożnej.

Marzyciel sam gra w piłkę już od ośmiu lat, co oznacza, że zaczynał, gdy miał zaledwie cztery lata. Najbardziej ze wszystkich piłkarzy na świecie Borys uwielbia Cristiano Ronaldo - przedstawicieli Fundacji przywitał w czapeczce CR7, prezentując także pokaźną kolekcję gadżetów związanych z Portugalczykiem. Marzenie mogło więc być tylko jedno: spotkać Cristiano po meczu Juventusu Turyn.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie jest to marzenie. Jednak pasja, z jaką Borys opowiada o piłce i Ronaldo, utwierdza nas w przekonaniu, że warto podjąć wysiłek, by je spełnić. Krokiem na drodze do Turynu jest charytatywny turniej, który rozegramy już w najbliższy weekend w Mnichowie - opowiada Mateusz Mostowski, koordynator poznańskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Borys toczy mecz o swoje zdrowie. Czas dołączyć do gry i zagrać o spełnienie jego wielkiego marzenia.

Turniej piłkarski, z którego dochód zostanie przeznaczony na realizację marzenia Borysa, rusza w położonym niedaleko Gniezna Mnichowie w najbliższą sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 10.00. W rozgrywkach wystartuje 18 drużyn, które w sobotę rozegrają mecze w czterech grupach. Z kolei w niedzielę o godzinie 15.00 startuje faza pucharowa rozgrywek, która pozwoli wyłonić zwycięzcę turnieju. Główną nagrodą jest sesja zdjęciowa w studiu fotograficznym Fotostube w Gnieźnie. Oprócz samego turnieju organizatorzy mają w planach aukcje, z których dochód także wspomoże realizację marzenia Borysa.

Informacje o turnieju dostępne są na fanpage’u Orlika Mnichów na Facebooku: https://www.facebook.com/orlikmnichowo/.

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Półkolonijna spartakiada za nami! W czwartek, 6 sierpnia, w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie było słychać... Niedziela, 9 sierpnia 2020
Inauguracja nie pomyśli Mieszka W pierwszym domowym meczu nowego sezonu III ligi Mieszko Gniezno podejmował lokalnego rywala - Nielbę... Niedziela, 9 sierpnia 2020
Mieszko wraca na Strumykową Już w najbliższą sobotę pierwszy domowy mecz Mieszka o ligowe punkty w nowym sezonie. Biało-niebiescy... Czwartek, 6 sierpnia 2020
Kotwica pokonuje Mieszko Gniezno W sobotni poranek zespół MKS Mieszko Gniezno wyruszył do Kołobrzegu po to, aby o godzinie 17.00 zmierzyć... Poniedziałek, 3 sierpnia 2020