moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Grzegorz Reszko odchodzi z eSTeDe! Dyrekotor złożył wypowiedzenie na ręce starosty

Piątek, 9 sierpnia 2019
 • Grzegorz Reszko odchodzi z eSTeDe! Dyrekotor złożył wypowiedzenie na ręce starosty

Dyrektor Centrum Kultury "Scena To Dziwna" złożył na ręce starosty gnieźnieńskiego wypowiedzenie. Swoją funkcję będzie pełnił do końca sierpnia br. To kolejna ciężka sytuacja dla starostwa.

Grzegorz Reszko jest dyrektorem eSTeDe od początku powstania instytucji, czyli 2009 roku. Obecnie Centrum Kultury jest w bardzo trudnej sytuacji. O problemach jednostki można przeczytać w artykule: „Nowy termin zakończenia rozbudowy eSTeDe. Na budowie doszło do licznych usterek”. Nie wiadomo czy to przełożyło się bezpośrednio na decyzję dyrektora o odejściu z pracy. Na pewno eSTeDe jest mu bardzo bliskie, o czym sam często wspominał, w związku z czym problemy dotykały go także personalnie.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska, rzecznik prasowy gnieźnieńskiego starostwa, potwierdziła informację o odejściu Grzegorza Reszko. Od września obecny dyrektor eSTeDe ma inne plany zawodowe. Na razie nie ma kandydata, który mógłby zastąpić go na stanowisku.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 01.09.2019 21:44  Odpowiedz na komentarz

  Show must go On

 • 30.08.2019 22:07  Odpowiedz na komentarz

  Gościu dostał robotę w Urzędzie Miasta.
  To już są jakieś jaja
  Wszystko poukładane u naszego wlodarza

 • 19.08.2019 00:05  Odpowiedz na komentarz

  jerzy kałwak na dyrektora

 • 15.08.2019 10:46  Odpowiedz na komentarz

  Statek idzie na dno, czas uciekać. Słyszałem jednak, że kapitan powinien zejść ze statku jako ostatni...

  15.08.2019 21:29

  To nie kapitan podkładał ładunki wybuchowe do burt statku aby teraz jak frajer ODDAĆ ŻYCIE ZA ZŁODZIEI,KTÓRZY TE ŁADUNKI PODKŁADALI. Resztę zza kulis skorumpowanego bagna mógłby nam opowiedzieć Pan Kapitan na tym jedynym w Gnz w miarę Wolnym Portalu ale prawdopodobnie chce dalej żyć i pracować w tym BIAŁORUSKIM MIEŚCIE więc chyba nic nam tutaj nie powie i znów pójdziemy do wyborów jak barany głosujące na kacyków spod nr. 1 na liście wyborczej,bo o dalszych osobach na liście baran już nic nie wie !!!

 • Pamiętacie filmik wyborczy i wywiady w mediach Pana niedoszłego starosty Makohońskiego, jak to się chwalił inwestycją, jak oni tak prowadzą wszystkie sprawy tylko w sferze Pr to zaraz runie nasza ukochana polska w prawdziwą ruinę. Jak ?dziecko MAKOHOŃSKIEGO" estede.

 • 13.08.2019 13:24  Odpowiedz na komentarz

  Lapidarium - czy kolor twoich włosów jest rudo - czerwony ? Styl wypowiedzi pani ze starostwa z taką właśnie barwą włosków jest identyczny jak twój !!!

 • 12.08.2019 18:17  Odpowiedz na komentarz

  to było do przewidzenia .wielkie centrum kultury-nie dla wszystkich. bo za płotem.

 • 11.08.2019 14:44  Odpowiedz na komentarz

  Wielka strata dla gniezna

 • 10.08.2019 13:23  Odpowiedz na komentarz

  A, co z panem tinkersem,też złożył wypowiedzenie, czy czeka do stycznia na światełko do nieba. A tak było przepięknie, a tak było Normalnie ......

 • 10.08.2019 12:58  Odpowiedz na komentarz

  Najlepiej zostawić WIELKI bałagan i uznać, że dalej to już nie MOJA sprawa. Przerażające, to mało POWIEDZIane. Dyrektor odpowiada za wszystko,co miesiąc jest konkretna wyplata z budżetu. Nikogo to nie interesuje, że nie ma się pojęcia o inwestycjach. dyrektor ma obowiązek wszystkiego dopilnowac.
  Pan G.R na pewno szybko odnajdzie się na ciepłej POSADzie, a jakiej ...wkrótce się dowiecie.........

 • To co zostawił Pan Reszko powinna wyjaśnić prokuratura. I odpowiedzialność Pana Reszko jako dyrektora także. To już któryś z kolei człowiek Ostrowskiego co zostawia bałagan w podległej jednostce. Ludzie Ostrowskiego nie muszą być kompetentni. Teraz będą kwilic że dyrektor jednostki nie odpowiadał za inwestycję jak w szpitalu. Dyrektor jest przecież tylko od nadzoru nad prawidlowym haftowaniem chustek czy odpowiednim wstawianiem klucza wiolinowego do partytury. Makohoński za nadzór nad estede również powinien ponieść konsekwencje.

PODOBNE TEMATY
Dotacja z UMWW dla powiatu na oznakowanie szlaków rowerowych Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Wicestarosta Anna Jung podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim... Poniedziałek, 13 lipca 2020
Tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2019 dla reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił zwycięzców XIX edycji Konkursu Wielkopolski... Wtorek, 7 lipca 2020
Powiat Gnieźnieński zakończył inwestycję wartą ponad 3,5 mln zł Mieszkańcy gminy Mieleszyn po wielu latach oczekiwania mogą już podróżować wyremontowaną drogą powiatową... Piątek, 19 czerwca 2020
Powiat i gminy o wspólnych strategiach działania Na zaproszenie starosty Piotra Gruszczyńskiego, włodarze gmin powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział... Wtorek, 16 czerwca 2020