moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

16. półkolonie w gminie Niechanowo

Środa, 10 sierpnia 2011
  • 16. półkolonie w gminie Niechanowo

Z inicjatyw posła Tadeusza Tomaszewskiego, Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan na terenie gminy Niechanowo odbyły się po raz 16 półkolonie w miejscu zamieszkania. W terminie od 25 lipca do 5 sierpnia w półkoloniach, które zorganizowano w Gurówku, Trzuskołoniu, Niechanowie i Jarząbkowie uczestniczyło 200 dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Opiekę nad dziećmi sprawowało 13 wychowawców.

Półkolonie odbywały się w placówkach szkolnych w Jarząbkowie i Niechanowie oraz świetlicach wiejskich Gurówku i Trzuskołoniu. W ramach programu półkolonii zorganizowano różne formy wypoczynku w następujących blokach tematycznych:


 

Sport i rekreacja:

Regionalna Spartakiada Dzieci - 2 lipca na boisku sportowym w Gnieźnie. Rozegrano konkurencje rekreacyjno-sportowe. Przedstawiciele naszej gminy wykazali się w kilku konkurencjach zdobywając medale, a w klasyfikacji zespołowej półkolonia z Gurówka zdobyła III miejsce, a półkolonia z Jarząbkowa VII miejsce. Mini spartakiada na boisku sportowym w Niechanowie: zajęcia sportowo - rekreacyjne, mieszany mini turniej piłki nożnej - piątek piłkarskich, gry i zabawy ruchowe i umysłowe.

Zajęcia kulturalno-edukacyjne:

Zajęcia plastyczno-techniczne - zdolności manualne i artystyczne znacznie się rozwinęły podczas półkolonii, o czym świadczyły często zaskakujące prace. Zajęcia malarskie: konkurs rysunkowy - wyłaniano małych artystów, których nie brakowało w każdym przedziale wiekowym. Dyskoteki połączone z konkursami tanecznymi i muzycznymi - dzieci wzorując się na idolach z telewizji chętnie spędzały czas na tańcach, nauka piosenek kolonijnych - bogactwo znajomości różnych piosenek i inwencji półkolonistów owocowała w godziny świetnej zabawy.

Turystyka i wypoczynek:

Wyjazdy na basen odkryty do Wrześni. Zanim dzieci zaczęły korzystać z kąpieli zostały pouczone jak należy bezpiecznie z niej korzystać. Oprócz czasu na zwykłą kąpiel, zorganizowane były zajęcia sportowo-rekreacyjne na, w które z powodzeniem angażowały się dzieci. Również w wodzie prowadzone były kontrolowane zabawy i konkurencje, m.in. wyścigi pływackie, zabawy zespołowe z piłką, berek. Wycieczki piesze do pobliskich okolic - dzieci z zaangażowaniem poznawały roślinność i miejsca im jeszcze nieznane. Piknik sportowo-kulturalny „Koronacja Królewska” w Gnieźnie - wiele ciekawych atrakcji. Piknik na boisku sportowym w Jarząbkowie.
Podczas trwania półkolonii uczestnicy otrzymywali ciepły posiłek, napoje, i słodycze. Zakończenie tegorocznych półkolonii odbyło się w placówkach. Wszyscy wychowawcy i organizatorzy w dowód uznania za aktywny udział w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży otrzymali podziękowania od posła Tadeusza Tomaszewskiego. Półkolonie zorganizowano za środków finansowych: Ministerstwa Sportu i Turystki w Warszawie, Urzędu Gminy w Niechanowie, Pomocy Organizacyjnej i Programowej Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu i Klubu Pracy w Niechanowie.
koordynator półkolonii
Barbara Ostojska

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • A ja mam pytanie.Czy p.Tomaszewski był kolonistą i teraz wg.zamieszczonego zdjęcia dziękuje ślicznej wychowawczyni za troskliwą opiekę.

PODOBNE TEMATY
Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową,... Środa, 26 lutego 2020
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Jakub Gewert przedłużył kontrakt w lidze niemieckiej! Prezent prosto na nowy rok sprawił sobie i swoim sympatykom gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert... Piątek, 10 stycznia 2020