X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wyniki naborów do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

Wtorek, 16 lipca 2019
 • Wyniki naborów do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

Placówki w powiecie gnieźnieńskim w ofercie naboru 2019 zaproponowały kształcenie w 3 typach szkół.


W naborze elektronicznym brały udział następujące w szkoły, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie:
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego;
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki;
 • Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego ( III LO);
 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia;
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka;
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II;
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3;
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie.

W dniu 9 lipca 2019 roku od godziny 12.00 nastąpiło odblokowanie naboru 2019 w obecności Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, pracowników Wydziału Edukacji i Sportu oraz dyrektorów szkół, których organem prowadzącym jest starostwo w Gnieźnie.
 
Dane z programu elektronicznego Nabór 2019

Szkoła Podstawowa:
 • Wnioski 1301
 • Ze świadectwami 1256
 • Bez świadectw 45
 • Zakwalifikowanych 1156
 • Niezakwalifikowani 99

Gimnazjum:
 • Wnioski 1188
 • Ze świadectwami 1145
 • Bez świadectw 43
 • Zakwalifikowanych 1060
 • Niezakwalifikowani 83

W przypadku niezakwalifikowanych kandydatów, należy mieć przede wszystkim na myśli uczniów, którym liczba punktów obliczona zgodnie z regulaminem rekrutacji, nie wystarczyła, by zostać ujętym na liście wybranej klasy. 

Po analizie preferencji kandydatów wobec oferty szkół Zarząd Powiatu podjął decyzję o tworzeniu poszczególnych klas w danej szkole. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, mając na uwadze „podwójne roczniki” w naborze, Starosta Piotr Gruszczyński podjął decyzję o utworzeniu dodatkowych oddziałów klasowych w placówkach, gdzie liczba kandydatów była najliczniejsza. Powyższe działania Zarządu mają za zadanie uspokoić przede wszystkim młodych ludzi aplikujących do szkół ponadpodstawowych oraz ich bliskich.

Harmonogram naboru zgodnie z ZARZĄDZENIEM NR 110.1.4.2019 WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 28 stycznia 2019 r.:

16 lipca 2019 r. godz. 10.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

od 16 lipca 2019 r. do 24 lipca 2019 r. do godz. 13.00 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
Ten czas jest bardzo ważny dla kandydatów. Jest to okres potwierdzenia woli kształcenia w danej szkole i klasie, ale również to czas rotacji, przesunięć i ostatecznego kształtowania się oddziałów klasowych.  Zarząd oraz Wydział Edukacji i Sportu zwraca uwagę, by nie podejmować pochopnych decyzji, ze spokojem śledzić rozwój sytuacji w poszczególnych szkołach i klasach, a przede wszystkim informować się na bieżąco w sekretariatach preferowanych szkół o stanie sytuacji.

25 lipca 2019 r. godz. 13.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Przez całe wakacje począwszy od 26 lipca 2019 trwa procedura w postępowaniu uzupełniającym.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Neurodydaktyka w Gnieźnie - dla nauczycieli, studentów, rodziców Jak rozwija się mózg dziecka? Dlaczego tak trudno zrozumieć nam własne dzieci? Czym różni się mózg nastolatka... Piątek, 23 sierpnia 2019
Najlepsi badmintoniści młodego pokolenia zawitają do Gniezna na Mistrzostwa Europy Juniorów W dniach 30 sierpnia - 7 września Gniezno stanie się stolicą młodzieżowego badmintona. W hali im. Mieczysława... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Doświadczone zawodniczki na dłużej w MKS-ie Po zeszłym sezonie trudno wyobrazić sobie pierwszą drużynę MKS PR URBIS Gniezno bez takich zawodniczek... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Nabór do liceum dla dorosłych oraz na kursy! Szkoła LIDER zaprasza! Szkoła dla Dorosłych LIDER w Pobiedziskach prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcącego oraz na kursy.... Czwartek, 22 sierpnia 2019