moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beach Soccer już niebawem w Skorzęcinie

Sobota, 6 sierpnia 2011
  • Beach Soccer już niebawem w Skorzęcinie

Na wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w biurze SKFiT "Chrobry - Gniezno" przedstawiono szczegóły Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia w Skorzęcinie.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry - Gniezno” na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie organizować będzie w dniach 21 - 22 sierpnia 2011 roku XI Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej. Współorganizatorami imprezy jest Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, a także Komenda Powiatowa Policji i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Impreza z roku na rok pokazuje coraz większe zainteresowanie drużyn, jak i kibiców z terenu Gniezna, powiatu i województwa. Same mistrzostwa skupiają wielbicieli i pasjonatów gry na piasku, którzy podczas dwudniowego turnieju próbują swoich sił w tej jakże popularnej dyscyplinie sportu jaką jest Beach Soccer. Impreza ma charakter cykliczny - mówi Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia „Chrobry - Gniezno”. W zeszłym roku w Skorzęcinie odbywały się jubileuszowe, dziesiąte mistrzostwa w plażowej piłce nożnej. Zawody te organizowane są z dużym rozmachem. Co roku zainteresowanie zespołów w tych rozgrywkach jest coraz większe. W tym roku gdybyśmy mieli zakwalifikować wszystkie zainteresowane drużyny, to mielibyśmy ich ponad 30. Nie mniej jednak system rozgrywek nie pozwala nam ze względów czasowych i organizacyjnych zakwalifikować więcej jak 16 zespołów. Piłkarskie zawody, jak co roku, odbywać się będą na plaży w Skorzęcinie przy nowo powstałej trybunie na ponad 200 miejsc. Podczas tych dwóch dni spotka się ze sobą 16 drużyn z terenu Wielkopolski: Gniezna, Koła, Wrześni, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Gębarzewa i Witkowa. W tegorocznej edycji o najwyższe trofea walczyć będą następujące zespoły:
Starówka Koło, PWO Team, GGP-KGL Września, Grimbud Gniezno, EL-PIETZ  Poznań, OLBUD, SAT POL, Drukarnia Ciesielscy, Zieloni Środa Wielkopolska, CWK 05 Witkowo, Sing Sing Gębarzewo, FUTBOLPLANET Poznań, Hurtownia Nabiałowa Wegnerski, KS Winiary Gniezno, SPORT PUB Gniezno, PUB OSKI Gniezno.
Jeśli, jak w ubiegłym roku, dopisze pogoda w czasie odbywania zawodów na terenie Skorzęcina przebywać będzie co najmniej kilkunastotysięczna rzesza wczasowiczów - w tym wielu z nich obserwujących piłkarskie zmagania. 16 zespołów - około 150 zawodników skupionych będzie w 4 grupach rozgrywkowych. To, która drużyna znajdzie się w jakiej grupie (A, B, C czy D) decydować będzie losowanie zaplanowane z udziałem kapitanów drużyn w najbliższy wtorek, tj. 9 sierpnia w Gnieźnie w biurze stowarzyszenia przy ul. Rzeźnickiej 1. Zawody w grupach rozgrywane będą systemem „każdy z każdym”, po czym wychodzą z grupy po 2 zespoły walcząc już systemem pucharowym aż do samego finału. Dwudniowe rozgrywki sędziować będą 2 osoby ze stosownymi dla Beach Soccera uprawnieniami, w tym znany w Polsce i za granicą sędzia międzynarodowy Łukasz Araszkiewicz.
Zwycięskie drużyny za zajęcie od I do VI miejsca otrzymają okazałe puchary: I miejsce puchar posła Tadeusza Tomaszewskiego - Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, II miejsce puchar Krzysztofa Szkudlarka - Burmistrza Witkowa, III miejsce - puchar Jacka Kowalskiego - Prezydenta Miasta Gniezna, IV miejsce puchar Dariusza Pilaka - Starosty Gnieźnieńskiego, V miejsce puchar Stanisława Rajkowskiego - Dyrektora OKSiR Witkowo i VI miejsce puchar Stanisława Dolacińskiego - Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno”. Fundatorami indywidualnych nagród będą także: Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Zdzisław Kujawa, prekursor imprezy Mikołaj Dorożała, radny miasta Gniezna - Bartosz Wojciechowski i jedna ze sponsorujących firm - gnieźnieński SAT POL. Indywidualne statuetki to „król strzelców”, „najmłodszy zawodnik” i „najlepszy bramkarz”.
Finaliści, a więc po 8 najlepszych zawodników za zajęcie od I do III miejsca otrzymają cenne upominki rzeczowe oraz okolicznościowe medale. Pozostałe drużyny powyżej 6 miejsca otrzymają statuetki uczestnictwa, zaś wszystkie drużyny  specjalne dyplomy uczestnictwa.
Ranga imprezy z roku na rok podnosi dla organizatorów poprzeczkę coraz wyżej. Te zawody nie byłyby tak atrakcyjne gdyby nie wsparcie finansowe lub rzeczowe instytucji samorządowych, innych instytucji, w tym kultury i sportu, a także sponsorów indywidualnych i różnych firm, m.in. Grupy Browaru Żywiec, Hotelu nad Jeziorem Białym, LOGI.PL, Urbis, Banku Spółdzielczego Gniezno, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Hurtowni Sportowej „Piast”, JUPILAND z Gniezna oraz innych firm, z którymi cały czas prowadzone są rozmowy. Podczas dwudniowej imprezy towarzyszyć im będą inne atrakcje, między innymi stoisko-namiot Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, w którym funkcjonariusze prowadzić będą różne działania profilaktyczne oraz konkursy i spacery dla chętnych w alko goglach. Funkcjonować będą za „symboliczną złotówkę” zamki dmuchane dla dzieci i trampolina prowadzone przez gnieźnieńską firmę JUPILAND Centrum Zabaw dla Dzieci. Zakończenie imprezy - podsumowanie i wręczenie nagród po raz pierwszy odbędzie się na nowopowstałej estradzie przy głównej plaży. Ten uroczysty moment poprzedzony będzie kilkugodzinnym występem zespołu Rekord z Gniezna, który miłą dla ucha muzyką umilać będzie wczasowiczom pobyt na ośrodku. Podczas wręczenia nagród, oprócz licznych gości, najprawdopodobniej zaszczyci swoją obecnością były piłkarz i gwiazda Lecha Poznań - Jarosław Araszkiewicz. Jest to doskonała impreza promująca Skorzęcin - mówi Stanisław Rajkowski, dyrektor Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. W tym roku nasza baza logistyczna powiększyła się o trybuny, które mieszczą ponad 250 osób oraz o profesjonalną scenę estradową. Bardzo proszę i apeluję do mediów, żeby zbyt mocno nie nakręcać sytuacji typu, że ktoś kogoś uderzył. W Gnieźnie takie sytuacje mają miejsce kilka razy dziennie, natomiast u nas zdarzyło się to raz.
Organizatorzy zapewniają, że Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej będą odpowiednio zabezpieczone. Skorzęcin jest miejscem bezpiecznym, w którym o bezpieczeństwo dba zarówno policja, jak i firma ochroniarska. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak liczyć na dobrą pogodę podczas rozgrywek Beach Soccer’a.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.iplazowka.pl.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Hit przy Parkowej. Do Gniezna przyjeżdża wicemistrz Polski! W niedzielę o godzinie 12.00 na torze przy ulicy Parkowej czeka nas absolutnie hitowo zapowiadająca... Niedziela, 5 lipca 2020
Aseko Orzeł Gniezno rozbił rywala na inaugurację CS Superligi! To była wymarzona inauguracja speedrowerzystów Aseko Orła Gniezno. Podopieczni Marcina Puka rozgromili... Wtorek, 23 czerwca 2020
eWinner 1. Liga: zaczynamy w Toruniu! Zgodnie z zapowiedziami w środę poznaliśmy terminarz rozgrywek eWinner 1. Ligi, które rozpoczną się... Środa, 17 czerwca 2020
Potwierdziły się informacje o nowym sponsorze tytularnym Startu Gniezno! Klub otrzyma spory zastrzyk finansowy Pod koniec maja informowaliśmy o nowym sponsorze tytularnym Startu Gniezno. Teraz tę informację potwierdził... Wtorek, 16 czerwca 2020