Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Już w weekend koncerty Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka

Wtorek, 2 lipca 2019
  • Już w weekend koncerty Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka

Koncerty Michała Szpaka oraz Ani Dąbrowskiej - to główne punkty tegorocznych Dni Gniezna, a zarazem jedne z kulminacyjnych momentów Królewskiego Festiwalu Artystycznego. To jednak nie jedyne atrakcje, które czekają na nas podczas tego pełnego wydarzeń weekendu. Dla dzieci przygotowano festiwal baniek mydlanych, będą też koncerty zespołów supportujących: Fan Art i Ziela, kolejne zmagania młodych artystów w ramach Kalejdoskopu Talentów oraz wyczekiwana przez wielu gnieźnian strefa piknikowa z food truckami.

Bubble Day, czwartek, 4 lipca, 13.00-19.00, Plac Świętego Wojciecha
Na wszystkich amatorów kolorowych baniek czeka strefa z darmowym płynem mydlanym, zajęcia ze specjalnym animatorem zabaw, ogromny dmuchany zamek, konkursy z nagrodami oraz pokazy ogromnych, zaczarowanych baniek.

Dni Gniezna: koncert zespołu Fan Art, piątek, 5 lipca, 19.00, Plac Świętego Wojciecha
Fan Art to najstarsza aktywna grupa rockowa w Gnieźnie, działająca od 1968 roku. Powstała w Młodzieżowym Domu Kultury pod nazwą Fabo Band. Byli laureatami Festiwalu w Jarocinie w 1974 roku. W ich repertuarze zespołu znajdują bardzo znane hity polskie i zagraniczne lat 70-tych, 80-tych 90-tych.

Dni Gniezna: koncert Michała Szpaka, piątek, 5 lipca, 20.30, Plac Świętego Wojciecha
Niezwykle utalentowana i charyzmatyczna osobowość, właściciel jednego z najlepszych głosów w Polsce. Szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Od tego czasu dojrzał emocjonalnie i muzycznie. W maju 2016 roku reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z piosenką „Color Of Your Life” sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. Laureat nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016).

Dni Gniezna: Kalejdoskop Talentów, sobota, 6 lipca, 12.00, Plac Świętego Wojciecha
Na scenie zobaczyć będzie można finalistów eliminacji przeprowadzonych w marcu w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Ideą przeglądu jest ukazanie zdolności scenicznych młodzieży i dorosłych poprzez taniec, śpiew, grę na instrumencie, akrobatykę, parodię. Zwycięzca finału otrzyma nagrodę w wysokości 500 złotych.

Dni Gniezna: koncert zespołu Ziela, sobota, 6 lipca, 19.00, Plac Świętego Wojciecha
Julita Zielińska i Patryk Kienast, czyli damsko-męski duet z Gdańska. Piosenką promującą ich pierwszą EPkę są „Fajki”, do której teledysk przygotował Krzysiek Ostrowski (Cool Kids of Death). Zespół przyjedzie do nas prosto z gdyńskiego Open'er Festival 2019.

Dni Gniezna: koncert Ani Dąbrowskiej, sobota, 6 lipca, 20.30, Plac Świętego Wojciecha
Kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”, który zdobył uznanie krytyki i publiczności. „Kilka historii na ten sam temat” z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Dotychczas nagrała 7 krążków, z których każda uzyskał status co najmniej Platynowej Płyty. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 34 nominacje w tym 9 wygranych statuetek. Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt.

Strefa piknikowa z food truckami: piątek 17.00-23.00, sobota 12.00-23.00, niedziela 12.00-18.00, Plac Świętego Wojciecha

Kolejne spotkanie z food truckami i kuchnią całego świata. Będą dania meksykańskie, chińskie czy też lody tajskie. Przewidziano również strefę piknikową z leżakami, strefę dla dzieci, dmuchańce oraz konkursy.

Organizatorami Dni Gniezna są Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolejny spektakl zachwycił gnieźnieńską publiczność W miniony weekend, w auli I LO w Gnieźnie odbył się spektakl ?Nerwica Natręctw?. Humorystyczna komedia... Czwartek, 10 października 2019
Irena Santor wystąpiła w Gnieźnie! To był wspaniały koncert! W sobotę, w auli I LO w Gnieźnie odbył się koncert Ireny Santor. Frekwencja ze strony publiczności dopisała.... Niedziela, 29 września 2019
Zespół VHS prezentuje debiutancki singiel "Bez słów" Zespół VHS prezentuje utwór "Bez słów". Jest to pierwsza muzyczna zapowiedź debiutanckiego albumu, którego... Czwartek, 26 września 2019
Paranienormalni w Gnieźnie, czyli duża dawka dobrego humoru W niedzielę aula I LO w Gnieźnie ponownie wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą występu kabaretu... Środa, 25 września 2019