moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jaka kampania - taka frekwencja wyborcza

Sobota, 6 sierpnia 2011
  • Jaka kampania - taka frekwencja wyborcza

Zgodnie z nowym Kodeksem Wyborczym Prezydent RP Bronisław Komorowski swoim postanowieniem zadecydował, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 9 października 2011r. Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw Postanowienia głowy państwa komitety, partie polityczne i koalicje wyborcze mają czas do 20 sierpnia, by zawiadomić Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu Komitetu Wyborczego. Po 30 sierpnia będziemy znać prawie wszystkich kandydatów na posłów i senatorów.

Poszczególne komitety wyborcze mogą rozpocząć kampanię wyborczą po otrzymaniu od PKW informacji o ich rejestracji. To będzie krótka kampania. Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi pełne listy kandydatów do Sejmu oraz kandydatów do Senatu. Tegoroczna kampania winna wyborcom odpowiedzieć na kilka istotnych pytań:
  1. Czy polskie finanse publiczne są w stanie oprzeć się kryzysowi światowemu?
  2. Jakie recepty mają uczestnicy wyścigu o władzę na poprawę funkcjonowania służby zdrowia, sprawiedliwszą politykę społeczną, podniesienie płacy minimalnej czy likwidację niedożywienia znacznej części dzieci?
  3. Czy polskie rolnictwo i mieszkańcy wsi mogą liczyć na pomoc władzy publicznej w likwidacji różnic rozwojowych i wyrównywanie szans edukacyjnych?
  4. Kiedy zostanie wycofane polskie wojsko z Afganistanu?
  5. Czy mamy szansę korzystając ze środków UE na przyśpieszony rozwój infrastruktury kolejowej, drogowej i lotniczej?
  6. Czy władza odda część swoich kompetencji wraz z pieniędzmi samorządom terytorialnym i obywatelom skupionym w organizacjach pozarządowych?
Pytań jest bardzo wiele. Jeśli kandydaci do Sejmu i Senatu a zwłaszcza liderzy największych  ugrupowań odpowiedzą w tej kampanii rzeczowo na codzienne dylematy naszych rodaków w kraju i zagranicą, to mamy szansę na przyzwoitą frekwencję wyborczą. Jeśli naszą kampanię zdominuje bójka medialno - bilbordowa między PiSem a PO to przy urnach 9 października będzie nas zdecydowanie za mało. Bądźmy aktywni w kampanii wyborczej, dokonujmy świadomego wyboru spośród list kandydatów i komitetów wyborczych.
Tadeusz Tomaszewski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego Publiczne poparcie przez Pana Prezydenta Tomasza Budasza kandydata na Prezydenta RP Pana Szymona Hołownię... Czwartek, 4 czerwca 2020
Młodzież zabrała głos w sprawie faszystowskich symboli Młodzież z Gniezna zabrała głos w sprawie zniszczenia m.in. Latarni na Wenei. Przypomnijmy, że w tym... Poniedziałek, 18 maja 2020
Wybory 10 maja, ale bez głosowania? W okręgu powołano 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych Na terenie podległym Komisarzowi Wyborczemu w Koninie powołano raptem 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych.... Piątek, 8 maja 2020
Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami Kandydat na Prezydenta RP, Robert Biedroń, spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Gniezna. Wcześniej, podczas... Sobota, 22 lutego 2020