moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strefa Piknikowa z food truckami - jemy i bawimy się w wakacyjny weekend w Gnieźnie!

Wtorek, 2 lipca 2019
  • Strefa Piknikowa z food truckami - jemy i bawimy się w wakacyjny weekend w Gnieźnie!

Sezon foodtruckowy trwa w najlepsze! W pierwszy lipcowy weekend zapraszamy na Plac Świętego Wojciecha na pełną atrakcji Strefę Piknikową z food truckami.

Co: Strefa Piknikowa z food truckami w Gnieźnie w ramach Dni Miasta
Kiedy: 05-07.07.2019
Gdzie: Plac Świętego Wojciecha

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli uczestników będą karmić znane i lubiane food trucki, które przyjadą tu nawet z odległych zakątków Polski.

Na wydarzeniu nie zabraknie streetfoodowej klasyki: burgerów, zapiekanek i frytek belgijskich, a także bardziej oryginalnych potraw z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, pełne smaku dania azjatyckie, np. chińskie bułeczki baozi, pad thai, a także krewetki w wielu odsłonach i holenderskie kapsalony.

Food trucki obok sycących dań zaserwują także pyszne desery i słodkości. Wśród nich będą m.in. lody tajskie. Orzeźwienie zagwarantuje lemoniada wyciskana ze świeżych cytrusów. Nie zabraknie również piwa. Czy ktoś zna lepszy sposób na słodkie spędzenie weekendu?

Strefa Piknikowa z food truckami obok pysznego jedzenia szykuje także moc atrakcji pod chmurką.

Oprócz restauracji na kółkach, w Gnieźnie pojawią się atrakcje dmuchane dla najmłodszych i trochę starszych. W strefie wielkich baniek mydlanych, profesjonalni animatorzy nauczą wszystkich jak zrobić ogromne bańki. Dorosłych gości festiwalu zachęcamy do wzięcia udziału w pasjonującej grze terenowej i zawodach jedzenia na czas. Zapowiada się dużo dobrych emocji! Ci, którzy będą szukali chwili wytchnienia, na pewno znajdą ją w strefie chill-outu wypełnionej leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Podczas imprezy wybierzemy także głosami uczestników najsmaczniejszego food trucka.

Zapraszamy na Strefę Piknikową z food truckami w ramach Dni Miasta w Gnieźnie, od 5 do 7 lipca. W piątek wydarzenie trwa w godzinach 17:00-23:00, w sobotę od 12:00 do 23:00, a w niedzielę od 12:00 do 18:00.
Wstęp bezpłatny.

Więcej na:
www.facebook.com/events/473482643420280/

Partnerzy:
  • Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
  • Browar Amber

Partnerzy medialni:
  • moje-gniezno.pl
  • Radio Plus
  • TV Gniezno
  • Gniezno24.com
     
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Food trucki odwiedziły Gniezno W miniony weekend Plac Św. Wojciecha wypełniony był nie tylko fanami dobrej muzyki - na scenie pojawili... Środa, 10 lipca 2019
Lipcowy weekend pełen smaków! Rusza Strefa Piknikowa z food truckami w ramach Dni Miasta Na zewnątrz coraz cieplej, pogoda zachęca do aktywności, a co na świeżym powietrzu robi się najlepiej?... Wtorek, 25 czerwca 2019
Zapraszamy na III Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND 2018 W tym roku do kalendarza letnich wydarzeń dołącza III Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND. Sukcesy dwóch... Czwartek, 31 maja 2018
Na gnieźnieńskim Rynku trwa Festiwal Smaków Food Trucków Festiwal Smaków Food Trucków to smaczne rozpoczęcie sezonu. Organizatorzy zaprosili około 20 food trucków... Niedziela, 20 maja 2018