Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fenomen i problemy Skorzęcina

Poniedziałek, 1 lipca 2019
  • Fenomen i problemy Skorzęcina

Kilkukilometrowa kolejka do bramek wjazdowych, brak miejsc parkingowych i spowodowane tym przerwy we wpuszczaniu samochodów na teren ośrodka - z takimi problemami borykały się osoby, które w niedzielę wybrały się do Skorzęcina.

Pierwsze informacje dotyczące problemów z wjazdem na teren ośrodka w Skorzęcinie otrzymaliśmy w niedzielę około godziny 12.00. Czytelnicy informowali nas, że na parkingach brakuje miejsc dla kolejnych samochodów, na wjazd trzeba czekać ponad godzinę, a dodatkowo występują przerwy we wpuszczaniu aut z powodu przeludnienia ośrodka.

Skorzęcin nazywany jest Mielnem lub Ibizą Wielkopolski. Tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie stwierdzić co sprawia, że ludzie tak chętnie przybywają do ośrodka nad Jeziorem Niedzięgiel i Jeziorem Białym. Skorzęcin w liczbach: 6 tys. miejsc noclegowych, w niedziele ok. 3 000 pojazdów, kilkadziesiąt tysięcy osób w ciągu każdego weekendu. Nie ma nic dziwnego w tym, że zarządcy zamykają bramy wjazdowe z powodu przeludnienia ośrodka. Sytuacja z minionego weekendu na pewno powtórzy się jeszcze w trakcie tego sezonu.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 25.07.2019 17:44  Odpowiedz na komentarz

    NARODOWiec, czy Ty masz jakąś fiksacje na punkcie instytucji czy po prostu samemu nie potrafisz myśleć tylko wszystko na jedno kopyto!? Rusz dupę i sam coś zrób dla Gniezna i dla tego kraju, a nie tylko bez przerwy krytykujesz. Tak to każdy potrafi! ... Skorzęcin jest jaki jest. Pewnie że mogłoby być lepsze rozwiązanie z dojazdem, ale jest kilku zarządców drogi i jeszcze Lasy Państwowe jako właściciel terenu przy praktycznie jednej drodze dojazdowej. I tak jest lepiej niż jeszcze dwa lata temu. Powinniście mieć pretensje też do tego bydła które przyjeżdża na jedną noc zaszaleć!

  • Skorzęcin to jedno wielkie oszustwo. Żarcie stare i kiepskiej jakości. Ogrzewane. Lody ???? i gofry i reszta tego typu produktów także tandetne. W każdym punkcie totalna tandeta i oszustwo a na dodatek drożyzna. Skorzęcin to jeden wielki problem. Kryminał na legalu.. Powinno się po zamykać tych właścicieli budek co oferują stare i tandetne produkty. Niech ktoś się wreszcie za to weźmie.

  • 03.07.2019 13:22  Odpowiedz na komentarz

    To nie komuchy i nie władze gniezna tam rządzi konin

    05.07.2019 10:09

    @REMATA-masz rację-TYLKO,ŻE KONIN TO TEN SAM SORT LUDZI CO GNIEZNO.Np budowę drogi z Witkowa do Skorzęcina musi załatwiać i Konin i Gnz na szczeblu W-wy.Ale wtedy nie ma interesu dla złodziei,bo nie było by wiadomo w którym mieście dawać DOWODY WDZIĘCZNOŚCI. Tak działa ten zgangrenowany post-bolszewicki kraj. Po mafii PO/PSL przyszła mafia PiS dokarmiająca biednych i mało sprytnych=DALEJ U WŁADZY!

  • 02.07.2019 00:27  Odpowiedz na komentarz

    Ośrodek był już zamkniety około 10.40,
    wpuszczane były tylko osoby, które miały wykupione rezerwacje lub Karty wjazdowe (tzw Karnety), reszta ustawiana na parkingach buforowych.

  • 01.07.2019 19:51  Odpowiedz na komentarz

    hahahahhaha czyste jezioro DOWALIles xD skorzecin to syf i tyle

  • 01.07.2019 18:31  Odpowiedz na komentarz

    Proponuję pewne rozwiązanie: wpuszczać tylko ludzi, którzy mają wykupione przez internet bilety parkingowe i taki system należałoby wprowadzić. Odpada połowa chętnych, bo nie będą wiedzieli jak kupić taki bilet. Po drugie wpuszczać tylko osoby szczupłe, bo zajmują mniej przestrzeni, no i promować tych co do Skorzęcina udają się rowerem, autobusem bądź na piechotę.

  • 01.07.2019 16:54  Odpowiedz na komentarz

    Ja nie lubię tam jeździć, bo za dużo ludzi. Nie mam przestrzeni do pływania, zawsze muszę patrzeć czy mi ktoś nie wyskoczy, czy nie będzie przeszkodą do ominięcia. Gdybym tam mógł wykupić dla siebie fragment plaży i jeziora to bym częściej bywał.

  • 01.07.2019 15:52  Odpowiedz na komentarz

    Naprawdę trudno stwierdzić co decyduje o atrakcyjności tego miejsca? Super czyste jezioro, otoczenie lasu, rozwinięta infrastruktura hotelowa i gastronomiczna, strzezona plaża, atrakcje dla dzieci, bliskość do poznania i gniezna.

    01.07.2019 18:11

    Pytasz a wymieniłeś wszystkie powody atrakcyjności Skorzęcina. W normalnym kraju mielibyśmy piękny kurort i nie byłoby sensu pchać się nad zimny i brudny Bałtyk. Ale komuchy NIE POTRAFIĄ ROBIĆ BIZNESU > oni zawsze potrafili tylko kraść. Wszystko zrozumiesz gdy odpowiesz sobie na pytanie: kto rządzi Gnieznem od 30-lat i czy działa jakaś prawdziwa opozycja czy prokuratura kontrolująca rządzących ?

  • 01.07.2019 10:40  Odpowiedz na komentarz

    Nie prosciej zrobic sPrzedaz biletow internetowo? Otworzyc bramke a oczekujacych poiNformowac o ilosci wolnych miejsc. Bilety zakupone niewykorzystne wazne godzine lub dwie. Pozdr

    01.07.2019 14:29

    @RENIA-żadne sztuczne sposoby nic nie zmienią.Musi być szeroka droga,kilka bramek i nowe parkingi,bo ziemi jest dosyć.Ale efekty 30-letnich rządów komuchów potem z platformuchami widać nie tylko w Skorzęcinie czy w SZPITALU.Po II Wojnie Świat.w ciągu 15-lat odbudowano zniszczoną Europę dzięki planowi Marshalla(USA) a ci zdrajcy pożarli w Polsce z 3-MARSHALE i w około syf,korupcja i defraudacje!!!

PODOBNE TEMATY
Motocylista zderzył się z osobówką W sobotę tuż przed godziną 14.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Żydowie, w którym... Niedziela, 18 sierpnia 2019
18-latek utonął w Skorzęcinie W sobotę po godzinie 20.20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o topielcu w Jeziorze Niedzięgiel.... Niedziela, 18 sierpnia 2019
Komunikat Powiatowego Zarządu Dróg dot. parkowania na ul. 3 Maja w Gnieźnie Powiatowy Zarząd Dróg zawiadamia, że na ul. 3 Maja w Gnieźnie na odcinku od ul. Łącznica do ul. Dąbrówki... Piątek, 16 sierpnia 2019
"Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" - spotkanie w Gnieźnie już 28 sierpnia Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja, w ramach akcji... Piątek, 16 sierpnia 2019