Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Fotograficzny Młyn" dla Zosi Urbańskiej z Lubonia

Poniedziałek, 1 lipca 2019

28 czerwca w Galerii na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu odbył się zorganizowany przez Fundację Akuratna wernisaż fotografii grupy gnieźnieńskich fotografów znanej jako "Fotograficzny Młyn".

Swoje prace w formatach 70x100 cm zaprezentowało dwunastu fotografów: Katarzyna Olejniczak-Gołembowska, Beata Orczykowska, Michał Koszela, Szymon Malengowski, Rafał Mikuła, Daniel Mopert, Tomasz Napierała, Sebastian Pawłowski, Piotr Robakowski, Sebastian Uciński, Tomasz Wiatr i Robert Woźniak. Prace zostały bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców.

„Fotograficzny Młyn” zrzesza fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którzy wspólnie dzielą się doświadczeniem, rozwijają pasję fotograficzną i realizują wspólne projekty. Ta właśnie grupa fotografów zainicjowała akcję pomocy Zosi Urbańskiej z Lubonia.

Zosia od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, nie umie chodzić samodzielnie, porusza się przy pomocy chodzika, a większe odległości pokonuje na wózku aktywnym. Zosia ma również duży niedosłuch około 100 dB i nosi aparaty słuchowe. Dziewczynka jest nieustannie intensywnie rehabilitowana. Jednak to nie jedyne trudności jakie spotkały rodzinę Zosi. W 2018 roku u mamy Zosi zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. Oznaczono też HER2 dodatnie, co oznacza, że to bardzo groźny przeciwnik. Jest w trakcie leczenia, które może potrwać nawet 5 lat i wymaga sporych środków finansowych.

Fotografowie poruszeni losem tej rodziny postanowili pomóc. Wspólnie z Fundacją Akuratna zorganizowali wernisaż, podczas którego odbyła się zbiórka środków na pomoc Zosi.

Prace, które zaprezentowali zostały przez nich przekazane na licytację, która jest w trakcie przygotowania.

Bohaterka wieczoru - Zosia, niestety nie dotarła na wernisaż, ponieważ tego dnia trafiła niespodziewanie do szpitala i przeszła operację.

Prace można oglądać do końca lipca w Galerii na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu

Więcej informacji o Zosi:
http://www.akuratna.pl/nasi-podopieczni/zofia-urbanska/
www.facebook.com/DoSamodzielnosciJedenKrok/
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie żyje Maciej Frankowski - znany gnieźnieński fotograf W sobotę, w godzinach rannych zmarł Maciej Frankowski - znany gnieźnieński fotograf. 22 stycznia skończyłby... Sobota, 4 stycznia 2020
Bogactwo powiatowej przyrody w obiektywie aparatu Fotografie Bartłomieja Degórskiego, Julii Hartwich oraz Aleksandry Banaszak otrzymały najwyższą ocenę... Piątek, 29 listopada 2019
"W poszukiwaniu światła" Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zaprasza na wernisaż prac fotograficznych. Środa, 20 listopada 2019
Wystawa "Wielkopolanie i mieszkańcy Ziemi Gnieźnieńskiej w Powstaniu Listopadowym 1830-1831" Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski", wraz z kolekcjonerem Wojciechem Śmieleckim zapraszają na... Poniedziałek, 18 listopada 2019