moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bohaterka z Trzemeszna! Kobieta najpierw uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy, a kilka dni później złapała złodzieja!

Czwartek, 20 czerwca 2019
 • Bohaterka z Trzemeszna! Kobieta najpierw uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy, a kilka dni później złapała złodzieja!

16 czerwca mieszkanka Trzemeszna dokonała obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło około godziny 21.00, na alei Odzyskania Niepodległości. Kilka dni później ta sama kobieta złapała złodzieja, który ukradł rower dziecku. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal Trzemeszno24.info.

Kobieta zauważyła, że Skoda Felicia jedzie całą szerokością jezdni, stwarzając poważne zagrożenie w ruchu. Gdy auto zatrzymało się na czerwonym świetle przy markecie „Tesco” kobieta otworzyła drzwi od strony pasażera, a następnie wyciągnęła kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Kierujący, ponad 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Trzemeszna, porzucił pojazd i uciekł w kierunku stacji Lotos. Został zatrzymany po około godzinie przez miejscowych funkcjonariuszy. Miał blisko 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Kilka dni później ta sama kobieta dokonała kolejnego obywatelskiego zatrzymania. Tym razem „akcja” wydarzyła się na ulicy Czarnieckiego. Jak relacjonuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, 35-letnia kobieta zatrzymała mężczyznę, który ukradł rower dziecku. Sprawca miał 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 33-letni złodziej został przekazany trzemeszeńskim funkcjonariuszom, którzy poprowadzą dalsze postępowanie.

Do kradzieży doszło po godzinie 18 w okolicy sklepu całodobowego przy ul. Kopernika. 35-latka jechała za mężczyzną aż w okolice stadionu, gdzie zajechała mu drogę, zmusiła do zejścia z roweru i zatrzymała do przyjazdu patrolu.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Trzemeszno24.info

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 24.06.2019 23:53  Odpowiedz na komentarz

  Brawo Pani JEST mega odważna kłaniam się

 • 22.06.2019 16:45  Odpowiedz na komentarz

  POLICJA NIE MOŻE BYĆ WSZĘDZIE więc takie obyw.postawy są konieczne i Policja powinna wspierać takich ludzi.Ale taki wspaniały obywatel może nadziać się na minę gdy pijanym,złodziejem czy przestępcą okaże się człowiek z lokalnych układów,które policja wspiera.Teraz niech ta wspaniała Pani modli się aby ten 70-letni pijany kierowca nie miał układów w Policji,bo pożałuje swojej obywatelskiej postawy.

 • 21.06.2019 18:40  Odpowiedz na komentarz

  Brawo. Szkoda ze obywatele musza zatrzymywac zlodziei, pedofili i pijanych kierowcow ;(

 • 21.06.2019 09:25  Odpowiedz na komentarz

  Brawo. Przywraca pani wiarę w ludzi i pokazuje, że można zareagować odpowiednio. Gratuluje

PODOBNE TEMATY
Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy Jeszcze przed rokiem 2015 w Mnichowie powstało dzikie składowisko żwiru, ziemi, gruzu, tłucznia, drzewa... Wtorek, 19 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020