moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nagrodzono 25 firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego

Sobota, 15 czerwca 2019
  • Nagrodzono 25 firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego

18 lat historii, 10. edycja konkursu, 25 laureatów w 8 kategoriach konkursowych, zatrudniający blisko 900 pracowników, w tym 1 złoty laureat - tak w skrócie przedstawia się bilans zakończonej właśnie kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2017-2019".

Wyniki konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali finałowej w sobotę, 8 czerwca w auli I LO w Gnieźnie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali, w imieniu organizatorów, Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie Stefan Pokładecki.

Decyzją kapituły w tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 25 firm, spośród blisko 130 nominowanych podmiotów gospodarczych z terenu powiatu. Po raz trzeci w dotychczasowej historii konkursu nagrody trafiły do firm we wszystkich ośmiu kategoriach konkursowych, a najbardziej „obleganą” kategorią był inwestor.

Laureaci reprezentują kilkanaście branż: od usług gastronomiczno-restauracyjnych poprzez usługi medyczne, usługi elektroinstalacyjne, branże metalową, budownictwo oraz motoryzację, aż po produkcję farb i lakierów poligraficznych, usługi edukacyjne, a nawet produkcję przykryć basenowych. W sumie nagrodzone firmy zatrudniają blisko 900 osób. Najwięcej laureatów ma siedzibę w Gnieźnie - 17 podmiotów. Trzy wyróżnione firmy zlokalizowane są na terenie gminy Witkowo, a po jednej na terenie gmin: Kłecko, Niechanowo, Czerniejewo, Łubowo i gminy Gniezno. 15 firm poddało się ocenie konkursowej po raz pierwszy. Dla 7 był to ponowny udział w konkursie, a 3 firmy oceniane były po raz trzeci.

Warunkiem udziału w przedsięwzięciu było spełnienie kryteriów uczestnictwa szczegółowo określonych
w regulaminie. Weryfikacji i oceny firm podjęła się 19 - osobowa kapituła składająca się z przedstawicieli organizatorów, wiodących banków, instytucji otoczenia biznesu oraz złotych laureatów. Nad pracą kapituły czuwali patroni honorowi konkursu - Starosta Gnieźnieński i Starszy Cechu.

Konkurs „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to konkurs z ugruntowaną już marką na terenie powiatu gnieźnieńskiego, ale również i poza jego granicami. Jest on w sposób nieprzerwany organizowany od 2001 roku, od 2003 roku z trybie co 2 lata. Organizatorami przedsięwzięcia są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Sponsorem generalnym 10. edycji konkursu był PKO Bank Polski.

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów 10. edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego
dla Przedsiębiorczości” za lata 2017-2019.

Więcej na temat historii konkursu: www.orzelprzedsiebiorczosci.pl
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mini Jarmark Świętowojciechowy Po raz pierwszy Jarmark Świętowojciechowy nie mógł odbyć się w pierwotnie zaplanowanej formie. Powodem... Sobota, 25 kwietnia 2020
Odwołany Jarmark Świętego Wojciecha W związku z zagrożeniem koronawirusem Jarmark św. Wojciecha (25-26.04.2020) zostaje odwołany. Osoby,... Sobota, 14 marca 2020
Gmina Gniezno zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest zmiana Studium uwarunkowań... Piątek, 13 marca 2020
Inwestujesz w ludzi? Co wybrać, szkolenia otwarte czy zamknięte? Jesteś na etapie planowania rozwoju kompetencji swojego zespołu i zastanawiasz się, czy zainwestować... Niedziela, 23 lutego 2020