Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czym powinna się charakteryzować dobra porównywarka ubezpieczeń?

Środa, 29 maja 2019
  • Czym powinna się charakteryzować dobra porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń to internetowe narzędzie ułatwiające znalezienie i wykupienie polis różnego typu, m.in. samochodowych i turystycznych. Oferty generowane przez porównywarkę są zróżnicowane pod względem zakresu i ceny. Pochodzą od różnych firm ubezpieczeniowych. Szeroki wybór sprawia, że możesz znaleźć polisę w pełni dopasowaną do swoich potrzeb. Jaka powinna być dobra porównywarka?

Jakie dane podaje się w porównywarce polis?
W zależności od tego, czy masz do czynienia z porównywarką ubezpieczeń turystycznych, czy też samochodowych, w formularzu będziesz musiał podać inne dane. Poniżesz przedstawiliśmy przykłady z obu rodzajów porównywarek dostępnych na stronie KioskPolis.pl.

Mniej danych musisz uwzględnić w porównywarce polis turystycznych. Tu wystarczą: data wyjazdu i przyjazdu, odwiedzane kraje, sposób spędzania czasu na miejscu (ogólny, np. wypoczynek, zwiedzanie, sport, praca), liczba osób i ich daty urodzenia. Jeśli któraś z osób cierpi na chorobę przewlekłą lub jest w ciąży, powinieneś ten fakt uwzględnić w formularzu.

 

Formularz zastosowany w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych jest długi, ale dla usprawnienia procesu wypełniania go wiele pól wymaga jedynie zaznaczenia/wybrania z listy właściwej opcji. Zaczynasz od określenia, jakie ubezpieczenie Cię interesuje: podstawowe OC, a może pakiet z AC, NNW albo assistance? Dalej wpisujesz dane właścicieli pojazdu, m.in. imiona i nazwiska, numery PESEL, miejsca zamieszkania, daty otrzymania prawa jazdy. Ogromne znaczenie ma też samo auto, jako że jego stan wpływa na cenę składki. Musisz wpisać markę i model, wiek, zużycie paliwa: aktualne i średnie roczne, wielkość silnika, liczbę i rodzaj modyfikacji (np. założenie instalacji gazowej) oraz inne dane.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?
Po wprowadzeniu danych do formularza przechodzisz dalej. Porównywarka polis w kilka sekund odnosi podane przez Ciebie informacje do kryteriów stosowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. W efekcie otrzymujesz gotową listę ofert konkurencyjnych firm. Są ustawione od najtańszych do najdroższych. Te początkowe mają mniejszy zakres względem znajdujących się na końcu listy.

Jeśli korzystasz z porównywarki polis komunikacyjnych i zaznaczyłeś tylko OC, otrzymasz wyłącznie oferty z OC. Jeżeli jednak zainteresował Cię pakiet, to właśnie takie propozycje znajdziesz na liście. Z kolei w porównywarce ubezpieczeń turystycznych zobaczysz pełen przekrój polis: od podstawowych, z ochroną kosztów leczenia i nielicznymi dodatkami, po rozbudowane, obejmujące wszystkie możliwe składniki.
 

Na co zwracać uwagę podczas przeglądania ofert w porównywarce?
Bez względu na to, z którego rodzaju porównywarki korzystasz, zawsze patrz na szczegóły ofert - są dostępne po kliknięciu konkretnego ubezpieczenia. Znajdziesz tam składniki polis, przypisane im sumy ochrony oraz dodatki oferowane przez towarzystwa.

W ofertach samochodowych ważne i korzystne są m.in. ochrona zniżek, darmowa Zielona Karta, Bezpośrednia Likwidacja Szkód, ochrona opon. W ofertach turystycznych zwróć uwagę na obecność NNW, OC i assistance. Jeśli wybierasz się na beztroskie wakacje, przyda Ci się ochrona zdarzeń po spożyciu alkoholu. Z kolei w kraju narażonym na ataki turystyczne zadbaj o ochronę zdarzeń powstałych w wyniku aktów terroru.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS" Ogólnopolski projekt "Lekcje z ZUS" realizowany jest pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki... Wtorek, 22 października 2019
ZUS zakończył kontrolę w biurze posłanki. Musi zwrócić parlamentarzystce 130 zł! Tego kontrolerzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych raczej się nie spodziewali kiedy w piątek weszli do... Piątek, 11 października 2019
Mobilny punkt wydawania EKUZ ponownie w gnieźnieńskim starostwie W związku z rosnącym zainteresowaniem osób wyjeżdzających do krajów UE i EFTA posiadaniem karty EKUZ,... Środa, 4 września 2019
Automatyczne przedłużenie polisy - w jakich sytuacjach się zdarza? Obowiązkowe OC w większości przypadków nabywane jest na rok. Po tym czasie zazwyczaj dochodzi do automatycznego... Poniedziałek, 17 czerwca 2019