moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czym powinna się charakteryzować dobra porównywarka ubezpieczeń?

Środa, 29 maja 2019
  • Czym powinna się charakteryzować dobra porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń to internetowe narzędzie ułatwiające znalezienie i wykupienie polis różnego typu, m.in. samochodowych i turystycznych. Oferty generowane przez porównywarkę są zróżnicowane pod względem zakresu i ceny. Pochodzą od różnych firm ubezpieczeniowych. Szeroki wybór sprawia, że możesz znaleźć polisę w pełni dopasowaną do swoich potrzeb. Jaka powinna być dobra porównywarka?

Jakie dane podaje się w porównywarce polis?
W zależności od tego, czy masz do czynienia z porównywarką ubezpieczeń turystycznych, czy też samochodowych, w formularzu będziesz musiał podać inne dane. Poniżesz przedstawiliśmy przykłady z obu rodzajów porównywarek dostępnych na stronie KioskPolis.pl.

Mniej danych musisz uwzględnić w porównywarce polis turystycznych. Tu wystarczą: data wyjazdu i przyjazdu, odwiedzane kraje, sposób spędzania czasu na miejscu (ogólny, np. wypoczynek, zwiedzanie, sport, praca), liczba osób i ich daty urodzenia. Jeśli któraś z osób cierpi na chorobę przewlekłą lub jest w ciąży, powinieneś ten fakt uwzględnić w formularzu.

 

Formularz zastosowany w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych jest długi, ale dla usprawnienia procesu wypełniania go wiele pól wymaga jedynie zaznaczenia/wybrania z listy właściwej opcji. Zaczynasz od określenia, jakie ubezpieczenie Cię interesuje: podstawowe OC, a może pakiet z AC, NNW albo assistance? Dalej wpisujesz dane właścicieli pojazdu, m.in. imiona i nazwiska, numery PESEL, miejsca zamieszkania, daty otrzymania prawa jazdy. Ogromne znaczenie ma też samo auto, jako że jego stan wpływa na cenę składki. Musisz wpisać markę i model, wiek, zużycie paliwa: aktualne i średnie roczne, wielkość silnika, liczbę i rodzaj modyfikacji (np. założenie instalacji gazowej) oraz inne dane.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?
Po wprowadzeniu danych do formularza przechodzisz dalej. Porównywarka polis w kilka sekund odnosi podane przez Ciebie informacje do kryteriów stosowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. W efekcie otrzymujesz gotową listę ofert konkurencyjnych firm. Są ustawione od najtańszych do najdroższych. Te początkowe mają mniejszy zakres względem znajdujących się na końcu listy.

Jeśli korzystasz z porównywarki polis komunikacyjnych i zaznaczyłeś tylko OC, otrzymasz wyłącznie oferty z OC. Jeżeli jednak zainteresował Cię pakiet, to właśnie takie propozycje znajdziesz na liście. Z kolei w porównywarce ubezpieczeń turystycznych zobaczysz pełen przekrój polis: od podstawowych, z ochroną kosztów leczenia i nielicznymi dodatkami, po rozbudowane, obejmujące wszystkie możliwe składniki.
 

Na co zwracać uwagę podczas przeglądania ofert w porównywarce?
Bez względu na to, z którego rodzaju porównywarki korzystasz, zawsze patrz na szczegóły ofert - są dostępne po kliknięciu konkretnego ubezpieczenia. Znajdziesz tam składniki polis, przypisane im sumy ochrony oraz dodatki oferowane przez towarzystwa.

W ofertach samochodowych ważne i korzystne są m.in. ochrona zniżek, darmowa Zielona Karta, Bezpośrednia Likwidacja Szkód, ochrona opon. W ofertach turystycznych zwróć uwagę na obecność NNW, OC i assistance. Jeśli wybierasz się na beztroskie wakacje, przyda Ci się ochrona zdarzeń po spożyciu alkoholu. Z kolei w kraju narażonym na ataki turystyczne zadbaj o ochronę zdarzeń powstałych w wyniku aktów terroru.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Czy sprawca wypadku musi zgłosić szkodę? Najważniejsze o czym powinien pamiętać sprawca wypadku to zweryfikowanie, kto ucierpiał wskutek zdarzenia.... Piątek, 31 lipca 2020
Rosnące bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim Ze sprawozdania Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie za rok 2019 wynika, że z każdym miesiącem odnotowuje... Środa, 22 lipca 2020
Poszukiwanie pracy w IT, poszukiwanie pracownika dla IT Od dłuższego czasu obserwujemy coraz szerszy transfer biznesu do Internetu. Nikt się jednak nie spodziewał,... Poniedziałek, 20 lipca 2020
Ubezpieczenia obowiązkowe. Jakie polisy musisz wykupić? Od następstw nieszczęśliwych wypadków, zdrowotne, chorobowe, samochodowe... Polacy mają do wyboru naprawdę... Wtorek, 23 czerwca 2020