moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chcesz kupić mieszkanie na ul. Północnej? Będziesz miał problem z dojazdem!

Poniedziałek, 20 maja 2019
 • Chcesz kupić mieszkanie na ul. Północnej? Będziesz miał problem z dojazdem!

W Gnieźnie, w rejonie ulicy Północnej i ul. Królowej Jadwigi (teren na północy Winiar) rozpoczęto budowę nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Prowadzący tam prace deweloper wystąpił o zgodę na lokalizację zjazdu z ul. Królowej Jadwigi, którą od Miasta Gniezna otrzymał.

Jednocześnie władze miasta poinformowały inwestora, że obecna nawierzchnia ulicy Północnej (na odcinku od ogródków działkowych do granicy miasta) posiada nawierzchnię gruntową i nie jest przystosowana do zwiększenia natężenia ruchu. Ta nawierzchnia nie pozwala na bezpieczny i komfortowy dojazd do projektowanej zabudowy wielorodzinnej.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 16 ustawy o drogach publicznych „budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia”. Niestety, inwestor nie podjął działań w tym kierunku.

W związku z tym Miasto Gniezno pragnie poinformować, że ze względu na większą odległość od gęstej zabudowy oraz inne plany inwestycyjne, wybudowanie tam drogi planowane jest najwcześniej za 20 lat.

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • Żal Mi Tego Dewelopera BO Pewnie GdybY Wiedział Jak Go MIASTO Potraktuje Budował BY Gdzie INDZIEJ. Szkoda Że MIASTO NIE Informował Ludzi JAK Inny Inwestor BUDOWAŁ Bloki zE Zła KANALIZA.

 • WACŁAWA II (Od ULICY Północnej Do B. SMIALEGO) Tylko Pytanie Brzmi Czym TU SiE Chwalić. DLA Kogo Ta Droga Jest Zrobiona? Dla Jednego Domu MIASTO Mogło Zrobić DROGĘ A Nie Może Zrobić DLA wielu Mieszkańców ULICY PÓŁNOCNEJ? Czyli MIASTO Dba O 1 Mieszkańca A Ogół Ma W Nosie. Poza Tym TA DROGA Prosi SIĘ O Chodniki DLA Dzieci Których JEST Coraz Więcej I SPOWALNIACZE Bo Niektórzy Jeżdżą Tam Jak Szaleni.

 • Widać że Miasto Robi Inwestorowi Pod Górkę.. Dla Mnie Sprzedaż Tych Działek Pod Taką Zabudowę To Beznadziejny Pomysł. W Miejscu Tym O Wiele Lepiej Pasowała By Zabudowa SZEREGOWA. Jeżeli Jednak Już MIASTO Pozwoliło Na TAKĄ Inwestycje TO Dziwne Że Teraz Takie Rzeczy Wypisuje I Odstrasza Klientów.
  Prezydent Chwali Się W Poprzednich Artykułach Że WUBUDOWAL Drogę Na Ulicy Wacława II Cdn...

 • 21.05.2019 22:52  Odpowiedz na komentarz

  Może wreszcie powstanie tam coś wyższego może z 6 czy 7 pięter. We WRZEŚNI powstają budynki tej wielkości, to czemu nie powstają w większym GNIEŹNIE?
  A Winiary to jedyna dzielnica gdzie takie wyższe budynki na prawdę pasują. W takim miejscu to ja nawet nie mam nic przeciwko 10- piętrowym wieżowcom. Niech powstają jak mogą. Chętni w tych czasach póki co się znajdą.

 • 21.05.2019 20:12  Odpowiedz na komentarz

  na miejscu dewelopera złożyłbym publiczną deklarację o budowie drogi asfaltowej i zakończył temat ,lokalizacja inwestycji na Duży +

 • Szkoda, że tak niekompetentne informacje są przekazywane przez władze miasta, a powielane jeszcze dodatkowo przez media. Deweloper gwarantuje stworzenie całej infrastruktury. wiec może osoby piszące, a raczej kopiujące takie informacje powinny je najpierw skonfrontować z inwestorem.

 • 20.05.2019 21:26  Odpowiedz na komentarz

  umiejetność czytania. Miasto PRZESTAWIŁO kupiłeś DZIAŁKĘ pod bloki panie deweloper to zbuduj DROGĘ. Bo jak nie to 20 lat poczekasz teraz to problem dewelopera czy sprzeda mieszkania

  20.05.2019 22:05

  Dzięki Bogu,że jedyny wolny portal w Gnz ZAWIADAMIA SPOŁECZEŃSTWO O groźbie KUPNA MIESZKANIA O WIELE NIŻSZEJ RZECZYWISTEJ WARTOŚCI!!! O pułapkach u innych deweloperów dowiedzieli się po zamieszkaniu=gdy zostali już ugotowani!!! Tak właśnie działają przestępcze sitwy rządzące tym białoruskim miastem !!! Idźmy więc na wybory i głosujmy na KONFEDERACJE,której tak strasznie przestraszył się PiS !!!!!!

 • 20.05.2019 19:18  Odpowiedz na komentarz

  Wystarczy że jakiś rady kupi mieszkanie dziecku i droga będzie musiała być zrobiona NATYCHMIast

 • To ludzie mają cierpieć przez włodarzy miasta i inwestora bo ci nie potrafią się dogadać. Podobna historia na składowej miasto miało ja zamykać A tu nic, cisza. Czyżby coś ktoś gdzieś załatwił po cichutku?

PODOBNE TEMATY
Place zabaw i siłownie zewnętrzne ponownie otwarte Od najbliższego poniedziałku, 8 czerwca otwarte zostaną ponownie place zabaw i siłownie zewnętrzne.... Piątek, 5 czerwca 2020
"Prezydent zachowuje się tak, jakby chciał ratować swój budżet", czyli walka o działkę przy ul. Poznańskiej Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie planów sprzedaży działki przy ul. Poznańskiej... Piątek, 5 czerwca 2020
Od 10 czerwca ulica Łazienki z zakazem zatrzymywania Z uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa, na ulicy Łazienki wprowadzona zostanie zmiana stałej... Czwartek, 4 czerwca 2020
Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego Publiczne poparcie przez Pana Prezydenta Tomasza Budasza kandydata na Prezydenta RP Pana Szymona Hołownię... Czwartek, 4 czerwca 2020