X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Odnawialna linia pożyczkowa - kto może z niej skorzystać?

Wtorek, 14 maja 2019
  • Odnawialna linia pożyczkowa - kto może z niej skorzystać?

Odnawialna linia pożyczkowa pozwala na wielokrotne korzystanie z pieniędzy przyznanych w ramach zobowiązania. Jego limit określony jest w umowie. Aby go uzupełnić, wystarczy dokonać wpłaty na konto. Jakie wady i zalety ma pożyczka odnawialna?

Czym jest odnawialna linia pożyczkowa?

Odnawialna linia pożyczkowa to produkt, który oferują banki oraz firmy pożyczkowe takie jak PozyczkaOK. Oferta polega na przyznaniu pożyczkobiorcy określonej kwoty pieniędzy, z których ten może, ale nie musi skorzystać. Limit określony jest w specjalnej umowie. Klient sam decyduje o tym, kiedy i ile wypłaca. Może to zrobić w dowolnym czasie.

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę w kwocie 5 000 zł i wykorzystamy 1 000 zł, dostępny limit będzie wynosił 4 000 zł. Gdy uregulujemy zadłużenie, nadal będziemy mieli do dyspozycji 5 000 zł. Maksymalny czas trwania odnawialnej linii finansowej ustalany jest z pożyczkodawcą.
 

Jak działa linia pożyczkowa?

Odnawialna linia pożyczkowa działa podobnie do karty kredytowej. Decydując się na pożyczkę określoną limitem wybieramy kwotę, którą będziemy mogli dysponować. Jest ona dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych klienta. Ten może wypłacać pieniądze z konta w dowolnym czasie i dowolnej kwocie. Nie może ona jednak przekroczyć tej wskazanej w dokumentach.

Co ważne, pożyczka odnawialna może zostać przeznaczona na dowolny cel. Oznacza to, że z uzyskanych pieniędzy możemy sfinansować dzieciom dodatkowe zajęcia, zapłacić za naprawę samochodu czy polecieć na wakacje. Najważniejsze jest jednak to, aby w terminie spłacić zadłużenie. Zrobimy to uzupełniając nasze konto o wykorzystaną w ramach limitu kwotę. Ważne jest zatem posiadanie stałego dochodu.
 

Warunki otrzymania odnawialnego limitu pożyczkowego

Aby ubiegać się o pożyczkę z odnawialnym limitem, należy spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest odpowiedni wiek. Jest on zależny od polityki danej firmy. Najmłodszy pożyczkodawca może mieć 18 lat. Ważne jest również to, aby posiadać pozytywną zdolność kredytową. Zostanie ona sprawdzona poprzez analizę rejestrów dłużników.

Pożyczkobiorca musi posiadać także stały dochód. Powinien on zostać udokumentowany. Otrzymywane pieniądze muszą pozwolić na całkowitą spłatę wykorzystanego limitu. W przeciwnym razie na naszym koncie powstanie zadłużenie.
 

Jak uzupełnić limit odnawialny?

Korzystając z pożyczki odnawialnej należy pamiętać, że jest ona ograniczona. Wykorzystaną kwotę zobowiązania należy oddać, aby móc ponownie korzystać z pieniędzy. Jak uzupełnić limit odnawialny?

Wystarczy, że po skorzystaniu z jego części lub całości wpłacimy na nasze konto przynajmniej tyle, ile wydaliśmy. Bardzo ważne jest posiadanie stałego dochodu. Podczas wypłacania gotówki nie musimy się martwić o regularny zwrot pieniędzy na rachunek. Nasze comiesięczne wynagrodzenie uzupełni wykorzystany limit.

Aby móc ponownie dysponować przyznaną pożyczką z limitem, wystarczy wypłacić gotówkę. Pożyczkodawca nie wymaga złożenia żadnego wniosku. Ważne jest jednak to, że limit aktywny jest wyłącznie do czasu przewidzianego w umowie.
 

Wady i zalety linii pożyczkowej online

Linia pożyczkowa online to dobre rozwiązanie, jeśli odpowiednio gospodarujemy domowym budżetem. Jakie zalety ma pożyczka odnawialna?
  • dzięki niej zawsze mamy pieniądze pod ręką i możemy sfinansować niespodziewane wydatki;
  • pożyczka przyznawana jest w oparciu o minimum formalności;
  • o pieniądze z limitem mogą ubiegać się osoby od 18. roku życia;
  • limit na koncie może być uzupełniany dzięki wpływom z naszego wynagrodzenia;
  • sami decydujemy, kiedy i ile wypłacamy;
  • możemy negocjować wysokość limitu z pożyczkodawcą.

Musimy jednak pamiętać, że każdy produkt posiada wady i zalety. Jeśli będziemy nieodpowiednio dysponować przyznanymi pieniędzmi, możemy doprowadzić do powstania na naszym koncie zadłużenia. Jeśli je zignorujemy, naszą sprawą zajmie się windykator, a w uzasadnionych przypadkach może dojść do egzekucji komorniczej.
 

Linia pożyczkowa a pożyczka ratalna

Linia pożyczkowa określona limitem to idealnie rozwiązanie na wypadek niespodziewanych wydatków. Pieniądze zawsze mamy przy sobie, dodatkowo możemy wypłacać je w dowolnej kwocie określonej w umowie. Osoby, które nie potrafią pohamować się z wydawaniem dodatkowej gotówki, powinny unikać tego typu rozwiązania. Możliwość wypłacenia finansów w dowolnym momencie może doprowadzić do szybkiego wyczerpania pożyczki, a nawet powstania zadłużenia.

Alternatywą dla limitu odnawialnego będzie pożyczka ratalna lub chwilówka od ręki. Obie pożyczki udzielane są w oparciu o minimum formalności. W ramach pożyczki długoterminowej możemy wnioskować nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Nie musimy podawać celu pożyczki. We wcześniej podpisanej umowie ustalony zostaje czas spłaty zadłużenia. Dopiero po regulacji płatności możemy złożyć wniosek o kolejną pożyczkę.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Czy prywatne pożyczki to dobre rozwiązanie? Na udzielenie kredytu przez bank wpływa historia kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy, jego zdolność,... Wtorek, 3 grudnia 2019
KredytOK - miejsce pełne korzyści w Twoim mieście! Chcesz szybko i wygodnie opłacić swoje rachunki, a może szukasz sprawdzonej oferty pożyczki lub kredytu?... Poniedziałek, 21 października 2019
O współczesnym księgowym, stereotypach i o tym dlaczego warto wykonywać ten zawód - rozmowa z Joanną Sobieszczańską, Managerem Biura Rachunkowego PROVENTO. Zanim zaczniemy o zawodzie księgowego i wyzwaniach jakie stoją przed osobami wykonującymi ten zawód,... Czwartek, 30 maja 2019
Kondycja finansowa Polskich przedsiębiorców według KRD i KPF "Portfel należności polskich przedsiębiorstw" to zapoczątkowana już w roku 2009 inicjatywa mająca na... Piątek, 10 maja 2019