Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Tylko nie mów nikomu"! Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar kościelnej pedofilii w Gnieźnie i okolicy

Wtorek, 14 maja 2019

11 maja pojawił się film pt. "Tylko nie mów nikomu", który w sposób bezdyskusyjny pokazuje kilka przypadków księży oskarżonych o pedofilię. Z dokumentem braci Sekielskich właściwie nie ma nawet jak dyskutować, nie da się go w żaden sposób podważyć. Kilka tygodni wcześniej, podczas konferencji prasowej Prymas Polski wspomniał o pięciu przypadkach pedofilii w archidiecezji gnieźnieńskiej. Nie wiadomo, czy nie ma ich więcej. Dlatego postanowiliśmy zorganizować lokalną akcję pomocy ofiarom księży.


Nasz portal wspólnie z adwokatem Radosławem Szczepaniakiem organizuje akcję bezpłatnej pomocy prawnej dla ofiar księży pedofilii.
 

Osoby poszkodowane przez duchownych mogą zgłaszać się telefonicznie: 601 968 220, e-mailowo: kancelaria@szczepaniak-adwokat.pl lub osobiście do kancelarii przy ul. Dąbrówki 28/1 w Gnieźnie.
 

Zapewniamy anonimowość i brak rozgłosu medialnego jeżeli osoba poszkodowana nie będzie sobie tego życzyła.


Przerwij milczenie. Twój głos i zdecydowana reakcja - nawet po latach -  mogą uratować innych. Oni czekają aby ktoś przerwał ich koszmar. Pomożemy Ci w tym!
 

 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(34)

  • 01.06.2019 19:42  Odpowiedz na komentarz

    Juz nie moge doczekac sie BOZEGO CIALA , kiedy to ksieza wyjda na ulice , w tym na czele ks. GRZEGORZ WOLINSKI - -- ZBOCZENIEC -- dowodow przeciwko nim mnostwo w postaci ZDJEC I NAGRAN

  • 26.05.2019 08:38  Odpowiedz na komentarz

    Teraz ku.wy zaslaniaja sie tajemniCa zawodowa !!! Od kiedy ksiadz to zawod ???

  • 19.05.2019 22:11  Odpowiedz na komentarz

    Dopoki beda zyc stare mochery , tak caly czas beda bronic ksiezy. Ale to kwestia czasu

  • 19.05.2019 20:58  Odpowiedz na komentarz

    Ty KRYCHA -- daj mu temu ksiedzu jeszcze 500 zl na tace , ha ha ha ha JAKI TEN KRAJ JEST JESZCZE NAIWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jaka znowu pedofilia w kościele? Ksiądz pogłaskał czy sakramentu chciał udzielić to zaraz, że pedofilia. Wielu kapłanów zniszczono w ten sposób i to tych zasłużonych. Prałat Jankowski, który współtworzył Solidarność i walczył o naszą wolność padł ofiarą tych pomówień, kapelan Wałęsy, dobry człowiek, który umacniał wiarę w byłym prezydencie też padł ofiarą tej całej nagonki na kościół.

  • Dlaczego z Ustronia? Pochodzi z tamtąd czy co ? Bo w parafii na Ustroniu żaden ksiądz Grzegorz nie posługiwał i nie posługuje.

  • 18.05.2019 19:43  Odpowiedz na komentarz

    I co z tego,że jestem gejem? To nie jest choroba wg Icd. Niech ktoś mi spróbuje za to wpieprzyć to sam wpieprzę! Ludzie nie mają za co źyć, mają problemy ,kasy nażycie nie ma,emeryci ,renciści itd... Niech kosciól teeraz na biednych płoci!! A kościelna mafia pławi się w luksusach. Taka prada.

    19.05.2019 22:25

    absolutna prawda jest taka że jak tylko weszli na ziemie polską /piastowską/w 966 r tak nastąpiło zniewolenie ludzi.w niezwykły sposób manipulują wszystkimi uczuciami ludzi,Głęboko wierzę w boga przeczytałem biblie i zapewniam że ani stary testament ani nowy niema nic wspólnego z kościołem katolickim.Jest to organizacja polityczna i finansowa.

    19.05.2019 22:07

    BARTEK-jak jesteście pedałami to siedźcie cicho i róbcie sobie co chcecie>a wy łazicie po ulicach i obwieszacie się swoim zboczeniem !!! Czep się pedałów z wielu innych grup społecznych a nie tylko z Kościoła !!! A o mafiach powstałych z PO-PSL pławiących się w naszych ukradzionych publicznych pieniądzach TO NIE SŁYSZAŁEŚ? Wy pedały macie już hemoroidy w mózgu i jeszcze zachciewa się wam władzy.

  • 18.05.2019 19:30  Odpowiedz na komentarz

    Kur.... w urzędach nie można się niczego doprosić. Jest tylu ludzi w Gnieźnie,którzy byli skrzywdzeni przez księży,przez zwykle życie! Ludziom nie starcza na życie od 1szego-1szego ,nie ma na leki a księża pławią się w luksusie. Brak słów!

  • 18.05.2019 19:26  Odpowiedz na komentarz

    Zadaję pytanie,kto mojemu partnerowi pomoże,kto zapłaci za leczenie chłopaka chorego na raka,skoro NFZ w wiekszosci nic nie refunduje. Kto zapłaci ofiarom księży za pedofilię,za bzykanie po cichu,kto zapłaci biednym ludziom którzy nie mają kasy na wychowanie dzieci?

  • 18.05.2019 00:19  Odpowiedz na komentarz

    WOLałbym jako gej mieć dla SIEBIE niebogatego czlowieka- FAJNEGo, DYSKRETNEGO policjanta ,rolnika ,zolnierza, strażaka CZY smierdzacego Bezdomnego ale nigdy w życiu falszywego księdza! "Nie ze mną te numery Bruner" jak w filmie było.

    18.05.2019 19:20

    Ja nie jestem w życiu plugawy i mam bardzo dobry stosunek do ludzi jako gej do ludzi którzy są dla mnie ok.. Ale to,co księża robią to przechodzi ludzkie pojęcie! Czy ludziom tak ciężko zrozumieć że gej to nie pedofil i bzyka dzieci? Mam swojego chłopaka chorego na raka i jest mi z nim dobrze.

    18.05.2019 02:45

    BARTEK-pierwsze to ciebie musi przesłuchać prokuratura,bo twoje plugawe komentarze śmierdzą mi przestępstwami-próbą zarobienia parę groszy przy okazji politycznej nagonki na Polski Kościół. Wszyscy wiedzą kto to jest kobieta uprawiająca seks dla pieniędzy ale nie wielu rozumie jak wielki procent pedałów to męskie dziwki dla pieniędzy. Ty prawdopodobnie jest już starą i brzydką męską dziwką > tfu!

  • 17.05.2019 23:55  Odpowiedz na komentarz

    Aha. Bardzo proszę o odszukanie ks. Marka KowalcZyka z seminarium duchowego w Gnieźnie. Jako nastolatek byłem przez niego gnębiony,chodziłem do niego do seminarium w Gnieżnie z myślą o kumplu ,lubil trampling,deptanie po plecach,lubil wąchać moje stopy,buty itd.. był przy nim też ówczesny kleryk Bartosz Wojtaszek z Gniezna,. Proszę,żeby ludzie mnie nie krzywdzili i innych! Trauma zostaje....

  • W każdym zawodzie znajdzie się czarna owca. nie można postrzegać wszystkich przez jej pryzmaT. Mam głębokie przekonanie że przypadków pedofilii nie było tak dużo jak próbuje nam się wmówić. ale niestety były zamiatane pod dywan. Czy daliście szansę ks. biskupowi? Czy ktoś powiadomił kurię, prokuraturę? o co tak naprawdę chodzi??

  • 17.05.2019 22:07  Odpowiedz na komentarz

    KTO POJDZE NA PROCESJE BOZEGO CIALA ?? Dziewczynka w trakcie sypania kwiatkow , zrobi uklon i jednoczesnie sie WYPNIE DUPSKIEM , ksieza jeszcze beda sie podniecac. !!! A wszystko to NA TACE BEDA DAWAC STARE MOCHERY. KSIEZA TO JA HITLER SS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

  • 17.05.2019 20:33  Odpowiedz na komentarz

    A za niecaly miesiac BOZE CIALO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ciekaw jestem z jaka godnoscia Ksieza , wyjda na ulice w procesji ??????????? GODNOSCIA ???? Czy Oni Ja Maja Ta Godnosc , sa ZWIERZETAMI co POSUWAJA , GWALCA DZIECI. !!!!!!!! A najdziwniejsze jest to , KTO POJDZE NA PROCESJ

  • 17.05.2019 19:48  Odpowiedz na komentarz

    KATEGORYCZNIE DOMAGAM SI.Ę by ks.Grzegorz Woliński przestał pełnić funkcję wikariusza w parafii Radzyma Gaudentego i został wydalony z posługi kapłańskiej!!! Chyba ,że mnie przeprosi,choć i tak ból pozostanie.

    18.05.2019 10:24

    Zamiast się domagać w komentarzu pod jakimś artykułem, napisz do kurii, czy gdzie tam trzeba, zgłoś na prokuraturę i weź odpowiedzialność za swojej słowa.

  • Ty ks. grzegorzu zboczencu z ustronia , moze dasz kasy za milczenie ??????????????????? ha ha ha ha ha

  • W KOSCIOLACH PUSTKI, MLODYCH NIE WIDAĆ. DOPÓKI NIE ZOSTANĄ USUNIECI HIERARCHOWIE KOŚCIOŁA UKRYWAJACY PEDOFILIE NIGDY DOBRZE NIE BĘDZIE. MOJA BABCIA W GROBIE SIĘ PRZYWRACA, PRZEKAZYWALA DATKI PEDOFILOWI Z LICHENIA. KONIECZNE JEST ODDZIELNIE KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA. GDZIE SIĘ UKRYŁ KARDYNAŁ DZIWISZ PEWNIE NA WAWELU, WSZYSTKO ZAMIATAL POD DYWAN. JESTEM PRZERAŻONA KIEDY PRZYJMUJĘ KOMUNIĘ CZY NIE OD P....

  • 17.05.2019 10:55  Odpowiedz na komentarz

    Takich ksiezy jak Grzegorz , powinno od razu wyleciec z Poslugi Kaplanskiej , mysli FRAJER ze ma pieniadze to jest Panem ?? O nie wkoncu i na niego przyjdzie rozliczenie , jakie wyzadzil niektorym zlo. A nie daje Ogloszenia do roznych portali. I pytam sie Czy to ma byc ksiadz z POWOLANIA ??? Mysle ze wykonuje ZAWOD , . SZMATA jest

    17.05.2019 23:05

    Mam tylko nadzieję,że nie pójdzie w procesji Bożego Ciała z krzyżem i na procesji bo ja się po prostu załamię... To będzie kolejny dowód na hipokryzję kościoła katolickiego w kraju który zwie się Polska...

  • 16.05.2019 22:47  Odpowiedz na komentarz

    Prosze uwazac na ks. Grzegorza Wolinskiego , przestroga dla innych

    17.05.2019 16:42

    @Tomasz. Ok jestem Bartek. przykre to ,że moich wcześniejszych komentarzy odnośnie ks.Grzegorza nie opublikowaliście. Mam nadzieję,że kuria się tym zajmie.

    17.05.2019 15:01

    @Tomasz. Reputacja? Jaka reputacja ? Dla mnie w tej chwili kościół i kler nie jest już żadnym autorytetem! Wiem,nie powinienem uogólniać bo skrzywdziłbym uczciwych księży z powołania (bo tacy z pewnością są),ale póki co na swojej drodze takich nie spotkałem...

    17.05.2019 14:42

    Myślałem,że będę mieć w księdzu Grzegorzu przyjaciela do pogadania,rozmów a tu taki zonk...:( Przykre to i niestety teraz to odbija się na mojej psychice...

    17.05.2019 14:31

    Swoje dane to podam przed kurią. Ten ksiądz zapewne mnie pamięta sprzed 9 lat kiedy był wikarym w parafii Wawrzyńca,górne piętro,pokój z kuchnią,zielone Renault Clio,las... W ub.r. był u mnie na kolędzie to przy samej mamie powiedziałem mu czy mnie pamięta? Udał głupa-"..kim jest ten pan,ja pana nie znam.."Od tej pory nie chodzę do kościoła-hipokryzja! Czego innego nauczają a co innego robią!

    17.05.2019 10:16

    Jeśli coś na kogoś piszesz to sam się przedstaw z imienia i nazwiska .Pamiętaj, że
    reputacje łatwo komuś popsuć ale naprawić nie ma komu.

    17.05.2019 08:55

    Danielu,widzę że nie jestem jedyną ofiarą działań tego księdza. Potwierdzam,wystrzegajcie się go.

  • 15.05.2019 11:39  Odpowiedz na komentarz

    OFIARY POWINNY ZGŁOSIĆ SIĘ DO KURI I TO ONI POWINNI WYPŁACAĆ ODSZKODOWANIA DLA TYCH LUDZI KTÓRZY BĘDĄ ŻYLI Z TRAUMĄ DO KOŃCA SWOICH DNI . JA JAKO ZWYKŁY CZŁOWIEK PYTAM SIĘ GDZIE W TYM KRAJU JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ ZWYKŁY OBYWATEL PRZESKROBIE COŚ I IDZIE SIEDZIEĆ A TU WOLNA AMERYKANKA MOIM ZDANIEM SPRAWĘ MOŻNA ROZWIĄZAĆ PROSTO OPODATKOWAĆ KOŚCIOŁY I ZROBIĆ ZAWÓD KSIĄDZ

  • 14.05.2019 23:31  Odpowiedz na komentarz

    Wyłapać wszystkich zamknąć koscioly i ta wylegarnie pedofilii w Gnieźnie

    15.05.2019 08:57

    ????????????????????????

PODOBNE TEMATY
Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością Jednym z najpowszechniejszych sposobów dokapitalizowania spółki jest podwyższenie kapitału zakładowego.... Niedziela, 20 października 2019
Czy w gnieźnieńskim Sądzie powstanie Wydział Gospodarczy? Podjęto inicjatywę w tej sprawie Adwokat Radosław Szczepaniak zwrócił się do posła Krzysztofa Ostrowskiego z prośbą o podjęcie politycznej... Czwartek, 26 września 2019
Zatarcie skazania w polskim prawie karnym Zatarcie skazania jest instytucją prawną, która ma na celu usunięcie konsekwencji popełnionego czynu... Niedziela, 1 września 2019
Kiedy do ściągnięcia długu zostanie zaangażowany komornik? Egzekucja komornicza to bez wątpienia jedna z najpoważniejszych oraz najbardziej uciążliwych dla dłużnika... Piątek, 9 sierpnia 2019