PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wygrana na miarę baraży

Poniedziałek, 13 maja 2019
  • Wygrana na miarę baraży

W strugach deszczu przyszło gnieźnieńskim hokeistom podejmować w niedzielę drużynę Lipna Stęszew. Niesprzyjające warunki utrudniały grę, ale finalnie 3 punkty zostają w Gnieźnie.

Gra była podzielona na etapy dobrze, źle, dobrze. Piąta minuta, krótki róg dla gnieźnian i pewne wykonanie Marcina Lewartowskiego. Po bramce jeszcze kilka dobrych sytuacji dla drużyny z Grodu Lecha, ale bez pozytywnego zakończenia. W 20 minucie goście wyprowadzili ładną akcję i zdobyli wyrównującą bramkę. Już dwie minuty później Stella ponownie objęła prowadzenie. Bramkę po świetnym rajdzie Dawida Naszko zdobył Dawid Kowalski. W tym momencie gnieźnieński zespół stanął. Goście przeprowadzali składne akcje i za sprawą trafień w 30 i 35 minucie wyszli na prowadzenie.

Po przerwie nasi zawodnicy weszli na boisko bardzo zmotywowani. Wyprowadzana dokładnie z obrony piłka pozwoliła na budowanie ciekawych ataków. W 39 minucie na listę strzelców wpisał się Maksymilian Meler doprowadzając wynik spotkania do stanu 3:3. Warunki na boisku z minuty na minutę dawały się we znaki obu drużynom. Stelliści idąc za ciosem zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw w 42 minucie Jakub Grzechowiak wykończył akcję zespołu, a w 54 minucie Marcin Lewartowski pewnie wykorzystał krótki róg. Zawodnicy Lipna zdobyli jeszcze jedną bramkę, skutecznie kończąc akcję w 58 minucie. Do końca spotkania inicjatywa należała do naszych zawodników. W tej fazie meczu trzy bramki zdobył Marcin Lewartowski, który w 60 i 62 minucie wykorzystał krótkie rogi, a w 70 minucie celnym strzałem ustalił wynik spotkania. Stella - Lipno 8:4.

Obie drużyny pewne są udziału w turnieju barażowym, czekają jedynie na rozstrzygnięcie sytuacji w 1 lidze, a tam kilka zespołów będzie walczyło do samego końca o korzystny dla siebie rezultat.

Skład Stelli: Kaniasty Mateusz, Budnik Maksymilian, Naszko Dawid, Jędro Marcel, Andrzejczak Mateusz, Lewartowski Marcin, Łuszczyński Oskar, Meler Maksymilian, Wierzbicki Łukasz, Stupczyński Rafał, Kołodziejski Sebastian, Grzechowiak Jakub, Stefański Piotr, Kowalski Dawid, Wilgosz Michał, trener Rafał Grotowski, kierownik Przemysław Jędro.

tekst: Informacja prasowa