moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Powiat chciał ukryć sprzedaż boiska? Przy ul. Kasprowicza powstaną domy jednorodzinne

Sobota, 11 maja 2019
 • Powiat chciał ukryć sprzedaż boiska? Przy ul. Kasprowicza powstaną domy jednorodzinne

Starostwo Powiatowe w wydzieli cztery działki budowlane z boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Sprzedaż nieruchomości ma zasilić budżet powiatu o ok. milion złotych.

10 kwietnia br. zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego z następującym zapytaniem prasowym:
Czy prawdą jest, że wydzielono lub mają zostać wydzielone działki na sprzedaż z części boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie? Jeżeli tak, czym motywowana jest ta decyzja? Ile ma być działek i jaka ma być ich wartość oraz na co mają zostać przeznaczone pieniądze z ich sprzedaży?

W odpowiedzi otrzymaliśmy:
Obecnie, ogłoszony został przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Gnieźnie przy ul. Gdańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Przetarg odbędzie się w dniu 13 czerwca 2019r. o godz. 11:00 w siedzibie PZGKKiN w Gnieźnie, al. Reymonta 21B, pok. nr 18. Więcej informacji o przetargu: http://bip.powiat-gniezno.pl/gnieznop/bip/ogloszenia/powiatowy-zarzad-geodezji-kartografii-katastru-i-nieruchomosci.html W przypadku uzyskania informacji o kolejnych ogłoszeniach o przetargach, będzie Pan o nich również na bieżąco informowany.
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

Wczoraj naszą skrzynkę mailową zasypały wiadomości od uczniów ZSP nr 2, nauczycieli oraz rodziców uczniów. Okazuje się, że - zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami - powiat chce sprzedać część boiska szkolnego pod budowę domów jednorodzinnych. Informacja obiegła szkołę w czwartek. Ponownie zapytaliśmy starostę o tę sprawę. Jesteśmy poniekąd zmuszeni do sprzedaży tych działek, ponieważ sytuacja finansowa powiatu jest fatalny - mówi Piotr Gruszczyński. Podjęliśmy decyzję o wydzieleniu z części boiska działek budowlanych. Nie pozostawimy uczniów bez boiska. Obecne boisko jest tak naprawdę klepiskiem, ni jest ono w dobrym stanie. Chcemy przygotować coś lepszego.

Planowane jest wydzielenie czterech działek o powierzchni ok. 650 m. kw. każda, z których łączny dochód może przekroczyć milion złotych. Nieruchomości będą przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, więc nie ma obaw, że powstanie tam blok lub firma, która mogłaby zakłócić spokój okolicy.

To drugie boisko, które w obecnym czasie chce sprzedać powiat. Pierwszy przetarg został ogłoszony na nieruchomość przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii na ul. Gdańskiej.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Mapy Google

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 12.05.2019 19:53  Odpowiedz na komentarz

  "Planowane jest wydzielenie czterech działek o powierzchni ok. 650 m. kw., z których łączny dochód może przekroczyć milion złotych" to za działkę budowlaną wychodzi 345 tys.zł
  To jakoś raczej ciężko sprzedać za te pieniądze. To daje do myślenia.

 • 12.05.2019 09:36  Odpowiedz na komentarz

  Te komentarze tu to żenada. Wydzielanie działek z czesci tego boiska było w czasie kiedy Ostrowski był starostą. Wiem o tym od lat, bo mieszkam w sąsiedztwie i z tego powodu interesowało mnie kto będzie moim sąsiadem. Nawet byłem na spotkaniu wtedy kiedy chciał to sprzedać powiat. I nieprawdą jest, że oni teraz coś wymyśli. Teraz chyba chcą zrealizować ten zamiar z czasów Ostrowskiego.

 • 12.05.2019 07:35  Odpowiedz na komentarz

  Chodzilem do tej szkoly boisko bylo caly czas klepiskiem ale dbali o nie dlaczego starostwo nie moze sprzedac innych dzialek najlepiej cala szkole sprzedajcie. Gniezno bedzie miastem kosciolow aptek i matolow

 • 12.05.2019 00:35  Odpowiedz na komentarz

  "przetarg ustny nieograniczony"..........co to jest przetarg ustny ???

 • 11.05.2019 22:32  Odpowiedz na komentarz

  Wystarczy nie kraść..Takie motto dobrej zmiany..może czas zweryfikować kto co robi i dla kogo..naprawdę nie róbcie z ludzi DEBILi..

 • To proponuje pomniejszyć pensję do kilku tysięcy A nie kilkunastu tysięcy i wtedy pieniądze się znajdą. Widzę, że koalicja rządząca w gnieznie tylko ma same straty finansowe. I masowa się klasyczne słowo PRZYOADEK?

 • JEŚLI chodzi o sprzedaż działek BUDOWLANYCH Polecam Panią notariusz dagmarę dominik. Szybko, sprawnie, fachowo.

 • 11.05.2019 15:35  Odpowiedz na komentarz

  Sprzedajcie wszystko, szkoły, boiska, przychodnie..... Nic już tutaj się wam nie opłaca, nic nie budujecie żadnych mieszkań, kompletnie nic ! Byle sprzedać i prywatne niech budują mieszkania za 300 tyś. Strefa powiekszona i więcej płatna, działka na Grzybowie sprzedana deweloperowi a przy szpitalu dwa na krzyż miejsca parkingowe! Kuzwa jasna -gdzie ja mieszkam? !

  17.05.2019 08:05

  Powiem Ci Maciejka gdzie mieszkamy > W BIAŁORUSKIM SZAMBIE RZĄDZONYM PRZEZ 2 SITWY PRZESTĘPCZE: komuszo-platformuchoska i PiSoska ! Robią z pieniędzmi i majątkiem społecznym co chcą,bo w szambie opozycja,policja i prokuratura TO FIKCJA ! STRACH ŻYĆ W TYM MIEŚCIE I STRACH ZACHOROWAĆ !!! Tylko KONFEDERACJA może rozrzedzić to szambo chociażb patrząc im na te ich brudne łapska i skorumpowane umysły.

 • Najlepiej postawić stół ping ponga i będzie lekcja wf...
  Żenada... Ciekawe kto sprzedał internat szkolny... Oświata na sprzedaż!?

 • 11.05.2019 12:43  Odpowiedz na komentarz

  "Klepisko" i to mówi były sportowiec :) to trzeba było zadbać to wcześniej A tak na MARGINESIE to wszytko można sprzedawać nawet siebie pnie GRUSZCZYŃSKI

PODOBNE TEMATY
Rosnące bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim Ze sprawozdania Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie za rok 2019 wynika, że z każdym miesiącem odnotowuje... Środa, 22 lipca 2020
Dotacja z UMWW dla powiatu na oznakowanie szlaków rowerowych Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Wicestarosta Anna Jung podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim... Poniedziałek, 13 lipca 2020
Tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2019 dla reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił zwycięzców XIX edycji Konkursu Wielkopolski... Wtorek, 7 lipca 2020
Powiat Gnieźnieński zakończył inwestycję wartą ponad 3,5 mln zł Mieszkańcy gminy Mieleszyn po wielu latach oczekiwania mogą już podróżować wyremontowaną drogą powiatową... Piątek, 19 czerwca 2020