PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nieudane pożegnanie z gnieźnieńską publicznością

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019
  • Nieudane pożegnanie z gnieźnieńską publicznością

Są takie dni, kiedy nie wychodzi praktycznie nic. Właśnie taki dzień przytrafił się w sobotę szczypiornistkom MKS-u PR URBIS Gniezno. Nasze piłkarki ręczne słabo spisały się w ostatnim meczu sezonu przed domową publicznością, przegrywając z Jutrzenką Płock 23:30.

Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu zainkasowała Karolina Chojnacka. W 3. minucie wyrównała Paulina Dąbrowska. Kolejne dwa trafienia padły łupem Joanny Sawickiej. W 6. minucie pierwszy rzut karny na bramkę zamieniła Agnieszka Jałoszewska. Kilka chwil później wyrównała Agnieszka Jałoszewska. W 8. minucie bramkę numer 130 w tym sezonie rzuciła Jagoda Linkowska. Początek rywalizacji miał wyrównany charakter, czego można było się spodziewać. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:4.

W 16. minucie Jutrzenka Płock wysforowała się na czterobramkowe prowadzenie. Gospodynie miały problem z inkasowaniem trafień, dlatego też trenerzy Robert Popek i Roman Solarek poprosili o czas. W 17. minucie niemoc gnieźnianek przerwała Joanna Sawicka. W 21. minucie rzutu karnego na trafienie nie zamieniła Maja Bielińska. Na przeszkodzie stanęła dobrze dysponowana tego dnia Aneta Chodań. W 22. minucie przyjezdne prowadziły 10:6. MKS PR URBIS miał spore problemy ze skutecznym kończeniem ataków.

W 24. minucie na tablicy wyników było już 6:12. Gra zupełnie nie układała się po myśli podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Do przerwy nie było kolorowo. Płocczanki prowadziły 17:9. Po powrocie na parkiet gnieźnianki szukały szans na zmniejszanie strat, lecz niewiele z tego wynikało. O ile co jakiś czas miejscowe znajdowały receptę na Anetę Chodań, o tyle nie potrafiły skutecznie bronić. W 40. minucie Jutrzenka prowadziła już 23:14. Zwycięstwo gnieźnianek wydawało się już praktycznie niemożliwe.

Sport bywa jednak nieprzewidywalny. Zgromadzeni kibice do końca prowadzili doping, wierząc, że miejscowe wrzucą wyższy bieg i znacznie poprawią swoją grę. W 44. minucie kontrę skutecznym rzutem wykończyła Natalia Niedzielska. Na 13 minut przed końcem gnieźnianki przegrywały 17:23, a na boisku zaczęło robić się nerwowo. MKS PR URBIS starał się przyspieszać i w ten sposób szukać szans na zmniejszanie strat. Niestety, ostatecznie gospodynie musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Mecz zakończył się rezultatem 23:30 na korzyść Jutrzenki Płock. Kibicom, sponsorom, dobroczyńcom oraz partnerom medialnym dziękujemy za obecność podczas ostatniego w tym sezonie spotkania na gnieźnieńskim parkiecie. Wszystkich zachęcamy do pojawienia się na czwartkowych derbach Wielkopolski w Poznaniu, które zwieńczą ten sezon. Początek meczu z KS AP o 17:00.