X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

2 wypadki, 17 kolizji i 5 pijanych kierowców

Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • 2 wypadki, 17 kolizji i 5 pijanych kierowców

Gnieźnieńscy policjanci podczas świąt intensywnie pracowali na drogach naszego powiatu po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Niestety mimo wzmożonych działań nie uniknięto dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym - 1 kolejowy i 1 drogowy oraz 17 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu gnieźnieńskiego funkcjonariusze intensywnie pracowali, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. W konsekwencji od piątku aż do poniedziałku włącznie odnotowano dwa wypadki - jeden kolejowy, drugi drogowy, 17 kolizji i zatrzymano 5 osób na tzw. podwójnym gazie (2 kierujących pojazdami i 3 rowerzystów).

W piątek, 19 kwietnia 2019 roku o godzinie 19.40 na ul. Skrajnej w Gnieźnie doszło do tragicznego w skutkach wypadku kolejowego. 57-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżającą lokomotywę. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Okoliczności wypadku pod nadzorem Prokuratury wyjaśnia Policja.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę, 20 kwietnia około godziny 13.20 na drodze gminnej nr 349 w pobliżu miejscowości Charbowo w gminie Kłecko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner, 25-letni mieszkaniec gminy Kłecko podczas wymijania z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem Mazda zjechał na pobocze, wpadł w poślizg, następnie uderzył prawą stroną pojazdu w drzewo. W wyniku wypadku 18-letnia pasażerka pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarła na miejscu. Kolejny pasażer Peugeota, 56-letni mieszkaniec gminy Kłecka został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarł następnego dnia. Kierowca Peugeota z ogólnymi potłuczeniami został karetką pogotowia przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Na miejscu tych zdarzeń policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szereg czynności dochodzeniowo śledczych, które pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności wypadków, a dla prawidłowego zabezpieczenia materiału dowodowego w czynnościach procesowych uczestniczył również specjalista kryminalistyki.

W wielkanocną niedzielę, 21 kwietnia około godziny 15.00 doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze z Żydowa do Gębarzewa. Samochód osobowy marki Citroen wjechał pod pociąg relacji Gniezno - Jarocin. Autem podróżowała 32-letnia kobieta z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat, które przewieziono do szpitala celem przebadania. Z wstępnych ustaleń wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn zgasł silnik. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mateusz Gessler w Jankowie Dolnym, czyli festyn jakiego jeszcze nie było! W niedzielę, w Jankowie Dolnym odbył się Festyn Rodzinny. Przez imprezę przewinęło się kilka tysięcy... Środa, 19 czerwca 2019
Handlowała podróbkami, trafiła w ręce Policji Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Gnieźnie ujawnili odzież, obuwie i torebki... Wtorek, 18 czerwca 2019
Morderca na obrzeżach Gniezna! Na obrzeżach Gniezna, obok płonącego wraku samochodu, zostaje znaleziona okaleczona dziewczyna. Tak... Wtorek, 18 czerwca 2019
24-latek bez prawa jazdy dachował kabrioletem! Jego dwóch kolegów trafiło do szpitala W poniedziałek o godz. 22.50 służby ratunkowe zostały powiadomione o dachowaniu kabrioletu w Turostówku... Wtorek, 18 czerwca 2019