Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Jeżeli dojdzie do sytuacji, że nie będzie matur, to młodzież i opinia publiczna obróci się przeciwko Wam"

Wtorek, 23 kwietnia 2019

Dzisiaj przed Ministerstwem Edukacji Narodowej odbędzie się manifestacja nauczycieli. To kolejny dzień strajku. Głos w sprawie obecnej sytuacji w oświacie zabrał senator Robert Gaweł.

Są ludzie, którzy z różnych przyczyn nie biorą udziału w strajku - mówi senator Robert Gaweł. Zarzuca się, że nie wspierają środowiska, że nie stają wspólnie do walki. Ale Ci ludzie mają przecież prawo do innego rozpoznania przyczyn tego strajku, do możliwości jego rozwiązania. Pokazują młodzieży prawo do własnego zdania, do odmienności poglądów. (...) Dobrze by było, żeby Związek Nauczycielstwa Polskiego i Ci, którzy postulują, żeby dalej ten strajk trwał zastanowili się nad tym jakie propozycje przygotować do rozmów, żeby można było poważnie mówić o wzroście pensji, ale jednocześnie o wydajności i jakości pracy nauczycieli. Mamy właściwie 30 lat od przemian ustrojowych i oświata nadal wywołuje takie emocje. Niezadowolenie jest powszechne. Powinniśmy zbudować zupełnie inny system, który będzie mógł łączyć ludzi i motywować do pracy. Ja myślę, że dzisiaj nie pora ku temu, żeby zaogniać ten spór. Emocje są tak mocne, że trudno w jakiś racjonalny sposób rozmawiać. Nauczyciele domagają się takiej podwyżki itd. Komunikat z drugiej jest taki, żeby usiąść do rozmów i przygotować plan, który te podwyżki uzasadni. (...) Na koniec apel, bo jesteśmy u progu matur, żeby mimo tych emocji, które są przyjść na radę pedagogiczną, żeby spojrzeć na ucznia, żeby oni mogli być sklasyfikowani i przystąpić do matur. To jest nasz obowiązek. Oni są ponad pieniędzmi, ponad ambicjami, ponad wszystkim. Jeżeli jesteś prawdziwym nauczycielem to to wiesz. (...) Niedzielny wiec na Rynku był bardzo mocno polityczny. Cała wierchuszka Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, różnych innych ugrupowań, które są w tej całej Koalicji Obywatelskiej anty-PiSu podtrzymuje nauczycieli na duchu, zachęca do strajkowania. Szanowni Państwo, jeżeli dojdzie do sytuacji, że nie będzie matur, to młodzież i opinia publiczna obróci się przeciwko Wam. Nie dajcie się podpuszczać. I tak zagłosujecie na jesień tak, jak macie we własnych sumieniach. Chodzi o to, żebyście teraz pomyśleli także o etosie tego zawodu i o sobie, ale przede wszystkim o młodych ludziach. Ten wiec mi się nie podobał dlatego, że był bardzo mocno upolityczniony.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 03.05.2019 13:56  Odpowiedz na komentarz

    a po wyborach,gdzie praca p.senatorze.raz mogło się udać,drugi raz tego już nie kupimy.

  • 25.04.2019 21:15  Odpowiedz na komentarz

    Pamiętam czasy kiedy Henia Krzywonos popierająca po była wyśmiewana jako łamistrajk no ale cóż tylko krowa panie gaweł i ostrowski poglądów nie zmienia ha teraz łamistrajki w pis wrócili do łask

    26.04.2019 12:15

    Mówisz o krowach przebranych za naiczycieli ? ????

  • 23.04.2019 22:15  Odpowiedz na komentarz

    Nie Wam tylko Nam. Zapomniał wół, jak cielęciem BYŁ!

  • 23.04.2019 22:09  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo mądre słowa. Zbliżają się wybory więc opozycja robi wszystko by PiS przegrał te wybory, nawet kosztem młodych ludzi, którzy zapewne chcieliby mieć jak każdy z nas szansę na spokojne przystąpienie do matur. Nauczyciele powinni zawiesić na ten czas strajk i oszczędzić ucznia dodatkowego stresu

    25.04.2019 08:24

    Taaboo, strajk nauczycieli polega na tym że siedzą przed swoim domem na hamaczku i odpoczywają. W szkole jest po dwóch nauczycieli i to jest ich strajk. Chyba wszyscy powinni strajkowac w szkole a nie w domu.

    24.04.2019 22:44

    To może niech strajkują w..... wakacje(????) - wówczas nie będzie to źle odebrane przez społeczeństwo i nie będzie nikomu przeszkadzało, pielęgniarki niech strajkują poza godzinami swoich dyżurów a kolejarze w godzinach gdy nikt nie korzysta z komunikacji kolejowej.

  • 23.04.2019 21:29  Odpowiedz na komentarz

    Ostatnie chwile tego tego jako senatora. No cóż mamona odebrała mu rozum. Na szczęście w październiku wyborcy podziękuja wydmuszkom partyjnym. A Gaweł przynosi wstyd nauczycielom. Lecz teraz jeszcze kilka miesięcy wielki polityk zatem pewnie myśli latam między wrony krakam jakem ony...

    26.04.2019 12:14

    Co za głupia wypowiedź....

  • 23.04.2019 17:52  Odpowiedz na komentarz

    To niech "rząd" bierze się wreszcie do roboty!

  • 23.04.2019 16:09  Odpowiedz na komentarz

    A Pan senator to kiedy ostatnio utrzymywał się tylko i wyłącznie z pensji nauczycielskiej?

  • 23.04.2019 15:26  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że my maturzyści zostaniemy zmuszeni do powtórki klasy, wtedy myślę, że nauczyciele nie będą mogli oczekiwać od nas szacunku.

    25.04.2019 12:37

    @Przem: Maturzysta ma całkowitą rację, na szacunek należy sobie zasłużyć a nie poniewierać ucznia i stawiać go i jego los zawodowy jako zakładnika w imię wlasnego finansowego interesu,tak nie postępuje nauczyciel ze swoim uczniem!!!

    23.04.2019 18:03

    Ty dobrze się czujesz kolego pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz

  • wszystkie dzieci zostały zakładnikami w tym sporze. Kończący podstawówki i gimnazja jakoś przetrwali egzaminy dzięki ludziom dobrej woli ale teraz tylko współczuć maturzystom. Szacunek do nauczycieli spadnie do zera jeśli uczniowie kończący szkoły stracą szansę na terminowe licea, technika i studia. Broniarze podpuszczają?. Nauczyciele!? Jak się czujecie w tym wszystkim?

  • 23.04.2019 11:30  Odpowiedz na komentarz

    Do klasyfikacji na 99% dojdzie, ale strajk będzie trwał nadal. Może w końcu się zainteresujecie pozostałymi uczniami, którzy nie mają lekcji, bo mam wrażenie, że tylko maturzyści was obchodzą. A niektóre osoby po prostu nie mogą strajkować, bo mają mężów w PiS i to jest jedyny powód. Po co jeszcze do tego dorabiać ideologię.

    23.04.2019 13:47

    Czy aby na PEWNO zrobił to pis ? Coś Kasiu nie tak z mózgiem ? Może jesteś nauczycielką ? Wcale mnie to by nie zdziwiło. Ideologię powiadasz ?
    A w krowim przebranku to tak wszystko ok pod czuprynką ? Czy teraz uczeń do nauczycielki może powiedzieć krowo ? I nie pis tylko lewica. Zapytaj Pana Broniarza kto mu kazał zrobić z nauczycieli szmatki .

  • Dokładnie ! Spójrzcie na oświadczenia majatkowe tych którzy z wykrzyknikiem stali na pierwszym planie.....
    Radny krzyczący że za mało zarabia w szkole. Wszystko jest UPUBLICZNIOne.
    Niech zarabiają uczciwi nauczyciele
    ALE strajk KOSZTem dzieci i młodzieży to wstyd .
    Robienie z siebie krowy to jeszcze wiekszy wstyd. Niewiedza nauczyciela na temat dopłat ? No to jak teraz uczeń ma patrzeć na KROWON

PODOBNE TEMATY
Zastępca dyrektora ZOZ-u był związany z mafią paliwową! Poseł Zbigniew Dolata przekazał opinii publicznej informacje związane z przestępczą działalnością zastępcy... Wtorek, 21 maja 2019
Poseł Zbigniew Dolata neguje pożyczkę dla szpitala, chociaż Rada Społeczna zaopiniowała ją pozytywnie Poseł Zbigniew Dolata nie widzi konieczności zaciągania 50 mln zł pożyczki przez gnieźnieński szpital.... Wtorek, 21 maja 2019
"Szkoła jest przede wszystkim dla ucznia, a nie dla nauczyciela" Nie słabną emocje na linii nauczyciele - rząd - rodzice uczniów. Na temat sporu wypowiedział się poseł... Wtorek, 23 kwietnia 2019
"Czy po takim wystąpieniu prezydent może spojrzeć w oczy maturzystom" Poseł Krzysztof Ostrowski zabrał głos w sprawie strajku nauczycieli. Odniósł się także do niedzielnego... Środa, 17 kwietnia 2019