X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prezydent zapewnia, że pieniądze dla nauczycieli zostaną w szkołach

Środa, 17 kwietnia 2019
  • Prezydent zapewnia, że pieniądze dla nauczycieli zostaną w szkołach

Prezydent Tomasz Budasz zapewnia, że pieniądze, które nie zostaną wypłacone nauczycielom za okres strajku, zostaną w budżecie placówek oświatowych i będą do dyspozycji dyrekcji. Jednym z pomysłów jest zrekompensowanie utraconych wypłat w postaci podwyższonych nagród.

Chciałbym potwierdzić deklarację, którą złożyłem podczas spotkania z nauczycielami na gnieźnieńskim Rynku - pieniądze przeznaczone w budżetach szkół na oświatę zostaną w całości przekazane do szkół - mówi prezydent Tomasz Budasz. Oczywiście nie można zapłacić za czas strajku, natomiast jestem przekonany, że można inaczej sformułować warunki brzegowe i będzie można w pewien sposób zrekompensować nauczycielom utracone pieniądze.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 24.04.2019 00:46  Odpowiedz na komentarz

    panie prezydencie nas ludzi w wieku pana rodzicow uczono ,ze nagradza sie za uczciwa prace . za 18 godzin tygodniowo plus gora 10 godzin w domu to ta placa ktora maja obecnie jest i tak wystarczajaca

  • Przecież to jest jakieś chore. Nauczyciel który nie pracuje bo mu się nie podoba dostanie wynagrodzenie w postaci nagrody za niepracowanie. To niech już do emerytury nie idą do pracy a wypłaty niech mają płacone za siedzenie w domu Jeśli wypłata 13 pensja i inne dodatki to za mało to dac podwyżkę zabrać dodatki oprócz nadgodzin i na 168 godzin w miesiącu do pracy to by się dopiero oczka otworzyły.

  • 19.04.2019 14:20  Odpowiedz na komentarz

    Oj, oj, oj. A P...Siarnia szczeka. Bo dają innym a przecież IM się NALEŻAŁO. Jak wam tak TRUDNO? To na studia i do pracy w szkole. Kogoś z pracy rozliczycie tylko swojej NIEWUDZICIE!!!!!!

  • 17.04.2019 22:57  Odpowiedz na komentarz

    A nam rodzica co Przysługuje??
    SA otwarte przedszkola w jednym z nich dzieci nie mają LEZAKOWANIA Niby a śpią na Dywanie dziecko Z żalem mówi i co mam mu powiedziec dzieci Są pokrzywdzeni przez Nauczycieli!!
    Żenada i Kpiny!!

  • 17.04.2019 21:33  Odpowiedz na komentarz

    Powinni zaplacic rodzicom za utrate zarobku i stres co zrobic z dziecmi.Nauczycieli wyslac do prywaciarza

  • 17.04.2019 21:22  Odpowiedz na komentarz

    PREZIO KASĄ SYPNIE, A CO NA TO STAROSTA ? TEŻ SYPNIE KASĄ DLA NAUCZYCIELI ZE SZKÓŁ POWIATOWYCH ? CZY ZBIERA NA SZPITAL ? CO WAŻNIEJSZE PANIE STAROSTO ?? TRUDNE PYTANIE DO PANA, DA PAN RADĘ ?

  • 17.04.2019 20:01  Odpowiedz na komentarz

    Smutne. Szkodzi, że pan prezydent tak nie dba o pracowników obsługi w przedszkolach, którzy otrzymują minimalne wynagrodzenie

  • 17.04.2019 19:58  Odpowiedz na komentarz

    Czy Pan Prezydent rodzicom też zrekompensuje utracone wynagrodzenia?

  • 17.04.2019 15:57  Odpowiedz na komentarz

    To z rachunkami za opiekę lub L4 rodzica z pracy na czas strajku zanosimy do BUDASZA- wspaniałego prezydenta on to nam zrekompensuje. Tak to sam płakał że dostaje za mała pensje. Swoim koleżkom stwarza mca pracy to w MPK, um,pracy GDZIE tylko może.

  • 17.04.2019 14:58  Odpowiedz na komentarz

    Żenada Rozdawnictwo i DRWINY z publicznych pieniędzy które powinny być na pomoce edukacyjne dla dzieci !!!!

  • 17.04.2019 14:29  Odpowiedz na komentarz

    To zamiast nagrody i premie dla nauczycieli niech szkoły zakupią nowe sprzety do sali ćwiczeń aby dzieci nie biegały za popsutymi piłkami gdzie jeszcze jedno mocniejsze kopnięcie i po piłce. No i nowe matetace do ćwiczeń a nie te stare z dziurami. I Bóg wie czy nie z robakami w środku.

  • 17.04.2019 13:09  Odpowiedz na komentarz

    A MOŻE TAK PAN P[REZYDENT ZAINTERESUJE TYM , JAK NASZE DZIECI ODROBIĄ TERAZ MATERIAŁ Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW.? CZY WSZYSTKIM UCZNIOM PAN PREZYDENT ZAFUNDUJE KURS Z SZYBKIEGO CZYTANIA I SZYBKIEGO UCZENIA SIĘ ????? STAĆ PANA PREZYDENTA NA TAKI WYDATEK Z WŁASNEJ KIESZENI ?

    17.04.2019 16:00

    Zgadzam sie z ksiegowym.Moze nie na nagrody dla nauczycieli tylko pieniadze na korepetycje dla wszystkich uczniow.Maja teraz spore zaleglosci.

    17.04.2019 15:47

    Po co kurs szybkiego czytania? Jak dziecko czyta nawet w internecie to umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem powinno opanować. Co do materiału to w domu niech przeczytają to co mają w podręcznikach. Nie róbcie z dzieci ludzi upośledzonych. Przecież te trochę materiału to sami mogą opanować.

  • 17.04.2019 13:05  Odpowiedz na komentarz

    Jakie "warunki BRZEGOWE". cO TE SŁOWA MAJĄ OZNACZAĆ ? gdzie SĄ TAKIE SŁOWA ZAPISANE W REGULAMINIE PŁAC OBOWIĄZUJĄCYM NAUCZYCIELI ?

  • Premia za strajk, nagroda w konkursie śpiewaczym, MOŻNA? można.

  • 17.04.2019 11:21  Odpowiedz na komentarz

    Nagrody za strajk. Super. To niech strajkują do emerytury.

  • Nagrody, premie ... też stanowią wynagrodzenie. No i kto stoi za tym całym strajkiem ?

PODOBNE TEMATY
Jump World w najbliższy weekend za pół ceny! Park Trampolin Jump World przygotował dla was mega promocję już w najbliższy weekend 18 - 19 maja minus... Czwartek, 16 maja 2019
"Szkoła jest przede wszystkim dla ucznia, a nie dla nauczyciela" Nie słabną emocje na linii nauczyciele - rząd - rodzice uczniów. Na temat sporu wypowiedział się poseł... Wtorek, 23 kwietnia 2019
Strajk w szkołach Powiatu - stanowisko Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Od 8 kwietnia br. trwa ogólnopolski strajk nauczycieli, w którym udział biorą również jednostki oświatowe,... Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
"Nie poddawajcie się, walczcie, możecie na nas liczyć" Sylwia Jabłońska, radna miejska, również wspiera strajk nauczycieli. Podczas spotkania z mediami podkreśliła,... Środa, 17 kwietnia 2019