moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

9 osób zatrzymanych po Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie

Wtorek, 16 kwietnia 2019
 • 9 osób zatrzymanych po Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie

Po sobotnim Marszu Równości i kontrmanifestacji zatrzymano w sumie 9 osób. Wśród nich znalazła się jedna osoba nieletnia (15 lat).

Większość osób została zatrzymana podczas starcia z Policją na ul. Chrobrego, gdzie w stronę funkcjonariuszy poleciały najpierw jajka a potem butelki. 31, 51 i 52-latek naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy. 5 osób zatrzymano za przeszkadzanie w przebiegu niezakazanego zgromadzenia, z czego jedna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Urząd Miasta Gniezna odnotował straty powstałe w wyniku zamieszek. Uszkodzona została elewacja świeżo wyremontowanego Urzędu Stanu Cywilnego oraz element rzeźby Bolesława Chrobrego.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 23.04.2019 12:13  Odpowiedz na komentarz

  Niech pedały CHODZĄ sobie po poznaniu! Z Gniezna won! Bo jak to w UE im gorzej tym lepiej! dewiacje powinno SIĘ LECZYĆ!

 • 17.04.2019 07:26  Odpowiedz na komentarz

  Moim zdaniem te marsze to nic innego jak brak zajęcia i zbyt mało pracy. Poprostu ludzką się w D POPRZEWRACAŁO z braku zajęcia, lepiej by w to miejsce zrobili akcję charytatywną na chore DZIECI.

 • PO CO WOGÓLE TAKIE MARSZE, JAK CHCĄ SOBIE BYĆ HOMO TO U SIEBIE W DOMU A NIE URZĄDZAĆ SŁABE POKAZÓWKI.

 • Wstyd, że tacy ludzie jeszcze istnieją szczególnie że mamy 21 wiek. Każdy ma prawo do wolności zarówno homo jak i hetero sexualni, nikt nie powinien ingerować kto z kim. Każdy ma swoje upodobania, a reszta powinna chociaż w małym stopniu je szanować.

  17.04.2019 00:20

  Tolerancyjny człowieku, czy widziałeś marsze hetero sexualnych ludzi? Po co się chwalić tym, że się jest Gejem?

 • 16.04.2019 12:58  Odpowiedz na komentarz

  "Niezakazanego zgromadzenia" ? Co to w ogóle za konstrukcja? Zgromadzenie było od samego początku w pełni legalne. Panie redaktorze musi Pan popracować NAD obiektywizmem dziennikarskim.

 • pokojowi ludzie. Tylko krzyczą rzucają jajkami w policje i innych obywateli. Nie ma co. Prawdziwi patryjoci. Z takimi to nic tylko czekać aż ten kraj się przewróci i sobie ten swój ----- --- rozwali.

  17.04.2019 07:20

  Nie było by marszu, nie było by jaj

PODOBNE TEMATY
Benefit na rzecz II Marszu Równości Rozpoczynają się przygotowania do II Marszu Równości w Gnieźnie. Zanim jednak poznamy datę tegorocznej... Piątek, 28 lutego 2020
Pomysły prezentowe, dzięki którym zabłyśniesz Jeśli zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby a Ty nadal nie masz prezentu, warto sprawdzić w sieci.... Wtorek, 25 lutego 2020
Szukam sponsora Gniezno Na świecie istnieją różne rodzaje sponsoringu. Taka umowa polega na wykonywaniu usług sponsorowanego... Wtorek, 24 grudnia 2019
Radny Paweł Kamiński zaprasza na spotkanie ORDO IURIS Zapraszamy na otwarte spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej... Środa, 4 grudnia 2019