Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marsz Równości i kontrmanifestacja za nami! Nie obyło się bez zamieszek

Sobota, 13 kwietnia 2019
  • Marsz Równości i kontrmanifestacja za nami! Nie obyło się bez zamieszek

Dzisiaj ulicami Gniezna przeszedł Marsz Równości. W tym samym czasie na Rynku odbyła się kontrmanifestacja. Co ciekawe - według danych Policji przeciwników marszu zebrało się o ok. 200 osób więcej.

Około 400 osób po stronie Marszu Równości i ok. 600 po stronie kontrmanifestacji - tak wyglądały statystyki dzisiejszych wydarzeń w centrum Gniezna. Mieszkańcy żywo wyrażali swój sprzeciw dla imprezy zorganizowanej przez środowiska LGBT. Do Pierwszej Stolicy zjechało także kilkuset policjantów, w tym oddział konny i oddział z psami. Na ul. Chrobrego doszło do starcia uczestników kontrmanifestacji z mundurowymi. W ruch poszły ze strony przeciwników marszu jajka, woreczki z farbą i butelki, natomiast mundurowi odpowiedzieli pociskami gumowymi z broni gładkolufowej i gazem. Kilka osób zostało zatrzymanych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(52)

  • 17.04.2019 09:56  Odpowiedz na komentarz

    Ci kontrmanifestanci to w wielu przypadkach prymitywni ludzie, którzy potrafią obrzucać inwektywami, ale nic merytorycznego nie są w stanie powiedzieć, żadnych kontrargumentów. Dobrze, że to nie mój poziom. Nie zadaję się z ludźmi na tak niskim poziomie intelektualnym. Wolę ludzi, w których słowniku istnieją takie pojęcia jak "merytoryczność" czy "kontrargument". Do prostej roboty ich zagnać.

  • Dno i dwa metry mułu...

  • 14.04.2019 15:13  Odpowiedz na komentarz

    Tak to już jest
    Demokracja
    Oni mają prawo do swojego zdania a my prawo mamy mieć je w dupie
    Pozdrawiam normalnych ludzi
    Nie mam nic do pedałów nawet szacunku

    14.04.2019 22:07

    sam zes pedal i idiota

  • 14.04.2019 13:02  Odpowiedz na komentarz

    Gniezno niby pierwsza stolica polski... zal sie robi jak oglada sie 500+ w kominiarkach ktorzy wykrzykuja hasla czesto dla siebie nie zrozumiale. Ludzie zfrUstrowAnI czesto bez wyksztAlcenia oraz doswiadczen z innych EuropeJskich panstw

  • 14.04.2019 12:03  Odpowiedz na komentarz

    PO obejrzeniu fotek jakbym tam była, bardzo szczegółowe przedstawienie zgromadzenia i marszu, ciekawe ujęcia, można było przypatrzeć się ludziom z LGBT i ogarnęło mnie współczucie biedni, poranieni ludzie brak im pewności siebie, lepiej było się nie afiszować, nie macie szans z kolegami hetero, przykro mi ale wystawiliście się dając wykorzystać się politycznie.

  • 14.04.2019 11:10  Odpowiedz na komentarz

    Do gAzu !!!

    14.04.2019 14:12

    Za taki prymitywizm i prostactwo powinno się sterylizować. Tacy jak ty PATRYIOTA mogą przekazać dzieciom prymitywne wartości i spłycić ich poziom intelektualny. Lepiej więc, żeby takie typy nigdy nie miały dzieci.

  • 14.04.2019 10:39  Odpowiedz na komentarz

    dLACZEGO Z MOICH PIENIĘDZY OPŁACA SIĘ TYLE POLICJI.NIECH PŁACĄ SAMI ZA OCHRONĘ.DLACZEGO WIDZIAŁEM MANIFESTUJĄCYCH Z ZAMASKOWANYMI TWARZAMI.tO JEST TOLERANCJA CZY STRACH PRZED POKAZANIEM SIĘ.MAM ZROBIONE ZDJĘCIA NA PRAWDĘ MOICH SŁÓW.policja konna.policja z psami i policja czyli piechota ciężko zbrojna.wszystko w temacie.

  • pół Gniezno Otrura gazem

  • 13.04.2019 23:26  Odpowiedz na komentarz

    Zapytałem dziś policjanta jak mam przejechać przez to miasto do domu on mi powiedział ale najlepszy tekst, z którego się on sam zasnął i pewnie by tak zrobił jak ja to tych homosiow kulami gumowymi i do domu. A tak biedni policjanci musieli z nimi dreptac

    14.04.2019 00:13

    Wytrzeźwiej i napisz jeszcze raz. Zapytałeś policjanta i on zasnął? Twój post jest zrozumiały do pierwszego zdania.

  • 13.04.2019 23:25  Odpowiedz na komentarz

    Ale wiesz, że dużo powstańców było GEJAMI? Oni też walczyli, pragnę przypomniec.

    14.04.2019 06:21

    Propagandowe Kłamstwo.

  • no właśnie. gdzie był pan, który dorabiał się na wydawaniu "szatanistycznych" płyt a dziś największy chrześcijanin?

    14.04.2019 06:32

    Dokładnie tak pan ktory chciał baseny otwierac teraz w rozporkach innych chce SZPERAĆ zmienia poglady hak marionetka

  • 13.04.2019 22:48  Odpowiedz na komentarz

    Zucaja te pedo i LEZBY nakretkami zeby prowokowac przeciwnikow i pokazac jak sa krzywdzeni.

    14.04.2019 00:17

    Lesby jak już. patriota a pisać nie potrafi.

  • dlaczego kontrmanifestanci nie mieli wsparcia lokalnych parlamentarzystów lub polityków prawicy? Czy wstydzili się swojego elektoratu, czy nie mieli czasu?

    14.04.2019 09:00

    Tak naprawdę wstydzą się ich bo jakże inaczej???? pozion poniżej normy , ba!!! nawet najniższego kalibru....zal patrzeć jak z ludzi wylewa sie taka nienawisc i pogarda.....a na codzien pewnie wielu to kochani ojcowie, bracie , synowie...szkoda isc nie myśląc jak gęsi siac nienawisc ....po co? marsz przeszedł. nie szkoda nerwów? soboty?

    14.04.2019 06:36

    Był chyba p. Paweł Kamiński.

  • 13.04.2019 22:10  Odpowiedz na komentarz

    I dodam jeszcze -A co robili wśród Maszerujących panowie w kominiarkach z flagami nadzianymi na kije jak bejsbole lub trzonki od siekiery. Tylko dzięki policji nie doszło do tragedii,demolowania miasta i mordobicia. Stety prezydent miał rację.

    14.04.2019 06:30

    Nie przyszli "GRZECZNi i MILi zwyki mieszkańcy", to kibice i grupy antydzieciobójców musiały bronić cywilizacji. Obronili, bo LGBT nie wróciło na scenę.

  • 13.04.2019 22:05  Odpowiedz na komentarz

    Stety prezydent miał rację nie wypowiadając się ideologicznie wobec żadnej ze stron tylko przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców miasta i w obawie dewastacje. Wystarczy spojrzeć na fotografie,bojówka mw i kontrmanifestanci dali pokaz kibolstwa,chamstwa i zupełnej arogancji,typowi zadymiarze. Gdzie byli nasi "królowie"strongemni aby powstrzymać ten akt wandalizmu.

  • 13.04.2019 21:52  Odpowiedz na komentarz

    nie byłem tam. Moim zdaniem Policja była superzorganizowana. Spodziewałem Się zadym, ale było OK.

  • 13.04.2019 21:34  Odpowiedz na komentarz

    Pokojowa radosna grupa ? Facet w szpilkach przebrany za kobiete itp na to mamy patrzec My i nasze rodziny , wypie.....ć zero akceptacji nie o taka Polske nasi przodkowie WALCZYLI i nie pozwolimy

  • 13.04.2019 21:18  Odpowiedz na komentarz

    szkoda, że niektórzy homoseksualni księża nie skorzystali z możliwości udziału w marszu w gnieźnie.

  • 13.04.2019 21:16  Odpowiedz na komentarz

    "Mieszkańcy żywo wyrażali swój sprzeciw dla imprezy zorganizowanej przez środowiska LGBT."zarobisz z tego dzinnikarstwa chociaż na KAPUŚNIAK pierdoło ciapowata???

  • 13.04.2019 21:13  Odpowiedz na komentarz

    W telewizji powiedzieli że było spokojnie a nie było tak kolorowo

  • Człowieku ,który jesteś przeciwny ludziom z inna orientacją ...nie wiesz czy za kilka lat , za rok ,czy za dwa nie zobaczysz swojej corki/syna z osobą tej samej płci ?..nie wiesz co czuje twój syn czy córka ?..daj kochać po swojemu ..nie jest to łatwa sytuacja do zaakceptowania ani dla homoseksualisty ani dla jego bliskich ?.ale chyba warto tak..aniżeli stracic dziecko,syna,córkę ,brata....

    14.04.2019 07:14

    Dokładnie,masz rację !

    14.04.2019 06:32

    Próbujecie INNYm wmówić waszą dewiację. Na zachodzie przez To postępuje islamizacja. Mieszkańcy Gniezna odrzucili tę antykatolicką ideologię.

  • Ci z transparentem "łapy precz od naszych dzieci" pomylili miejsce. powinni być pod kurią. Ale tam chłop w sukni i koronkach z firany a nawet różową czapeczką im nie przeszkadza, nawet jak gwałci dzieci

  • dziękuje z całego serca dziękuję za dzisiejszy dzień na rynku i ulicach miasta ..dlaczego ?? a to z prostej przyczyny do dzis nie miałem nic do tego że ktoś z kimś ma ochotę na coś ;-) ale to co dziś zobaczyłem w naszym mieście utwierdziło mnie w przekonaniu że to co łaziło po ulicach sie leczy..na szczęście mamy blisko szpital i wiele oddziałów ..pozdrawiam wszystkich LGBT

  • 13.04.2019 20:32  Odpowiedz na komentarz

    Oglądając przeciwników marszu przychodzi na myśl tylko jedna refleksja. Zobaczcie jaki typ człowieka został wyhodowany przez Kościół katolicki w Polsce. Zamiast być siewca Ewangelii kościół jest siewcą nienawiści. Przykłady dzisiaj widzieliście na ulicach naszego miasta

    14.04.2019 06:38

    Sodomici do WIĘZIEnia. Tyle można POWIEDZIEĆ odnośnie homokrzywdzicieli dzieci.

  • 13.04.2019 20:06  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego Pan nie napisał, że zwolennicy LGBT rzucali nakretkami od śrub???
    ak właśnie manipuluje się widzami, słuchaczami, czytelnikami! Agresja niby z jednej strony, powinien Pan być obiektywny jako....przedstawiciel mediów.

  • 13.04.2019 20:05  Odpowiedz na komentarz

    Jestem dumny, że w moim mieście odbył się marsz równości. Kolowi, pozytywni ludzie ze wspaniałym przesłaniem. Za rok będzie nas jeszcze więcej :)

    14.04.2019 06:35

    "Homoseksualiści żyją o kilka lat krócej i do stu RAzy częściej zapadają na HiV i AIDS" - pamiętam taką wypowiedź z głośnika.

  • 13.04.2019 20:03  Odpowiedz na komentarz

    Banda zboczeńców

    13.04.2019 23:30

    Banda zbokow ! Niech jeszcze pedofile wyjdą na ulicę! Na dziekane z nimi !

  • Kontrmanifestacja wstyd dla pierwszej stolicy !! Wzór jaki dają dzieciom to agresja, nienawiść. Wszystko co dajemy od siebie WRACA. Wiec mam nadzieje ze niebawem Się tego doczekają.

    14.04.2019 06:27

    Wstyd, to facet w szpilkach.

  • dla mnie ci co tam przyszli to nie mają co robić jeden wielki kabaret.

  • 13.04.2019 19:20  Odpowiedz na komentarz

    To jest ta normalność, kultura itd. Osoby lgbt w pokojowy sposób maszerowały po pierwszej stolicy a Ci normalni pokazali 'KULTURE' agresywni WYZYWAJĄC, Przeklinając publicznie w towarzystwie Dzieci
    Nie jestem homo ale ich akceptuje uważam że każdy sam decyduje kogo kocha, ważne żeby być szczęśliwym a nie uszczęśliwiać innych.
    Każdy zasługuje na szacunek bez względu na orientację, kolor Skóry Itd.

    14.04.2019 09:02

    Masz sto procent racji, widac czarno na białym kto tutaj pokazał poziom.....

    14.04.2019 06:26

    Ta wypowiedź świadczy O tym, że nie wie się, że LGBT jest lewicową, agresywną bojówką, na zachodzie przez nich jest islam. Niech nas Pan Bóg od tego CHRONI.

    14.04.2019 00:00

    Zgadzam się, każdy ma prawo kochać kogo chce. Jestem szczęśliwą mężatka i mamą super synka. Dla mnie pocałunek, przytulenie się JEST czymś intymnym. Nie chciałabym iść ulicą z moją rodziną i widzieć całujące się osoby tej samej płci. Jak wytłumaczyć dziecku pan i pan tak się witaja?! I on w wieku 6 lat zacząłby z kolegami też tak witać się albo twierdzić że to NORMALNE. nie to nie jest normalne

  • 13.04.2019 19:09  Odpowiedz na komentarz

    NajlEpsi byli ci w tych Kominiarach

  • 13.04.2019 18:43  Odpowiedz na komentarz

    straszne ile w tych ludziach agresji, chamstwa i nienawisci

    13.04.2019 19:31

    Trudno żeby nie było AGRESJI na to co chcą przeprowadzić te ugrupowania. Chore chore chore ....niech sobie ci ludzie robią co chcą, ale łapy precz od dzieci !!!!!!!

    13.04.2019 19:18

    Straszne to jest to, Że coraz wiĘcej jest Takich dziwolOgÓw i dewiantów.

PODOBNE TEMATY
System LRAD na Marszu Równości i kontrmanifestacji! Czy Policja go użyła? Podczas sobotniego Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie pojawiło się kilkuset policjantów.... Wtorek, 16 kwietnia 2019
9 osób zatrzymanych po Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie Po sobotnim Marszu Równości i kontrmanifestacji zatrzymano w sumie 9 osób. Wśród nich znalazła się jedna... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Marsz Równości oczami kontrmanifestantów Mamy dla Was nagranie Marszu Równości oczami kontrmanifestantów. Zobaczcie jak wyglądał przemarsz oraz... Niedziela, 14 kwietnia 2019
Równonoc - koncert Klipsy Panda + tańce, czyli after party po Marszu Równości Klipsy Panda, Życie na Fali, Lizzy Strata i kolektyw Pogotowie zagrają w sobotę wieczorem w Dobrym Browarze... Sobota, 13 kwietnia 2019