Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sąd uchylił zakaz prezydenta! W sobotę ulicami Gniezna przejdzie Marsz Równości

Czwartek, 11 kwietnia 2019
  • Sąd uchylił zakaz prezydenta! W sobotę ulicami Gniezna przejdzie Marsz Równości

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił zakaz Marszu Równości wydany przez prezydenta Tomasza Budasza. Impreza odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi planami.

Podczas rozprawy pełnomocnicy miasta zwracali uwagę na umotywowanie decyzji prezydenta. Włodarz kierował się przede wszystkim troską o zdrowie i mienie mieszkańców Gniezna. Druga strona, wspierana m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich, opierała się na kwestii prawa do zgromadzeń. Tak samo swoją ostateczną decyzję uzasadnił Sąd twierdząc, że prawo do pokojowych zgromadzeń zaliczane jest do wolności konstytucyjnych, a podstawowym obowiązkiem władzy publicznej jest umożliwienie zorganizowania takiego zgromadzenia i zapewnienie jego bezpiecznego przebiegu.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 12.04.2019 21:01  Odpowiedz na komentarz

    ZROBILI SOBIE Z GNIEZNA POLIGON DOŚWIADCZALNY,NIE UDAŁO SIĘ W GDAŃSKU,CZĘSTOCHOWIE LUBLINIE TO MOŻE TU ,U NAS-PO MOIM TRUPIE-DZIECI I OJCZYZNA NALEŻY DO NORMALNEGO SPOŁECZEŃSTWA A NIE DO DEWIANTÓW

    13.04.2019 16:39

    @RAFIK-masz rację.Gniezno to poligon lewacki opanowany przez sitwę SLD z PO.A PiS to takie czarne barany bez jaj,udające opozycję i patriotów a faktycznie to 2-ga sitwa.Zakazanie marszu przez Budzika to tylko chwyt propagandowy-chyba załatwiali w Pzn aby to sąd uchylił? Tylko ludzie z kręgów narodowo-patriotycznych mogą zacząć patrzeć na brudne łapska 2-ch sitw i URATOWAĆ GNIEZNO przed tragedią !

  • 12.04.2019 20:55  Odpowiedz na komentarz

    no to teraz przez nienormalnego sędziego w mieście rozpęta się piekło.I KTO TU JEST NORMALNY

  • 12.04.2019 19:39  Odpowiedz na komentarz

    mowa nienawiści w każdym komentarzu, dlaczego redakcja tego nie usuwa???

  • My wszyscy zboczki z Konina i Wrześni bardzo się cieszymy z decyzji sądu. Pytamy tylko czy możemy przyprowadzić kozy i owce i naszych braci mniejszych hucułów poprzebieranych w lateks. Będziemy na pewno na tej imprezie i zapraszamy Panią Sędzię by odwiedziła nas w Gnieźnie. Muł już osiodłany. Zrobimy sobie taką tęczową prawieniedzielę palmową z pomalowanymi ja..ja..mi. Zachęcamy wszystkich gnieźni

  • 12.04.2019 11:47  Odpowiedz na komentarz

    Nie do końca było wiadomo czy pójdzie czy nie pójdzie homo, ale władzy sądu zdecydowały, że najważniejsze są pedały.

  • 12.04.2019 11:45  Odpowiedz na komentarz

    Czyli sędzia bierze odpowiedzialnosc za ewentualne szkody jak i zaplaci z wlasnej kieszeni za straty i za funkcjonariuszy policji pilnujących marszu? No niestety to podatnicy zapłacą czyli my wszyscy.

  • 12.04.2019 11:17  Odpowiedz na komentarz

    czyli że co? Gniezno pierwsza stolica homosiów?

  • zboczeńcy. I jeszcze tacy chcą wychowywać dzieci. w naturze jest samiec i samica i tak jest skonstruowany świat. Kobieta i mężczyzna z tego składa się rodzina. dwóch tatusiów nie jest w stanie dać potomstwa.

  • 12.04.2019 10:44  Odpowiedz na komentarz

    CIEkawe, czy ujawnią się lgbt z Gniezna
    czy też będzie to zlot promocyjny z całej polski
    a może i nie tylko

  • 11.04.2019 22:26  Odpowiedz na komentarz

    Jednak ci*ty wyjdą na ulicę. ????????????
    Powodzenia im życzę.
    Szkoda mi tylko tego biednego miasta i tych wszystkich strat.
    Nie pozdrawiam. Tfuu

  • 11.04.2019 17:37  Odpowiedz na komentarz

    Jak już na tych manifestacjach wszyscy pokrzyczycie na siebie, skończycie te przemarsze to może potem zrobicie w końcu coś wspólnie i pójdziecie razem dopingować Mieszko?

  • 11.04.2019 17:01  Odpowiedz na komentarz

    A ja mówię, że będzie DYM. I dziwi mnie decyzja sądu co do tego. Nie powinien wydawać pozwolenia na taki marsz i powinien zadbać o obywatela polskiego, który chce by jego dziecko było bezpieczne A nie prześladowanie przez lgbt

  • 11.04.2019 14:54  Odpowiedz na komentarz

    Nie chcem, ale muszem ? Hihihi....
    Przecież z góry było wiadomo.

  • 11.04.2019 14:43  Odpowiedz na komentarz

    Zastanawiający jest fakt, że do gniezna przyjadą homo posiłki spoza miasta. Równie dobrze mogliby pojechać do zabitej dechami wsi, gdzie nie ma nawet jednego ich zwolennika i udowadniać że są tam obecni. Objazdowy cyrk, prowokacja, promowanie zaburzeń, zboczeń.

  • w imię równości każdy z nas mam prawo do wypowiedzi, nie popieram aby moja córka uczyła się w szkole w tym wieku o masturbacjach lub dewiacjach seksualnych-jak będzie wyglądał praca domowa z takiego przedmiotu i kto będzie ją odrabiał?
    niech nasze dzieci pozostaną jeszcze w świecie niewinności dziecięcej;

  • 11.04.2019 12:39  Odpowiedz na komentarz

    Brawo sąd! Słuszna decyzja:)

    11.04.2019 13:37

    Homo jak się cieszą... Liczą że popatrzą sobie na chłopców...

PODOBNE TEMATY
Gniezno nie będzie miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów Dzisiaj Rada Miasta Gniezna odrzuciła deklarację "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT". Środa, 26 czerwca 2019
Czy Gniezno stanie się miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów? 26 czerwca podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem... Piątek, 21 czerwca 2019
Co z głosowaniem nad deklaracją "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT"? Prezydent "umywa ręce" 13 kwietnia 2019 odbył się w Gnieźnie po raz pierwszy Marsz Równości. Wydarzenie to poprzedzało wiele... Niedziela, 16 czerwca 2019
Loty śmigłowcem, quady, motocykle i mnóstwo innych atrakcji już w weekend w Jankowie Dolnym! W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Jankowie Dolnym odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali... Czwartek, 13 czerwca 2019