Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Królowie" wypowiedzieli się na temat Marszu Równości

Czwartek, 11 kwietnia 2019

W środę na gnieźnieńskim Rynku odbył się happening zorganizowany przez przeciwników Marszu Równości. W humorystyczny sposób, przez inscenizację dialogu władców Polski koronowanych w Pierwszej Stolicy, wyrazili oni swoje poglądy na temat planowanej imprezy.

My, królowie Polski, koronowani w pierwszej jej stolicy - Gnieźnie, stanowczo nie zgadzamy się na organizację w naszym mieście Marszu Równości. Uważamy, że każdy obywatel Polski w XXI wieku jest równy wobec prawa. Bez względu na jego przekonania, orientację seksualną, kolor skóry czy wyznanie. Nie uważamy aby walka z wymyślonym przeciwnikiem i stwarzanie sztucznych problemów było powodem do wychodzenia na ulice miasta.

Bolesław I Chrobry: Uważam, że pod płaszczykiem walki o tolerancję (???) próbuje się w naszym pięknym kraju zaszczepić ideologię gender. Jest to bardzo szkodliwe dla naszych latorośli, które powinny wychowywać się zgodnie z ich okresem rozwojowym.
Mieszko II Lambert: Niedopuszczalna naszym zdaniem jest przedwczesna seksualizacja dzieci. Powoduje ona wielkie szkody w ich psychikach.
Bolesław II Szczodry: Dobrze prawisz Królu! Na wszystko przyjdzie czas. My, gdy byliśmy młodzi walczyliśmy drewnianymi szabelkami, polowaliśmy na króliki. Teraz chłopcom każą malować paznokcie i zakładać spódniczki! Straszne rzeczy się dzieją!
Przemysł II: Kto to widział, żeby chłop z chłopem chcieli mieć dziecko!? Za moich czasów gnili by w lochach tak długo, aż te głupie pomysły by im z głów nie wyparowały!
Bolesław I Chrobry: Ha! To jeszcze nic Królu! Wiesz co wielu z nich z tymi dziećmi robi? Straszne rzeczy powiadam! Straszne! Czy ktoś w tym kraju rzuca kamieniami w homoseksualistów? Nie! Każdego sprawa co robi w swojej alkowie i dopóki nikomu nie dzieje się krzywda, nikt w to nie ingeruje.
Wacław II Czeski: Królowie! Nasze dzieci naszym skarbem narodowym! Nie dopuśćmy aby ktoś zabrał im dzieciństwo. Nie dopuśćmy aby ktoś decydował za rodziców jak mają być wychowywane!
Bolesław I Chrobry: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

Niech tak się stanie!!!
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(63)

  • 17.04.2019 02:00  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego wybrali akurat palmowa niedziele ?

  • Czesław w komentarzach przyczepił się do faceta w szpilkach. Bałeś się, że cię ugryzie i zostaniesz Człowiekiem-facetem w szpilkach? Przyszedł, poszedł i co się takiego stało? Normalni ludzie się co najwyżej pośmieją a ty tu zaraz aj waj albo bić dziada. Facet w sukience w kościółku albo na procesji nie przeszkadza?

    16.04.2019 13:08

    W punkt! Może Czesław to kryptogej?

  • Chciałbym Wasze Wielmożności zapytać, czym się różni marsz równości od procesji ? Też dużo kolorów i panowie w sukienkach. Coś chyba propagujecie chociaż NIKT was nie dyskryminuje ?

  • Hahaha czytając komentarze można się nieźle uśmiać. Jak widać panowie "patrioci" niezbyt dobrze znają historię...

    15.04.2019 20:45

    Czesław, nieznajomość historii Pewnych królów to nie propaganda LGBT... Co z tego, że z demonów? Ot bajki jak każde inne.

    14.04.2019 06:45

    To jest propaganda LGBT. Normalny facet nie dotyka czyjegoś odwłoku. "Na imię nam Legion" - to jest cytat z biblijnego demona.

  • 12.04.2019 23:43  Odpowiedz na komentarz

    Wcielanie się w Przemysła, który zabił swoją żonę, żeby Bzykać małoletnią dziewczynkę to prawdziwy akt Wielkiej Odwagi. A ile lat miały branki pozostałych Królów? Żenua

    14.04.2019 06:47

    Czy "żenili SIĘ" z mężczyznami?

  • 12.04.2019 22:26  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba zignorować ten MARSz. Brak zainteresowania bedzie powodem do braku następnych MARSZy. Akceptacja ludzi różnej orientacji tak manifestiwanie swoich upodobań stanowczo nie!

  • 12.04.2019 15:50  Odpowiedz na komentarz

    EEEE... Ale chyba ktoś zapomniał że kiedyś królowie robili sobie dzieci w wieku 12 lat

    14.04.2019 06:46

    Z mężczyznami?

  • 12.04.2019 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze ze już nie żyją. Dziady sprzed tysiąca lat.

    14.04.2019 06:48

    Za to mamy faceta w szpilkach.

  • 12.04.2019 13:30  Odpowiedz na komentarz

    Władysław Warneńczyk z pewnością by poparł Marsz Równości. Henryk Walezy też byłby zdecydowanie za. Podobno Bolesław Śmiały ponoć też był dość śmiały wobec obydwu płci ? wszedłby w imprezę w ciemno. Wśród skorych do uczestnictwa w Marszu można wymieniać również Michała Korybuta Wiśniowieckiego i Władysława IV Wazę, a i król Staś chętnie by się pojawił trzymając się za rękę z brytyjskim ambasadorem

  • 12.04.2019 13:14  Odpowiedz na komentarz

    I się nie pobili?

  • 12.04.2019 12:47  Odpowiedz na komentarz

    Królowie mistrzami demokracji hahahahaha

  • 12.04.2019 12:15  Odpowiedz na komentarz

    Pan Andrzej powinien się zgłosić do psychiatry skoro słyszy głosy zmarłych

  • 12.04.2019 12:11  Odpowiedz na komentarz

    Bieda-kostiumy, bieda-teksty... i tacy przebierańcy w sukienkach chcą zakazać parady równości, słabizna

    14.04.2019 06:50

    Lepiej słuchać faceta w szpilkach?

  • Co za bełkot, kto niby każe chłopcom malować paznokcie czy "seksualizuje dzieci"? To jakieś fantazje prawicowych frustratów. No i ta piękna hipokryzja "My nikogo nie dyskryminujemy, ale w sumie jakbyśmy mogli to byśmy chętnie wtrącali gejów do lochu". Zajmijcie się księżmi, ci to dopiero seksualizują dzieci, a przełożeni tylko ich kryją.

    14.04.2019 06:49

    Nie, to i tak łagodniejsze od wytycznych "WHO" o uprawianiu stosunków PŁciowych przez dziewięcioletnie dzieci.

  • Wacław II Czeski: W 1285 w Chebie wziął za żonę czternastoletnią Gutę Habsburżankę. Guta urodziła Wacławowi dziesięcioro dzieci i zmarła w wieku 26 lat.

  • 12.04.2019 11:45  Odpowiedz na komentarz

    KATOLICY TEZ CHODZA W PROCESJACH PO ULICY, NIE ZYCZĘ SOBIE TEGO.

  • horror, TACY LUDZIE ZACZYNAJĄ ESKALACJE NIETOLERANCJI, NIENAWIŚCI, NACJONALIZMU... KRWI!!!

    14.04.2019 06:53

    Dokładnie, taki facet w szpilkach na pewno jest AGRESYWny.

  • Kłamstwo. Nigdy nic takiego nie powiedziałem. Jedyni geje przeciwko którym coś mam, to pedofile w sutannach gwałcący ministrantów. Tych zwykłem ćwiartować.

  • 12.04.2019 11:24  Odpowiedz na komentarz

    Kto sobie rości prawo do wkładania w usta postaci historycznych słów i poglądów, których nie możemy być pewni i kto przyrównuje wczesnośredniowieczne umysły do dzisiejszych. Chyba tylko ci, którzy swoimi poglądami i rozwojem pozostali tysiąc lat temu. Akurat rządził chrobry.

  • 12.04.2019 11:22  Odpowiedz na komentarz

    Wacław II Czeski? Serio? To może od razu Hitler? BTW jak ten najeźdźca jest przeciw, to w ciemno można założyć, że Łokietek za. ? :-P

  • 12.04.2019 11:05  Odpowiedz na komentarz

    Na siłę próbuje się promować zboczeńców i dewiantów, którzy muszą się z tym jeszcze afiszować przed innymi. Chora ideologia? moda? ruch? jak to nazwać. DZIECKO POWINNO Miec ojca i matke.

  • 12.04.2019 10:44  Odpowiedz na komentarz

    i w ramach walki z gender przebrali się w sukienki ?

  • 12.04.2019 10:13  Odpowiedz na komentarz

    Przypomnę tylko, że w tamtych czasach nieletnie żony i nałożnice były standardem.

  • 12.04.2019 10:09  Odpowiedz na komentarz

    dZIĘKI ZA WYPOWIEDŹ, TERAZ MOŻECIE WRÓCIĆ SRAĆ W LESIE I SIĘ ŁOPIANEM PODCIERAĆ

  • 12.04.2019 09:46  Odpowiedz na komentarz

    Czy wy rozumiecie, że jak dzieci od małego bedą wiedziały co to masturbacja to nie ta? ŁATWo dadzą sie wykorzystywać np: ksiedzu, bo będą WIEDZIAŁY co sie dzieje?

  • Wstyd !!! Widać, że Panowie z siłki. Chyba czas odstawić te prochy.

  • dobry doktor wypowiedział się na temat królów: [ciach]

    14.04.2019 06:52

    Widać, JAKIMi jesteście rewolucjonistami. Rewolucja antyfrancuska doprowadziła do robienia RĘKAWICZEK i spodni z ludziej SKÓRY. Poczytajcie sobie o rzezi Wandei.

  • Fajnie jest wycierać sobie gęby "cytatami" zmarłych, zwłaszcza, że oni nie przemówią. tfu! (p.s.-nie da się pisać małymi literami)

  • Panie Andrzeju, tekst powinien zostać oznaczony jako sponsorowany przez ostatnią wzmiankę z trzema wykrzyknikami

  • 12.04.2019 07:49  Odpowiedz na komentarz

    Hahahaha tak, idziemy po CIEBIe idioto

  • 12.04.2019 07:47  Odpowiedz na komentarz

    Panowie ostatnie szare komórki wypocili na siłowni?

  • 12.04.2019 01:56  Odpowiedz na komentarz

    Ah, faceci, którzy z własnej woli przebrali się w sukienki (co widać na zdjęciach doskonale), mówiący, że ktokolwiek próbuje w spódniczki chłopców na siłę ubierać xD

  • 11.04.2019 22:00  Odpowiedz na komentarz

    KRETYŃSKIE JAK MAŁO CO.

  • Dobra akcja z humorem.
    Poglądy "tęczowych ideologów" oraz tych którzy w to wierzą jak barany należy negować, nawet w taki sposób.
    Pozdrawiam serdecznie wykonawców!

    12.04.2019 01:51

    Cóż, myślałby kto, że historię Polski i polskich królów należałoby traktować z szacunkiem. A banda idiotów zrobiła z nich pośmiewisko. WSTYD!

  • 11.04.2019 21:51  Odpowiedz na komentarz

    dla mnie też rewelacja na marszu bedzie gorzej. w tamtych czasach zwali to ukamieniowanie

  • 11.04.2019 20:44  Odpowiedz na komentarz

    Rewelacyjna forma.wyrażenia swojego zdania!! Super pomysł,pełna kultura,szacunek????

  • 11.04.2019 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Zenada :-( skad ci ludzie biorą te bzdury? Jak.mozna byc tak ograniczonym?

  • 11.04.2019 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Żałosne i słabe. Czy kilku pakerów rodem z chama, którzy zrozumieli z tego wszystkiego tylko tyle, ile powiedziała im partyjna telewizja, mają się wypowiadać w imieniu polskich królów? Janusze i Grażyny, gdzie my jesteśmy?

  • 11.04.2019 17:14  Odpowiedz na komentarz

    Ale lewica odwróci wszystko o 180°. Ja nie chce by ktoś mojego dziecka uczył tej chorej ideologii lgbt. Wiem, że prawda kole w oczy i burzycie się tym wszystkim ale cóż zrobić z ludźmi slepo patrzacymi na zgorszenie. Woj specjalnie znosił homoseksualizm z chorobą psychicznych po to by ludzie byli manipulowani. NWO to już się zaczyna. Oni wiedzą, ZE ja wiem.

    12.04.2019 10:16

    NWO trwa już ponad 2000 lat i jest to kościół rzymsko-katolicki (fuzja upadającego cesarstwa - rzymskiego, z wschodzącym - watykańskim). Ten twór nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i charakteryzuje się skrajnym ograniczeniem umysłowym jej wyznawców.

  • 11.04.2019 17:11  Odpowiedz na komentarz

    Widać, że jest w naszym społeczeństwie dużo ludzi nie wierzących. Tak wiem ideologia zachodu uderzyła wam do głowy bo to takie modne. Może chcecie jeszcze by kościoły były oburzone A wiara CHRZEŚCIJAŃSKA upadła jak to jest na ZACHODZIE? Ludzie ogarnijcie się tu jest Polska A nie ciemnogród. I założę się że lgbt będzie prowokować do zadymy jestem 100% pewny A patrioci będą się bronić.

    12.04.2019 08:26

    dokłAdnie tak, jak było w Lublinie! TAM TEŻ LUDZIE NA MARSZU PROWOKOWALI TYM, ŻE SZLI ULICĄ A PATRIOCI BRONILI SIĘ OBRZUCAJĄC ICH KAMIENIAMI I PETARDAMI. TAK TEŻ BYŁO W SZCZECINIE. STARSI LUDZIE, LUDZIE Z MAŁYMI DZIEĆMI W WÓZKACH SZLI ULICĄ I PROWOKOWALI, BO JAK MOŻNA TAK BEZCZELNIE IŚĆ!? NA SZCZĘŚCIE MŁODZIEŻ PATRIOTYCZNA W NATURALNYM ODRUCHU OBRONY WŁASNEJ OBRZUCIŁA ICH BUTELKAMI PO WÓDCE.

    12.04.2019 05:59

    nie bedziemy czekać na prowokacje dość tego.rozgonimy to towarzystwo nie będą plugawić naszej ziemi i ryć w głowach przechodzącym dzieciom. i to powinno być dla nich przykładem jak w przyszłości reagować na podobne środowiska

  • 11.04.2019 15:44  Odpowiedz na komentarz

    Brawo panowie ???? mówicie głośno o tym o czym myśli połowa mieszkańców Gno

  • 11.04.2019 15:30  Odpowiedz na komentarz

    Jacy królowie? Przebierańcy z siłowni kryminaliści.

  • 11.04.2019 14:42  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie w piśmie świętym wyczytałes, że Adam i Ewa byli jedynymi ludźmi na ziemi??? Za tem Jak to się ma do KAina i Abla???

  • Brawo chlopaki !! ObrzucaMy jajami to teczowe zbiegowisko !!

  • 11.04.2019 14:24  Odpowiedz na komentarz

    rada dla,, kroli ,,w sobote zimno .zostancie w swoich zamkach .wydajcie zakaz podwladnym wychodzenia.unikna OSWIECENIA.TOLERANCJI./ zostana tak jak chcecie. sadzac po postaciach w CIEMNOGRODZIE.gdzie pan i wladca wszystkimi RZADZI w/g swoich upodoban. starozytni grecy byli bardziej OSWIECENI.ale do NAS cywilizacja dotarla niedawno.Oni mieli ja kilka tysiecy lat temu.Biedne KROLOWE i potomstwo.

  • 11.04.2019 13:39  Odpowiedz na komentarz

    Oj środowiska lgbt soe zbulwersowaly ????

  • 11.04.2019 13:29  Odpowiedz na komentarz

    jestem za kazdy ma prAwo do manifestacji i kontrmanifestacji. Gniezno to ciemnogrod i tyle. Tak na marginesie bardziej merytorycznie prosze o wyjasnienie Orientacji seksualnej braci kaina i abla bo z tego co kojarze nikogo poza nimi Nie bylo

  • 11.04.2019 11:43  Odpowiedz na komentarz

    Żałosna szopka.

  • Jak ci przebierańcy niezauważeni dotarli z dziekanki pod katedrę?!

PODOBNE TEMATY
System LRAD na Marszu Równości i kontrmanifestacji! Czy Policja go użyła? Podczas sobotniego Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie pojawiło się kilkuset policjantów.... Wtorek, 16 kwietnia 2019
9 osób zatrzymanych po Marszu Równości i kontrmanifestacji w Gnieźnie Po sobotnim Marszu Równości i kontrmanifestacji zatrzymano w sumie 9 osób. Wśród nich znalazła się jedna... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Marsz Równości oczami kontrmanifestantów Mamy dla Was nagranie Marszu Równości oczami kontrmanifestantów. Zobaczcie jak wyglądał przemarsz oraz... Niedziela, 14 kwietnia 2019
Marsz Równości i kontrmanifestacja za nami! Nie obyło się bez zamieszek Dzisiaj ulicami Gniezna przeszedł Marsz Równości. W tym samym czasie na Rynku odbyła się kontrmanifestacja.... Sobota, 13 kwietnia 2019