Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Królowie" wypowiedzieli się na temat Marszu Równości

Czwartek, 11 kwietnia 2019

W środę na gnieźnieńskim Rynku odbył się happening zorganizowany przez przeciwników Marszu Równości. W humorystyczny sposób, przez inscenizację dialogu władców Polski koronowanych w Pierwszej Stolicy, wyrazili oni swoje poglądy na temat planowanej imprezy.

My, królowie Polski, koronowani w pierwszej jej stolicy - Gnieźnie, stanowczo nie zgadzamy się na organizację w naszym mieście Marszu Równości. Uważamy, że każdy obywatel Polski w XXI wieku jest równy wobec prawa. Bez względu na jego przekonania, orientację seksualną, kolor skóry czy wyznanie. Nie uważamy aby walka z wymyślonym przeciwnikiem i stwarzanie sztucznych problemów było powodem do wychodzenia na ulice miasta.

Bolesław I Chrobry: Uważam, że pod płaszczykiem walki o tolerancję (???) próbuje się w naszym pięknym kraju zaszczepić ideologię gender. Jest to bardzo szkodliwe dla naszych latorośli, które powinny wychowywać się zgodnie z ich okresem rozwojowym.
Mieszko II Lambert: Niedopuszczalna naszym zdaniem jest przedwczesna seksualizacja dzieci. Powoduje ona wielkie szkody w ich psychikach.
Bolesław II Szczodry: Dobrze prawisz Królu! Na wszystko przyjdzie czas. My, gdy byliśmy młodzi walczyliśmy drewnianymi szabelkami, polowaliśmy na króliki. Teraz chłopcom każą malować paznokcie i zakładać spódniczki! Straszne rzeczy się dzieją!
Przemysł II: Kto to widział, żeby chłop z chłopem chcieli mieć dziecko!? Za moich czasów gnili by w lochach tak długo, aż te głupie pomysły by im z głów nie wyparowały!
Bolesław I Chrobry: Ha! To jeszcze nic Królu! Wiesz co wielu z nich z tymi dziećmi robi? Straszne rzeczy powiadam! Straszne! Czy ktoś w tym kraju rzuca kamieniami w homoseksualistów? Nie! Każdego sprawa co robi w swojej alkowie i dopóki nikomu nie dzieje się krzywda, nikt w to nie ingeruje.
Wacław II Czeski: Królowie! Nasze dzieci naszym skarbem narodowym! Nie dopuśćmy aby ktoś zabrał im dzieciństwo. Nie dopuśćmy aby ktoś decydował za rodziców jak mają być wychowywane!
Bolesław I Chrobry: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

Niech tak się stanie!!!
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(63)

  • 17.04.2019 02:00  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego wybrali akurat palmowa niedziele ?

  • Czesław w komentarzach przyczepił się do faceta w szpilkach. Bałeś się, że cię ugryzie i zostaniesz Człowiekiem-facetem w szpilkach? Przyszedł, poszedł i co się takiego stało? Normalni ludzie się co najwyżej pośmieją a ty tu zaraz aj waj albo bić dziada. Facet w sukience w kościółku albo na procesji nie przeszkadza?

    16.04.2019 13:08

    W punkt! Może Czesław to kryptogej?

  • Chciałbym Wasze Wielmożności zapytać, czym się różni marsz równości od procesji ? Też dużo kolorów i panowie w sukienkach. Coś chyba propagujecie chociaż NIKT was nie dyskryminuje ?

  • Hahaha czytając komentarze można się nieźle uśmiać. Jak widać panowie "patrioci" niezbyt dobrze znają historię...

    15.04.2019 20:45

    Czesław, nieznajomość historii Pewnych królów to nie propaganda LGBT... Co z tego, że z demonów? Ot bajki jak każde inne.

    14.04.2019 06:45

    To jest propaganda LGBT. Normalny facet nie dotyka czyjegoś odwłoku. "Na imię nam Legion" - to jest cytat z biblijnego demona.

  • 12.04.2019 23:43  Odpowiedz na komentarz

    Wcielanie się w Przemysła, który zabił swoją żonę, żeby Bzykać małoletnią dziewczynkę to prawdziwy akt Wielkiej Odwagi. A ile lat miały branki pozostałych Królów? Żenua

    14.04.2019 06:47

    Czy "żenili SIĘ" z mężczyznami?

  • 12.04.2019 22:26  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba zignorować ten MARSz. Brak zainteresowania bedzie powodem do braku następnych MARSZy. Akceptacja ludzi różnej orientacji tak manifestiwanie swoich upodobań stanowczo nie!

  • 12.04.2019 15:50  Odpowiedz na komentarz

    EEEE... Ale chyba ktoś zapomniał że kiedyś królowie robili sobie dzieci w wieku 12 lat

    14.04.2019 06:46

    Z mężczyznami?

  • 12.04.2019 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze ze już nie żyją. Dziady sprzed tysiąca lat.

    14.04.2019 06:48

    Za to mamy faceta w szpilkach.

  • 12.04.2019 13:30  Odpowiedz na komentarz

    Władysław Warneńczyk z pewnością by poparł Marsz Równości. Henryk Walezy też byłby zdecydowanie za. Podobno Bolesław Śmiały ponoć też był dość śmiały wobec obydwu płci ? wszedłby w imprezę w ciemno. Wśród skorych do uczestnictwa w Marszu można wymieniać również Michała Korybuta Wiśniowieckiego i Władysława IV Wazę, a i król Staś chętnie by się pojawił trzymając się za rękę z brytyjskim ambasadorem

  • 12.04.2019 13:14  Odpowiedz na komentarz

    I się nie pobili?

  • 12.04.2019 12:47  Odpowiedz na komentarz

    Królowie mistrzami demokracji hahahahaha

  • 12.04.2019 12:15  Odpowiedz na komentarz

    Pan Andrzej powinien się zgłosić do psychiatry skoro słyszy głosy zmarłych

  • 12.04.2019 12:11  Odpowiedz na komentarz

    Bieda-kostiumy, bieda-teksty... i tacy przebierańcy w sukienkach chcą zakazać parady równości, słabizna

    14.04.2019 06:50

    Lepiej słuchać faceta w szpilkach?

  • Co za bełkot, kto niby każe chłopcom malować paznokcie czy "seksualizuje dzieci"? To jakieś fantazje prawicowych frustratów. No i ta piękna hipokryzja "My nikogo nie dyskryminujemy, ale w sumie jakbyśmy mogli to byśmy chętnie wtrącali gejów do lochu". Zajmijcie się księżmi, ci to dopiero seksualizują dzieci, a przełożeni tylko ich kryją.

    14.04.2019 06:49

    Nie, to i tak łagodniejsze od wytycznych "WHO" o uprawianiu stosunków PŁciowych przez dziewięcioletnie dzieci.

  • Wacław II Czeski: W 1285 w Chebie wziął za żonę czternastoletnią Gutę Habsburżankę. Guta urodziła Wacławowi dziesięcioro dzieci i zmarła w wieku 26 lat.

  • 12.04.2019 11:45  Odpowiedz na komentarz

    KATOLICY TEZ CHODZA W PROCESJACH PO ULICY, NIE ZYCZĘ SOBIE TEGO.

  • horror, TACY LUDZIE ZACZYNAJĄ ESKALACJE NIETOLERANCJI, NIENAWIŚCI, NACJONALIZMU... KRWI!!!

    14.04.2019 06:53

    Dokładnie, taki facet w szpilkach na pewno jest AGRESYWny.

  • Kłamstwo. Nigdy nic takiego nie powiedziałem. Jedyni geje przeciwko którym coś mam, to pedofile w sutannach gwałcący ministrantów. Tych zwykłem ćwiartować.

  • 12.04.2019 11:24  Odpowiedz na komentarz

    Kto sobie rości prawo do wkładania w usta postaci historycznych słów i poglądów, których nie możemy być pewni i kto przyrównuje wczesnośredniowieczne umysły do dzisiejszych. Chyba tylko ci, którzy swoimi poglądami i rozwojem pozostali tysiąc lat temu. Akurat rządził chrobry.

  • 12.04.2019 11:22  Odpowiedz na komentarz

    Wacław II Czeski? Serio? To może od razu Hitler? BTW jak ten najeźdźca jest przeciw, to w ciemno można założyć, że Łokietek za. ? :-P

  • 12.04.2019 11:05  Odpowiedz na komentarz

    Na siłę próbuje się promować zboczeńców i dewiantów, którzy muszą się z tym jeszcze afiszować przed innymi. Chora ideologia? moda? ruch? jak to nazwać. DZIECKO POWINNO Miec ojca i matke.

  • 12.04.2019 10:44  Odpowiedz na komentarz

    i w ramach walki z gender przebrali się w sukienki ?

  • 12.04.2019 10:13  Odpowiedz na komentarz

    Przypomnę tylko, że w tamtych czasach nieletnie żony i nałożnice były standardem.

  • 12.04.2019 10:09  Odpowiedz na komentarz

    dZIĘKI ZA WYPOWIEDŹ, TERAZ MOŻECIE WRÓCIĆ SRAĆ W LESIE I SIĘ ŁOPIANEM PODCIERAĆ

  • 12.04.2019 09:46  Odpowiedz na komentarz

    Czy wy rozumiecie, że jak dzieci od małego bedą wiedziały co to masturbacja to nie ta? ŁATWo dadzą sie wykorzystywać np: ksiedzu, bo będą WIEDZIAŁY co sie dzieje?

  • Wstyd !!! Widać, że Panowie z siłki. Chyba czas odstawić te prochy.

  • dobry doktor wypowiedział się na temat królów: [ciach]

    14.04.2019 06:52

    Widać, JAKIMi jesteście rewolucjonistami. Rewolucja antyfrancuska doprowadziła do robienia RĘKAWICZEK i spodni z ludziej SKÓRY. Poczytajcie sobie o rzezi Wandei.

  • Fajnie jest wycierać sobie gęby "cytatami" zmarłych, zwłaszcza, że oni nie przemówią. tfu! (p.s.-nie da się pisać małymi literami)

  • Panie Andrzeju, tekst powinien zostać oznaczony jako sponsorowany przez ostatnią wzmiankę z trzema wykrzyknikami

  • 12.04.2019 07:49  Odpowiedz na komentarz

    Hahahaha tak, idziemy po CIEBIe idioto

  • 12.04.2019 07:47  Odpowiedz na komentarz

    Panowie ostatnie szare komórki wypocili na siłowni?

  • 12.04.2019 01:56  Odpowiedz na komentarz

    Ah, faceci, którzy z własnej woli przebrali się w sukienki (co widać na zdjęciach doskonale), mówiący, że ktokolwiek próbuje w spódniczki chłopców na siłę ubierać xD

  • 11.04.2019 22:00  Odpowiedz na komentarz

    KRETYŃSKIE JAK MAŁO CO.

  • Dobra akcja z humorem.
    Poglądy "tęczowych ideologów" oraz tych którzy w to wierzą jak barany należy negować, nawet w taki sposób.
    Pozdrawiam serdecznie wykonawców!

    12.04.2019 01:51

    Cóż, myślałby kto, że historię Polski i polskich królów należałoby traktować z szacunkiem. A banda idiotów zrobiła z nich pośmiewisko. WSTYD!

  • 11.04.2019 21:51  Odpowiedz na komentarz

    dla mnie też rewelacja na marszu bedzie gorzej. w tamtych czasach zwali to ukamieniowanie

  • 11.04.2019 20:44  Odpowiedz na komentarz

    Rewelacyjna forma.wyrażenia swojego zdania!! Super pomysł,pełna kultura,szacunek????

  • 11.04.2019 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Zenada :-( skad ci ludzie biorą te bzdury? Jak.mozna byc tak ograniczonym?

  • 11.04.2019 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Żałosne i słabe. Czy kilku pakerów rodem z chama, którzy zrozumieli z tego wszystkiego tylko tyle, ile powiedziała im partyjna telewizja, mają się wypowiadać w imieniu polskich królów? Janusze i Grażyny, gdzie my jesteśmy?

  • 11.04.2019 17:14  Odpowiedz na komentarz

    Ale lewica odwróci wszystko o 180°. Ja nie chce by ktoś mojego dziecka uczył tej chorej ideologii lgbt. Wiem, że prawda kole w oczy i burzycie się tym wszystkim ale cóż zrobić z ludźmi slepo patrzacymi na zgorszenie. Woj specjalnie znosił homoseksualizm z chorobą psychicznych po to by ludzie byli manipulowani. NWO to już się zaczyna. Oni wiedzą, ZE ja wiem.

    12.04.2019 10:16

    NWO trwa już ponad 2000 lat i jest to kościół rzymsko-katolicki (fuzja upadającego cesarstwa - rzymskiego, z wschodzącym - watykańskim). Ten twór nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i charakteryzuje się skrajnym ograniczeniem umysłowym jej wyznawców.

  • 11.04.2019 17:11  Odpowiedz na komentarz

    Widać, że jest w naszym społeczeństwie dużo ludzi nie wierzących. Tak wiem ideologia zachodu uderzyła wam do głowy bo to takie modne. Może chcecie jeszcze by kościoły były oburzone A wiara CHRZEŚCIJAŃSKA upadła jak to jest na ZACHODZIE? Ludzie ogarnijcie się tu jest Polska A nie ciemnogród. I założę się że lgbt będzie prowokować do zadymy jestem 100% pewny A patrioci będą się bronić.

    12.04.2019 08:26

    dokłAdnie tak, jak było w Lublinie! TAM TEŻ LUDZIE NA MARSZU PROWOKOWALI TYM, ŻE SZLI ULICĄ A PATRIOCI BRONILI SIĘ OBRZUCAJĄC ICH KAMIENIAMI I PETARDAMI. TAK TEŻ BYŁO W SZCZECINIE. STARSI LUDZIE, LUDZIE Z MAŁYMI DZIEĆMI W WÓZKACH SZLI ULICĄ I PROWOKOWALI, BO JAK MOŻNA TAK BEZCZELNIE IŚĆ!? NA SZCZĘŚCIE MŁODZIEŻ PATRIOTYCZNA W NATURALNYM ODRUCHU OBRONY WŁASNEJ OBRZUCIŁA ICH BUTELKAMI PO WÓDCE.

    12.04.2019 05:59

    nie bedziemy czekać na prowokacje dość tego.rozgonimy to towarzystwo nie będą plugawić naszej ziemi i ryć w głowach przechodzącym dzieciom. i to powinno być dla nich przykładem jak w przyszłości reagować na podobne środowiska

  • 11.04.2019 15:44  Odpowiedz na komentarz

    Brawo panowie ???? mówicie głośno o tym o czym myśli połowa mieszkańców Gno

  • 11.04.2019 15:30  Odpowiedz na komentarz

    Jacy królowie? Przebierańcy z siłowni kryminaliści.

  • 11.04.2019 14:42  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie w piśmie świętym wyczytałes, że Adam i Ewa byli jedynymi ludźmi na ziemi??? Za tem Jak to się ma do KAina i Abla???

  • Brawo chlopaki !! ObrzucaMy jajami to teczowe zbiegowisko !!

  • 11.04.2019 14:24  Odpowiedz na komentarz

    rada dla,, kroli ,,w sobote zimno .zostancie w swoich zamkach .wydajcie zakaz podwladnym wychodzenia.unikna OSWIECENIA.TOLERANCJI./ zostana tak jak chcecie. sadzac po postaciach w CIEMNOGRODZIE.gdzie pan i wladca wszystkimi RZADZI w/g swoich upodoban. starozytni grecy byli bardziej OSWIECENI.ale do NAS cywilizacja dotarla niedawno.Oni mieli ja kilka tysiecy lat temu.Biedne KROLOWE i potomstwo.

  • 11.04.2019 13:39  Odpowiedz na komentarz

    Oj środowiska lgbt soe zbulwersowaly ????

  • 11.04.2019 13:29  Odpowiedz na komentarz

    jestem za kazdy ma prAwo do manifestacji i kontrmanifestacji. Gniezno to ciemnogrod i tyle. Tak na marginesie bardziej merytorycznie prosze o wyjasnienie Orientacji seksualnej braci kaina i abla bo z tego co kojarze nikogo poza nimi Nie bylo

  • 11.04.2019 11:43  Odpowiedz na komentarz

    Żałosna szopka.

  • Jak ci przebierańcy niezauważeni dotarli z dziekanki pod katedrę?!

PODOBNE TEMATY
Czy Gniezno stanie się miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów? 26 czerwca podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem... Piątek, 21 czerwca 2019
Co z głosowaniem nad deklaracją "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT"? Prezydent "umywa ręce" 13 kwietnia 2019 odbył się w Gnieźnie po raz pierwszy Marsz Równości. Wydarzenie to poprzedzało wiele... Niedziela, 16 czerwca 2019
Loty śmigłowcem, quady, motocykle i mnóstwo innych atrakcji już w weekend w Jankowie Dolnym! W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Jankowie Dolnym odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali... Czwartek, 13 czerwca 2019
Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Gniezna W weekend ulicami Gniezna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W wydarzeniu udział wzięło spore grono... Wtorek, 11 czerwca 2019