moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

SLD neguje decyzję Prezydenta Miasta Gniezna w sprawie Marszu Równości

Środa, 10 kwietnia 2019
  • SLD neguje decyzję Prezydenta Miasta Gniezna w sprawie Marszu Równości

Stanowisko Zarządu Powiatowego SLD w Gnieźnie w sprawie odmowy przez Prezydenta Gniezna organizacji Marszu Równości i innych zgromadzeń w dniu 13.04.2019.

Zarząd Powiatowy SLD w Gnieźnie nie podziela decyzji pana Prezydenta o odmowie prawa do manifestowania w sposób pokojowy swoich poglądów. Organizatorzy Marszu Równości zapowiedzieli swoje wydarzenie wiele miesięcy wcześniej. Środowiska radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne swoimi wnioskami skutecznie zastraszyły Prezydenta Gniezna.
Obowiązkiem służb państwowych i miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom Marszu Równości i kontrmanifestacji oraz mieszkańcom miasta. Sojusz Lewicy Demokratycznej stoi na stanowisku, że skoro Konstytucja w art. 57 zapewnia każdemu wolność organizowania pokojowych zgromadzeń to instytucje państwa muszą ją chronić. Jesteśmy przeciwko ograniczaniu prawa wszystkich mniejszości.
Apelujemy o uszanowanie prawa wszystkich obywateli do legalnego i pokojowego wyrażania swoich poglądów.
Za Zarząd Powiatowy SLD
w Gnieźnie
Przewodniczący
Tadeusz Tomaszewski
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(8)

  • 11.04.2019 00:35  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawa czy przewodniczący chodzi do kościoła?

  • 10.04.2019 23:18  Odpowiedz na komentarz

    to i prezydent miasta gniezna legalnie i pokojowo wyraził swoje zdanie

  • 10.04.2019 23:07  Odpowiedz na komentarz

    Ma Pan rację panie b. pośle. natychmiast więc należy opuścić miejska koalicję przez SLD w radzie miasta. Wtedy uwierzymy w pana szczere słowa!

  • 10.04.2019 22:44  Odpowiedz na komentarz

    Obywatel a nie chcecie bo? przeciez to slabe zakazywac komus gloszenia swoJego popracia dla mniejszosci.

  • 10.04.2019 21:49  Odpowiedz na komentarz

    Panie Tadeuszu,Pana zawsze bardzo ceniłem,zrobił pan dla mnie i dla niechanowa i powiatu,DLA SPORTU wiele na plus! Cieszę się ze jest pan na plus! Gdybym kiedyś nie zadzwonił do pana o interwencję w mojej sprawie( mieszkam w Gnieźnie a moja mama pochodzi z MarysinA) to dziś mieszkałbym na dworcu... Dziękuję że Pan jest i ... PO PROSTU Dziękuję! ...

  • 10.04.2019 17:26  Odpowiedz na komentarz

    Panie TADEUSZU W PEŁNI PANA POPIERAM

  • 10.04.2019 17:26  Odpowiedz na komentarz

    A czy według Pana zakazane marszu niepodległości było zgodne z prawem? I czy prezydent Warszawy miał prawo zastraszyć ludzi, że rozboje cały marsz? Gdzie wasze poglądy podążają bo NA PEWNO nie dla dobra obywateli polskich. PROPONUJE by każdy zapoznał się z konstytucja od podstaw A nie nawoływał w marszach na ulicy KONSTYTUCJA czy też udawać się w takich koszulkach na pogrzeby do innego kraju.

  • 10.04.2019 17:11  Odpowiedz na komentarz

    Panie przewodniczący SLD wiem, że Pana poglądy polityczne są po stronie lewicy gdzie właśnie w taki sposób CHCECIE przyciągać swoich zwolenników na wybory lecz niech weźmie pan pod uwagę, że duża część Polaków nie chce takich marszu w kraju A tym bardziej ich postulatów. Dlaczego lewica nazywa pokojowy marsz niepodległości bałtycki, neofaszystowiskim itp? Więc taki marsz nie ma prawa się odbywac

PODOBNE TEMATY
Przełam rutynę dzięki wibratorowi dla dwojga Wibratory dla dwojga to zabawki erotyczne dla par, które umożliwiają stymulację dwóch osób jednocześnie.... Piątek, 11 września 2020
Manifestacja środowisk LGBT na gnieźnieńskim Rynku! Bronią chuligana, któremu grozi do 5 lat więzienia? We wtorek na gnieźnieńskim Rynku odbyła się manifestacja, której celem było okazanie solidarności i... Wtorek, 11 sierpnia 2020
Dzisiaj na gnieźnieńskim Rynku akcja solidarnościowa z Margot Solidarność naszą bronią! Dlatego zapraszamy wszystkie osoby na gnieźnieński Rynek we wtorek o godzinie... Wtorek, 11 sierpnia 2020
"LGBT to ludzie. Gniezno" - akcja w centrum Pierwszej Stolicy "Nie bądźmy obojętni. Weźmy tęczowe flagi, koszulki, szaliki. Spotkajmy się w cichym i wymownym proteście... Czwartek, 18 czerwca 2020